Celebrity

31. května 2021 06:10

David Laštovka

Boris Rösner měl pletky se studentkami. Poslední dny proplakal

Charismatický herec s uhrančivým hlasem Boris Rösner by letos oslavil sedmdesáté narozeniny. Od jeho smrti navíc přesně uplynulo patnáct let. Říkalo se o něm, že byl vyhlášený proutník, který měl pletky s kdejakou kolegyní a studentkou. Málokdo možná ví, že nad jeho rodinou visí kletba, kvůli níž se nikdo nedožije vyššího věku než 55 let. Bohužel, vyplnila se i v případě Borise Rösnera.

Herec Boris Rösner prý tak trochu zneužíval svého postavení profesora DAMU a lovil i mezi svými studentkami. Na svého učitele zavzpomínala jeho bývalá žákyně, dnes známá herečka, která si přála zůstat v anonymitě. „Byl to úžasný profesor, kterého jsme milovali a který nás toho strašně moc naučil. Byl pro nás něco jako táta. Když třeba někdo měl deprese, nezvládal to a chtěl se studiem seknout, vzal si ho do parády, zašel s ním na pivo a odchod mu rozmluvil. Tak jako to třeba udělal s Michalem Malátným, dnes hvězdou skupiny Chinaski,“ sdělila webu Prima Ženy.

Problém byl ovšem v tom, že měl prý až moc rád sex. V každém ročníku si vyhlédl nějakou studentku a tu také měl. „Z něj vyzařovalo neskutečné charisma, navíc měl vliv, takže ho žádná nedokázala odmítnout,“ přiblížila s úsměvem. Studentky prý během vyučování rád dostával do rozpaků. Používal vlastní, velmi neotřelé a svérázné metody.

Jeho milenkou byla i herečka Jitka Asterová

Před manželkou Alicí, s níž byl ženatý od roku 1973, ale nic netajil. Ta o všech jeho milostných avantýrách věděla. Jednou z mála hereček, která veřejně přiznala, že byla jeho milenkou, je Jitka Asterová. „Chodíval za mnou po představení v divadle. Vždy jsem poznala, že je to on, když klepal svým velkým prstem na dveře,“ zavzpomínala herečka. „Byli jsme i velcí kamarádi a kdykoliv jsme se potkali, objal mě a zašeptal nějaké hezké slovíčko,“ dodala Jitka.

Ženy se mu vždycky líbily a nenapravitelný svůdce své pověsti zůstával věrný do poslední chvíle. Zalíbení nacházel i v herečkách, se kterými hrál ať už v divadle, či ve filmu a vůbec se tím netajil. „Chápu, že se starý chlap zamiluje do mladé holky. Ověřil jsem si, že to visí ve vzduchu, zvláště když muži prožívají krizi středního věku. Mně se nikdy nemůže stát, že by se mi ženy přestaly líbit. A nejvíc mi imponují ty, které mají v sobě nějaká tajemství,“ popsal Boris.

Rodinná kletba: nikdo se nedožil více než 55 let

Celý svůj život se zaobíral myšlenkou, že na světě nepobude dlouho. A to kvůli kletbě, která jeho rod postihla v době dávno minulé. Jeho prapředek Sixtus Rösner z bavorského rytířského rodu měl milenku a bratr jeho manželky se rozhodl chránit její čest. Vyzval ho na souboj, který prohrál. Rösner ho probodl svým mečem... Reakce podváděné manželky na sebe nenechala dlouho čekat. Proklela ho i jeho budoucí potomky. Žádný z nich se nesměl dožít více než pětapadesáti let, což byl věk jejího zabitého bratra. Tuto pověru by herec rád vypustil ze své hlavy, kdyby se ovšem nenaplňovala. „Můj otec zemřel v devětačtyřiceti a matka ve třiapadesáti... A tak si říkám, že musím přežít tu pětapadesátku a bude to dobrý,“ přiznával své nejhlubší obavy.

Černé obavy se bohužel naplnily... Vážné zdravotní problémy ho provázely v podstatě celý život. Už ve svých třech letech oslepl na jedno oko, když mu do něj vletěly střepy z rozbité žárovky. Kvůli tomu míval často nesnesitelné migrény, na které musel brát silné léky. To nejhorší ho ale teprve čekalo. Když oslavil dvaapadesáté narozeniny, jeho stav se začal prudce zhoršovat. Býval unavený, malátný, kašlal… Diagnóza byla zdrcující: Rakovina plic! „Postavil se tomu ale čelem. Věděl, že jeho dny se krátí a chtěl toho v divadle a ve filmu stihnout co nejvíce. Chtěl, aby tu po něm něco zůstalo,“ prozradila po jeho smrti kolegyně Věra Galatíková. Ta paradoxně krátce po jeho skonu onemocněla stejnou chorobou jako on.

Poslední přání se mu nevyplnilo

Hercův konec byl velmi smutný a bolestný. Kvůli metastázám rakovinového nádoru do páteře a jater nakonec skončil na invalidním vozíčku... Odhodlání, s nímž chtěl kruté nemoci čelit, se začalo vytrácet. Poslední týdny už jen v slzách čekal na smrt. „Zůstala jen bezmoc. Pro člověka, který býval chlap jako hora, miloval život a najednou skončil na vozíku, když mu tělo vypovědělo službu, to muselo být strašlivé. Bylo mu tak zle, že smrt pro něj byla vysvobozením,“ okomentovala odchod milovaného kolegy herečka.

Boris zemřel v pětapadesáti letech. Kletba se tedy naplnila. Osud mu nedopřál ani poslední přání, které měl. „Chci umřít na jevišti. Ne na začátku představení, nejlíp ve třetí třetině. Kdyby se to povedlo při Learovi! To bych si opravdu přál. Nebo alespoň v divadelní šatně, když se převlékám,“ tyto věty napsal do své životopisné knihy, která vyšla jen krátce předtím, než se u něj zrádná nemoc objevila.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.