Celebrity

16. dubna 2023 09:32

David Laštovka

Pikantní přezdívky českých celebrit. Kdo je Buřt, Můra, Máňa nebo Předkožka?

7 pádů Honzy Dědka (21) - Václav Kopta a včelí alergie

Český showbyznys je plný kuriózních přezdívek a některé skutečně stojí za to. Jak k nim naše hvězdy přišly? Kdo si na ně zvykl a komu naopak vadí?

Tatiana Dyková

Když rozjížděla hereckou kariéru a už poněkolikáté měla ztvárnit postavu, která se jmenovala Marie, postěžovala si v legraci kolegům. Ti zareagovali velmi pohotově a od té doby jí začali říkat Máňo.

Jiřina Bohdalová

Od svých spolužáků na škole si vysloužila přezdívku Výškus. „Nevím, proč mi tak říkali, ani nevím, co to vlastně znamená. Nikdy jsem se potom ani nepídila,“ uvedla pro FTV Prima s úsměvem nestárnoucí herečka Jiřina Bohdalová.

Jan Šťastný

Herec si díky postavě podivínského profesora Jaromíra Kohouta v seriálu Slunečná televize Prima vysloužil přezdívku pan Huml. Kostymérky se na něm dokonale vyřádily a svou vizáží velmi připomínal Evžena Humla z Chalupářů, kterého ztvárnil Jiří Sovák. Na nové oslovení si bez problémů zvykl a bral ho s úsměvem.

Václav Kopta

Kolegové mu říkávali Buřte. „Vymyslel to Jiří Datel Novotný. Vůbec nevím, jak na to přišel. Já mu na oplátku říkal dědku, a to už od jeho pětatřicátých narozenin,“ prozradil herec, který během pandemie covidu řídil autobus.

Jan Přeučil

Pro mnohé kolegy z branže je Johny Spray. Přezdívku mu vymyslel Jiří Bartoška. „Je o mně známo, že mám smysl pro pořádek. I na mém líčícím stolku je vždy vše přehledně srovnané. Stolek musí mít všechny parametry, a toto dodržuji, na rozdíl od některých kolegů, i na zájezdech. No a jednou si takhle rovnám věci a Jirka kolem mě chodil, díval se, jak to všechno srovnávám a najednou prohlásil: Když se tak dívám na váš líčící stolek, vy jste takový Johny Spray a bylo to,“ přiblížil pro Prima Ženy Jan Přeučil. „A Láďa Trojan, ten mi zase vymyslel přezdívku Předkožka,“ dodal s úsměvem. Ladislav Trojan nedávno odešel do hereckého nebe.

Iva Kubelková

Modelka, moderátorka a herečka čelila přezdívkám už odmalička. „Když mi bylo deset, jedenáct let, říkali mi Cipísku. Nevím, možná jsem byl hubená, ale to mi nevadilo. O pár let později ještě na škole na mě pak volali Kabelková, a to už mi vadilo,“ zavzpomínala Iva.

Josef Vojtek

Z přezdívky frontmana skupiny Kabát by měl hudebník Ivan Mládek radost. „Na základní škole mi spolužáci říkali Jožin z bažin. Tehdy ta písnička strašně frčela,“ vysvětlil Vojtek, na jehož písničky se můžete těšit v seriálu Agrometal na Primě.

Kapela Kabát v novém seriálu Agrometal:

Petr Janda

Známý recesista František Ringo Čech mu kdysi začal říkat Plešatá zpěvačka, což se mezi kolegy v branži rychle ujalo. Lídr skupiny Olympic je však na toto oslovení doslova alergický. „Je to název hry od lonesca. Nejsem na to pyšný a jsem docela rád, že se to nechytlo mezi fanoušky,“ poznamenal k tomu Janda, který se svěřil, že jeho si spolužáci jeho dcer myslí, že je jejich děda.

Pavel Zedníček

Herec si na svou přezdívku Čmaňa zvykl velmi rychle a dodnes na ni slyší. Vymyslel mu ji kamarád a kolega Bolek Polívka. „Jednou jsme takhle zkoušeli a on mě zničehonic takto oslovil. Miroslav Donutil, který u toho byl se ho zeptal, proč mi tak říká a on odpověděl, ať se na mě podívá. Že jsem celá Janžurová. Nemá to žádnou logiku, ale od té chvíle jsem zkrátka Čmaňa,“ popsal Prima Ženám Pavel Zedníček.

Jiří Korn

Zpěvákovi, který si velmi zakládá na svoji image, se říkávalo Můra. V dětství nosíval teplákovou soupravu a když si ji přetahoval přes hlavu, připomínal údajně noční hmyz. Na přezdívku si zvykl a nikdy mu nevadila.

Zlata Adamovská

Ve školce jí kvůli příjmení říkali Adame. Když se stala slavnou herečkou, kolegové jí dali přezdívku Sluníčko, neboť se stále směje, je příjemná a nikdy ji nic nerozhází.

Marek Taclík

Už od školních let ho ostatní titulují Tácek, což je odvozeno od jeho příjmení. Říkají mu tak jeho kamarádi i kolegové. Pokud na něj takto zavolají cizí lidé, nemá to rád.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.