zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pavel Kříž: Život se s ním nemazlil. Přišel o dítě i milovanou ženu

Pavel Kříž
Autor: profimedia Pavel Kříž
David Laštovka , Vydáno: 13.05.2021
Herec Pavel Kříž oslavil v dubnu šedesáté narozeniny. Během jeho života ho potkalo několik obrovských tragédií, kterým čelí s hlavou vzhůru. Nejdříve s manželkou přišli o dítě, následně zemřela i ona.

reklama

Herce Pavla Kříže, který v dubnu oslavil šedesáté narozeniny, potkalo během života několik obrovských tragédií. Rok před sametovou revolucí se rozhodl emigrovat. Několik měsíců pobýval ve Velké Británii, odkud pak zamířil do Kanady, kde se usadil. „Ten pocit, že by možná bylo lepší žít někde jinde, ale normálně, i když to znamenalo dělat nějakou jinou profesi, ten ve mně zrál delší dobu. Vlastně to byl takový můj cíl, který jsem si jednoho dne splnil,“ svěřil se herec.

Pavel Kříž jako Štěpán Šafránek ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze
Autor: Barrandov Studio Pavel Kříž jako Štěpán Šafránek ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze

Emigrace do Kanady a touha stát se lékařem

Za nedovolené opuštění republiky byl v nepřítomnosti odsouzen na pět let nepodmíněně. „Rozsudek mi byl do Kanady doručen. Když rok nato padl režim a byla vyhlášena amnestie, všichni mi sice psali, že se vztahuje i na mě, nicméně při své první návštěvě České republiky jsem byl lehce nervózní,“ přiznal s odstupem let Kříž.

V Kanadě sice začínal od nuly, ale nový život ho naplňoval. Ve Vancouveru vystudoval psychoterapii a začal pracovat v domovech pro seniory. „Chtěl jsem být lékařem, což se mi nepovedlo, protože už na to bylo pozdě. Ale nakonec to dopadlo dobře.“

V zemi javorového listu se posléze zamiloval a oženil. Jeho láskou se stala ilustrátorka knih a filmová animátorka Bonnie Glover. Imponovalo mu, že ho bere takového jaký je, nikoliv jako známého umělce. „Moje kanadská rodina mě jako herce ani nezná,“ uvedl před lety s úsměvem. 

Pavel Kříž slaví šedesát let
Autor: profimedia Pavel Kříž slaví šedesát let

Osudný návrat do Čech s manželkou

O svém soukromí herec nikdy veřejně nemluvil a nebýt režiséra Dušana Kleina, který ho obsadil do nejslavnější role Štěpána Šafránka v „básnících“, nikdo by se nedozvěděl o jeho obrovském životním neštěstí. Když s manželkou čekali první děťátko, měla to být holčička, Klein zrovna v Čechách chystal další pokračování zmíněného filmu. Kříž se po domluvě se svou těhotnou ženou rozhodl, že na natáčení do Čech přiletí spolu a cestu pojmou jako pracovní výlet. Jenže při mezipřistání v německém Frankfurtu se Bonni udělalo nevolno a potratila. „Všechny nás ta zpráva zdrtila. Na to miminko se strašně těšili,“ prozradil Klein.

Pro nastávající rodiče to byla strašlivá rána. O to víc se upnuli na sebe a byli na sobě citově závislí. Do jejich harmonického soužití ovšem opět nemilosrdně zasáhla smrt. Bonnie nečekaně zemřela a Pavel tak ze dne na den zůstal sám. Aby mu Kanada jeho zesnulou lásku stále nepřipomínala, začal čím dál častěji přijímat nabídky na filmování z Čech. Práce pro něj byla ten nejlepší lék na bolest. 

Pavel Kříž s novou manželkou
Autor: profimedia Pavel Kříž s novou manželkou

Nová manželka ze známého prostředí

Právě při jedné z návštěv se v rodné zemi seznámil s o patnáct let mladší Jolanou, která pracovala jako ředitelka v domově pro seniory. Jak se ukázalo, byla to známost osudová. Měli spolu hodně společného, pojily je stejné zájmy, podobný smysl pro humor, pohled na svět… Chodili spolu několik let a na jaře v roce 2019 se tajně vzali.

Herec je znovu šťastný a vypadá to, že se v Čechách usadí natrvalo. Diváci TV Prima ho naposledy mohli vidět v seriálu Polda, kde se na place setkal se svým nerozlučným parťákem Davidem Matáskem představujím svérázného komisaře Michala Břízu.

David Matásek a Pavel Kříž na fotkách pořízených se čtyřicetiletým odstupem.

Matásek a Kříž opět společně před kamerou. Jak se změnili od prvních Básníků?

reklama

Související témata: Pavel Kříž , krásná manželka , potrat , emigrace

reklama

Přečtěte si také

reklama