Celebrity

31. ledna 2021 16:00

Petra Kloidová

Ladislav Štaidl a jeho ženy: Dlouholetý poměr se Zelenkovou, láska k Ivetě Bartošové i poslední rozchod

Ladislav Štaidl zemřel po třech týdnech v nemocnici, kde bojoval s koronavirem. V jeho životě se to hemžilo krásnými a slavnými ženami, oženil se ale jen jednou. Jaké ženy patřily do jeho života?

Ladislav Štaidl, hudebník a skladatel českých hitů, měl kolem sebe celý život krásné ženy. Před oltářem stanul pouze jednou jedinkrát. A to v září roku 1974 ve svých devětadvaceti letech, kdy pojal za manželku o rok mladší Aňu. Měli spolu tři děti: syny Jiřího, Jana a dceru Karolínu. „Brát jsme se museli, to nebylo v plánu. I přes antikoncepci jsem zkrátka otěhotněla,“ zavzpomínala v jednom z rozhovorů Aňa Štaidlová.

V rodině prý fungoval úžasně. „Miloval děti a ony zase jeho. Uměl to s nimi. A když bylo třeba, uměl být i přísný. Ale ne na dlouho. Také jako manžel se choval přímo vzorově. Byl nesmírně pozorný, galantní, pravý gentleman,“ přiblížila exmnaželka.

Poměr s Jitkou Zelenkovou a jiné aférky

Zatímco doma Ladislav působil jako ideální muž, když vystrčil paty z baráku, přízeň dam, kolegyň a fanynek si náramně užíval. Dlouhých jedenáct let byla jeho milenkou například zpěvačka Jitka Zelenková, která věděla, že zdaleka není jediná. „Jenže s ostatními to vždycky rychle skončilo a mezi námi to fungovalo dál. S některými jsem se znala i osobně, probíraly jsme to spolu. Ony se mi smály, ale já ho milovala,“ svěřila se zpěvačka.

Nevěra se obvykle dlouho neutají a nejinak tomu bylo i u Štaidla. Aňa však žádnou hysterickou scénu neztropila. Stačilo jí ujištění, že to byl úlet, kvůli kterému rodinu neopustí.

Hudebník ve svých milostných avantýrách ale pokračoval dál. Mezi jeho milenky měla patřit herečka Mahulena Bočanová nebo tehdy začínající zpěvačka Darina Rolins. „V době, kdy jsem se přestal dělit o svou postel se svojí ženou, prožil jsem s Darinkou velký milostný příběh. Nejdříve mě to děvčátko uhranulo obrovskou dávkou muzikálnosti, později nečekanou sexualitou,“ popsal Štaidl ve své knize Víno z hroznů.

Láska a respekt k Ivetě Bartošové

To, co se nepodařilo předtím žádné jiné, dokázala až Iveta Bartošová. Teprve kvůli ní hudebník odešel od své rodiny a založil novou. „Mému muži se přihodilo, co se mužům ve středních letech stává. Vtipně to nazval režisér Ján Roháč: ‚Je šťastný - zblbol!‘ Rozvedli jsme se ale až po dlouhých letech potom, v roce 2001. Žádost o rozvod jsem podala já, on se rozvádět nechtěl. Na všem jsme se bez problémů dohodli,“ poznamenala k tomu Aňa Štaidlová.

Do Ivety Bartošové se zamiloval v roce 1986 a hned s ní začal žít. Deset let poté se jim narodil syn Artur a vypadalo to na lásku zalitou sluncem. Jenže realita byla jiná. Zpěvačka ho po třináctiletém vztahu nečekaně opustila. A s sebou vzala i tehdy tříletého Artura. Partnerské krizi předcházel jiný pohled na společnou budoucnost. Zatímco Štaidl chtěl, aby Iveta byla matkou na plný úvazek, ona za jeho zády upekla kšeft s jeho jevanským sousedem a velkým kamarádem Karlem Svobodou. I přes jeho výslovný nesouhlas s ním podepsala smlouvu na účinkování v muzikálu Dracula. Aby toho nebylo málo, v té době se také proflákl její milostný románek s Rudolfem Hrušínským nejmladším během natáčení filmu Svatba upírů... Hudebník to sice bral jako zradu a podraz, dokázal se však nad tím povznést. Prioritou pro něj bylo udržet rodinu pohromadě za každou cenu. Několikrát ji proto prosil, aby se vrátila zpátky, ale všechno bylo marné.

Smrt Ivety Bartošové si vyčítal

Když Iveta ukončila svůj život skokem pod jedoucí vlak, byl to pro něj šok. Čekal snad všechno, ale tohle nikoliv. Její smrt si tak trochu vyčítal. „Do té doby než ode mě utekla, tak jsem ji vůbec neseznámil s tvrdou realitou všedního života. Vůbec nevěděla, co je to inkaso, pojistky, co jsou to složenky. Prostě kolik stojí život. Netušila, co se kde musí vyřídit a zařídit. To všechno jsem za ni dělal já. Možná to byla chyba. Takže v momentě, kdy odešla, tak narazila. A toho využila spousta těch parazitů, kteří rychle pochopili, že by se u ní dalo něco uškubnout,“ tvrdil Štaidl.

Existenční starosti prý začala mít podle něj velmi záhy, co se rozešli. „Co byla se mnou, tak se v životě nedotkla alkoholu, protože její tatínek nebohý byl sedmkrát léčený alkoholik. Ona měla těžkou averzi k alkoholu... A pak, když jí začaly ty problémy s financemi a mužskýma, tak byl strašně jednoduchý únik z té reality tím, když si dala panáka,“ dodal.

Zpěvačka se však prý vždycky bránila jakékoliv pomoci a nedala si říci. „Ona byla zatvrzelý Beran... Já jí chtěl pomoci, už kvůli klukovi, kterého spolu máme, ale nešlo to. Ona nechtěla. Řešila to tím, že si vždycky našla nového partnera. Do té doby, než jsem Artura získal do péče, tak se tam vystřídalo deset chlapů. To je doklad toho, že měla smůlu nebo si neuměla vybrat,“ pokrčil rameny Štaidl.

Iveta přitom podle něj byla chytrá žena, která to v životě mohla dotáhnout daleko. „Když nastaly ty problémy a musela chodit na psychiatrické vyšetření, tak ji dva nezávislí psychiatři naměřili IQ 132. Ona mohla ve vteřině do Mensy. Nejsem proti ní vůbec nějak zatvrzelý. Rád vzpomínám na to hezké,“ svěřil se Ladislav.

Poslední rozchod ho zdrtil

Když už se zdálo, že konečně našel štěstí v lásce v náručí o třicet let mladší zdravotní sestřičky Michaely, přišla další rána. Milovaná žena ho po osmnácti letech nečekaně opustila. O tom, co bylo důvodem, se dodnes spekuluje. Někdo tvrdí, že jeho družce popletla hlavu tajemná sekta, která ji svedla na úplně jinou životní cestu, další, že už ji nebavilo dělat Štaidlovi takzvaně služku. Doma prý vládl pevnou rukou a co řekl, přes to nejel vlak. Když například Míša projevila přání, aby se vzali nebo spolu měli miminko, rázně to odmítl. On sám se ale k rozchodu nikdy veřejně nevyjádřil.

V posledních dnech jeho života mu byla nablízku žena, kterou si vzal – Aňa Štaidlová. Věřila, že všechno dobře dopadne. Nic jiného si ani nepřipouštěla.

„Vím, že na smrtelné posteli ještě neleží a dostane se z toho,“ doufala ještě minulý týden. Štaidlův zdravotní stav se ale během několika dní prudce zhoršil a v neděli 31. ledna jeho srdce dotlouklo naposledy.

Na Ladislava Štaidla vzpomíná zdrcená Vondráčková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.