Marek Eben: Lidé si mě poněkud idealizují, umím se naštvat i nadávat

Pro filmový festival v Karlových Varech, který právě probíhá, je specifických spousta věcí a jmen. Neodmyslitelně k němu patří i moderátor Marek Eben. Ten je mezi lidmi velice oblíben. Skoro bychom si troufli říct, že není člověka, kterému by vadil. On ale říká, že si ho lidé příliš idealizují. Jak zvládá moderování filmového festivalu?

Marek Eben je moderátorskou tváří karlovarského filmového svátku už několik let. Kromě toho, že moderuje zahajovací a zakončovací večer, uvádí filmy a ještě točí Festivalové vteřiny. Jaké se mu před zahájením festivalu honí hlavou myšlenky?

„Honí se mi hlavou myšlenky jako každému jinému. Samozřejmě přemýšlíte o té situaci, jak to půjde dál, jestli se bude hrát, jak to na podzim proběhne, kam se ten svět posune. Ale moje nejbližší myšlenky patří filmovému festivalu ve Varech. Teď teda zaručeně,“ prozradil pro pořad Showtime.

Marek Eben: Nejsem žádný Mirek Dušín

A má snad po tolika letech moderování trému? „Je to směs pocitů. Částečně se těším a částečně bojím. Už to dělám dlouho a je to náročná disciplína,“ přiznal sympatický moderátor, kterého všichni považují za kladnou postavu. Skoro takového Mirka Dušína. „Dejte pokoj, moje žena by vám řekla něco jiného,“ zasmál se Eben, který žije s herečkou Markétou Fišerovou, jež po mozkové příhodě ochrnula a skončila na invalidním vozíku.

Podle Ebena si ho lidé jen idealizují. „Já mám spoustu špatných vlastností. Dovedu se docela naštvat, když na to přijde, lidi si myslí, že jsem takový kliďas, ale to ne, taky se dokážu namíchnout,“ prozradil na sebe.

Křičí sice málo kdy, ale dokáže ho vytočit i maličkost. „Například dneska jsem sem nemohl trefit. Tady je takové komplikované parkoviště a nemohl jsem se sem dostat,“ přiznal. „To je pak dobré použít některé výrazy, čeština má spoustu krásných výrazů, některé se v téhle situaci využívají a to si rád dobřeju, tenhle luxus,“ dodal se smíchem.

Marek Eben je opravdu hodně pracovně vytížený nebo alespoň před pandemií byl, tak se nabízí otázka, zda už není z moderování unavený a jestli má nástupce? „Zástupců by se našla spousta. Já to mám v životě tak, že ta situace si sama řekne o řešení. Když to člověk dobře přečte, ten signál, tak je to ta správná chvíle, kdy má jít,“ vysvětlil na závěr.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.