Celebrity

24. října 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Naďa Konvalinková: Rodiče ji odložili do dětského domova, randila s otcem Lucie Vondráčkové

Po čem muži touží - upoutávka

Život se s herečkou Naďou Konvalinkovou nikdy moc nemazlil. Dětství neměla lehké, své si vytrpěla i v manželství s hercem Oldřichem Kaiserem a strachovala se i o jejich jedinou dceru Karolínu, která skončila v léčebně.

Na rozdíl od většiny lidí, kteří mají na dětství ty nejkrásnější vzpomínky, herečka Naďa Konvalinková by toto období zřejmě ze svého života nejraději úplně vymazala. Když jí bylo deset let, rodiče se za velmi bouřlivých okolností rozvedli a ona i se svou o dva roky starší sestrou Ljubou skončila v dětském domově. Nejenže tam citově strádaly, ale zažily i krutou šikanu. Byly tam tak nešťastné, že se spolu rozhodly utéct pryč. Zpátky je přivedli až policisté. Trvalo celý rok, než se jejich babičce podařilo vybojovat si je do vlastní péče a z dětského domova je definitivně vysvobodit. Teprve až u ní získaly domov, potřebné zázemí, lásku, porozumění a klid.

K divadlu se Konvalinková dostala díky svému profesorovi z gymnázia, který ji přivedl do divadelního kroužku. Hraní si okamžitě zamilovala a věděla, že herectví je přesně ten obor, kterému se v životě chce věnovat. Dostala se na DAMU a její hvězda začala postupně stoupat vzhůru. Jejími spolužáky byli například Boris Rösner nebo Eva Jakoubková. Během studií také poznala svoji první lásku, kterou se stal bratr zpěvačky Heleny Vondráčkové a otec Lucie Vondráčkové – hudební skladatel, režisér a herec Jiří Vondráček. „S Naďou Konvalinkovou jsme spolu v té době trošku malinko chodili. Dodnes máme hezký vztah, je to dobrý,“ přiznal po letech Vondráček časopisu Sedmička.

Jak vzpomíná na nevydařené manželství s Oldřichem Kaiserem?

Se svým manželem, hercem Oldřichem Kaiserem se herečka seznámila v roce 1975 na divadelní premiéře hry Mladý muž a bílá velryba. Byla to láska na první pohled. Zamilovali se do sebe takovým způsobem, že jim kolegové začali říkat Romeo a Julie. O pět let později se vzali a následně se jim narodila dcera Karolína. Kaiser se svým nerozlučným parťákem Jiřím Lábusem tehdy Nadě do porodnice zaslal blahopřejný telegram, který schválně podepsali tehdejšími vrcholnými politiky, Leonidem Iljičem Brežněvem, Gustávem Husákem nebo velmi angažovanou herečkou Jiřinou Švorcovou. Mezi zdravotním personálem to samozřejmě vyvolalo obrovský rozruch.

Manželství ale příliš šťastné nebylo. Kaiser se vrátil ke svému bohémskému způsobu žití, začal holdovat alkoholu a tropil jeden skandál za druhým. Opilý třeba skočil policistovi na záda a vykřikoval, že je klíště. Malou dceru zapomněl u benzinové pumpy a odjel bez ní. Kromě toho vyváděl průšvihy i v divadle, kde kvůli tomu občas dostal i padáka...

Trápení s dcerou

Jiná žena už by s ním nejspíš dávno vyrazila dveře, Naďa ale zůstávala nad věcí a všechny vylomeniny mu dlouho trpěla. Definitivní trpělivost jí došla až po pětadvaceti letech manželství. Rozvod ovšem probíhal v naprostém klidu a bez emocí. Herečka s odstupem let na soužití s Kaiserem dokonce vzpomíná s láskou. A to především díky jeho humoru. „Myslím, že jen málokdo se v životě nasmál tolik jako já,“ uvedla s tím, že ji tento vztah paradoxně obohatil a je za něj vděčná.

Trampoty si užila i s jejich jedinou dcerou Karolínou, která se tak trochu potatila. Po Kaiserovi zdědila nejen herecký talent, ale také náklonnost k alkoholu a jeden čas kvůli tomu pobývala v protialkoholní léčebně.

Naďu Konvalinkovou si na televizních obrazovkách můžeme připomenout v nové české komedii Po čem muži touží, kterou v neděli 24. 10. ve 20:15 vysílá TV Prima. Kromě ní ve filmu uvidíme také Jiřího Langmajera, Annu Polívkovou, Matěje Hádka, Táňu Pauhofovou, Lenku Vlasákovou, Lucii Polišenskou, Janu Synkovou, Pavlu Tomicovou nebo Oldřicha Navrátila.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.