Celebrity

12. září 2023 10:00

David Laštovka

Smutné tajemství herce Jana Hartla: Manželka mu zemřela, na děti zůstal sám

Jan Hartl (71) ztvárnil desítky slavných filmových rolí, na výsluní se drží už hezkou řádku let. O jeho soukromí se ale nic moc neví. Rozhovory téměř neposkytuje a s osobním životem se nesvěřuje ani svým nejbližším kolegům. Celkem nedávno však vyšlo najevo, jakou obrovskou bolest v srdci nosí.

Přestože od mládí patřil Jan Hartl k hercům, za kterými se skoro každá žena otočila, v lásce příliš štěstí neměl. Poprvé se zamiloval při studiích do kolegyně Mileny Steinmasslové, která ho ale opustila kvůli kameramanovi Romanovi Pavlíčkovi. Podobně to dopadlo i s další jeho známostí, kdy se zakoukal do Veroniky Žilkové.

„Po skončení vánočního koncertu na mě s kyticí narcisek čekal moc hezký kluk a říkal: ‚Vy se mi strašně líbíte.‘ Když jsem se ale po nějaké době dozvěděla, že je herec, napsala jsem mu dopis: ‚Milý Honzo, nikdy tě už nechci vidět! Můj tatínek je totiž také umělec a strašně to zničilo naši rodinu. Viděla jsem, že má vedle mojí maminky múzy, a deptalo mě, že maminka nebyla jeho jediná. Umělci jsou nestálí, nerodinné typy, v žádném případě nechci umělce.‘ A pak jsme spolu stejně čtyři roky chodili,“ prozradila Veronika Žilková. Také ona Hartla opustila kvůli jinému muži, což nemohl překousnout a údajně jí to dodnes ani neodpustil.

Po dalším zklamání herec na ženy tak trochu zanevřel a místo toho se naplno věnoval herecké kariéře. Po svých zkušenostech neměl na nový vztah ani pomyšlení a uzavřel se ještě více do sebe. „V mládí na něho ženské letěly, ale on byl takový plachý a uzavřený, klasický introvert,“ sdělila o něm kolegyně z divadla Ivanka Devátá.

Nelítostný rozvodový boj Veroniky Žilkové a Martina Stropnického:

Když mu ale do života vstoupila půvabná lékařka se specializací na psychiatrii Olga Škopková, na všechno zlé zapomněl a znovu se zamiloval. Vychovávali spolu dvě děti: dceru Kláru a syna Prokopa a zdálo se, že rodinnou idylku nemůže už nic narušit. Bohužel štěstí se k nim otočilo zády. Olga onemocněla rakovinou. Jan se o svou ženu obětavě a láskyplně staral do poslední chvíle a doufal v zázrak, který se bohužel nekonal. Boj se zrádnou chorobou jeho životní láska prohrála a on na dvě děti zůstal úplně sám.

Sdílejte článek
Štítky děti rakovina Jan Hartl

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.