Celebrity

6. června 2021 06:10

Gabriela Kolinová

Veronika Žilková o situaci v Izraeli: Manžel běhal do krytu i pětkrát za noc

Herečka Veronika Žilková se po více jak roce vydala do Izraele za manželem Martinem Stropnickým, který je zde velvyslancem za Českou republiku. Jaký je život manželky diplomata v této zemi? A je vůbec pobyt v Tel Avivu bezpečný?

Veronika Žilková coby manželka velvyslance strávila v Izraeli rok a půl. Teď sem ale jede za manželem Martinem Stropnickým jen výjimečně. „Teď už sem budu jezdit jenom na návštěvy, protože jsme se kvůli covidové pandemii vrátili do Česka, dcera začala chodit na střední školu a v podstatě se ty rodiny rozdělily,“ vysvětlila herečka v pořadu Showtime.

A jaká opatření musela podstoupit, aby se do Izraele dostala? „Přiletěla jsem a znovu jsem šla na test, pak mi ještě brali krev, aby ověřili protilátky, a musela jsem jim dodat potvrzení o očkování,“ prozradila Žilková, která se svěřila i se svými obavami: „Trochu se bojím, jestli jsem v Turecku na letišti nechytila nějakou novou mutaci, ale myslím si, že nejhorší je mít strach, to je nejsilnější emoce,“ dodala.

V Izraeli je většina populace naočkovaná, tudíž už se život pomalu vrací do normálních kolejí. A za to je Žilková velice vděčná: „Jsem strašně šťatsná, že tady už se díky vakcinaci všech Izraelců podařilo, že normálně fungují diskotéky, obchody, a v podstatě jako kdyby ten covid nebyl. Vrátila jsem se do země, která už vypadá úplně normáně,“ řekla s úsměvem. „Teď je pátek, den před šábesem, takže všichni začínají surfovat a odpočívat,“ dodala v reportáži Showtimu.

Jaká je situace v Izraeli?

Veronika Žilková objasnila, jak momentálně vypadá bezpečnostní situace v zemi. „V těchto dnech už je v Izraeli klid, protože uzavřeli příměří,“ řekla a v reportáži ukázala i kryt, kam se musí lidé v případě nebezpečí ukrýt. „Bytové domy mají společný kryt, na ulicích jsou veřejné kryty, rodinné domy také mají povinný kryt. Máte třeba třicet vteřin na to, abyste do krytu doběhli. Můj manžel takhle běhal i pětkrát za noc,“ svěřila manželka Martina Stropnického. „Kryt má pancéřové dveře, které zavřete a doufáte, že všecko dobře skončí,“ prozradila. Nic příjemného to není. „Také pořád slyšíte zvuk prolétajících helikoptér, protože samozřejmě armáda je po celou dobu trvání konfilktu ve střehu,“ uzavřela Žilková, která v Izraeli nezahálí. Denně se věnuje například cvičení.

Veronika Žilková v rozhovoru pro Prima Ženy svěřila, že Izrael si velmi oblíbila. „Je tu neuvěřitelná pohoda. Izrealci mají spoustu svátků, umějí odpočívat a já už na sobě cítím, že zase propadám tomu evropskému shonu,“ prozradila v říjnu. Možná i proto se sem zase vrátila. Ještě v jedné věci je Izrael dál. Mezi ženami a muži tu panují rovné podmínky. A výchovu dětí mají často na starost právě otcové. „Vlastně vůbec nechápou takový náš český obraz upracované maminky s taškami vláčící se s dětmi a tatínek je někde jinde,“ vysvětlila. Ženy jsou tu zkrátka zvyklé na rovnoprávnost. „Je to možná tím, že mají povinnou vojenskou službu. Nenapadne je to naše ‚Já to udělám radši sama‘ a také si víc váží svého volného času. Říkala jsem si, že bych se zrovna tohle od nich také moc ráda naučila,“ prozradila.

Veronika Žilková pečuje o maminku: Vracím jí lásku, kterou nám dala v dětství

Jak dlouho se Veronika v Izaeli zdrží, neprozradila. Doma už ale na ni čeká maminka, o kterou se teď stará. A také patnáctiletá dcera Kordula. Péči o maminku bere jakou samozřejmost. „Jsem nejmladší ze sourozenců a moji sourozenci odešli brzy z domova, byla jsem zvyklá starat se už tehdy o moje stárnoucí rodiče. Maminka nám vždy říkala, že když někdo věnuje lásku, tak ji dostane zpátky. Naši rodiče nám jí rozdali hodně, absolutně mě neobtěžuje se o maminku starat a nedovedu si představit, že bych jí to nevracela,“ řekla v rozhovoru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.