Petr Janda: Dcerám říkají, že jsem děda. Nevadí mi to. Žena mi trochu komplikuje život

Rozhovor s Petrem Jandou

Hudebník Petr Janda si v poslední době prožil smutné chvíle, když se musel rozloučit s bratrem a několika blízkými přáteli. Naposledy na konci roku, kdy zemřel spoluzakladatel skupiny Olympic a jeho kamarád Pavel Chrastina. Smutek si ale kompenzuje šťastnými okamžiky, které prožívá v muzikantském i rodinném životě. Natočil album a doma mu dělají radost hlavně dcery.

Petr Janda letos oslaví osmdesáté narozeniny, což by málokdo tipoval. Překonal nákazu covidem, která ho pěkně potrápila a na níž zemřel jeho bratr, a na svůj život si nemůže stěžovat. Mnoho čtyřicátníků by mu mohlo závidět. „U nás je všechno dobrý, žijeme opravdu hezký život. Já jsem netušil, že se dá takhle plně žít i v mém věku. Mně bude letos osmdesát, teď jsem dodělal sólovou desku, ze které mám strašnou radost. Vyjde k mým narozeninám,“ prozradil muzikant v pořadu Showtime.

Přiznal, že poté, co album dotočil, cítí prázdno. „Mně to přišlo, že jsem dopsal knihu, takhle jsem ji zavřel a někdo zhasnul. A teď jsem najednou nevěděl co dál. Jsem teď bezradný a budu si muset najít něco novýho,“ svěřil se Janda.

Petr Janda: Dcery o mě stojí, z toho mám radost

Z desky má velikou radost. A něco málo o ní i prozradil. „Je taková písničková. A trošku i smutná. První písnička se jmenuje ‚Asi se mi nebude chtít‘ a ta poslední se jmenuje ‚Jsem mladej kmet‘,“ vysvětlil.

A přesně jako mladý kmet se Petr Janda cítí. A to hlavně díky svým dcerkám. „Ony dcery o mě stojí. Chtějí, abych s nima byl. Včera pro mě obě přišly k televizi: ‚Tatínku, pojď si s náma povídat.‘ Tak jsem šel nahoru a my mámě od dětství takové hry, co jsem s nima hrál, jedna populární hra se jmenuje žížalky. A spočívá v tom, že ony jsou žížalky a nakonec přijde kosák. Ony se schovávají pod peřinou a berou to hrozně vážně,“ prozradil se smíchem otec devítileté Rozárky a dvanáctileté Anežky.

Rozhodnutí manželky mi trochu zkomplikovalo život. Musím se víc starat

I když se na svůj věk necítí, jeho dcerám sem tam někdo připomene, že tatínek není nejmladší. „Občas jim někdo ze spolužáků řekne z legrace: Hele přišel pro vás dědeček. Ale já si z toho nic nedělám,“ dodal.

S manželkou mu to taky klape, byť mu její rozhodnutí trochu narušuje domácí pohodu. „Alice chodí do práce, což mi trochu zkomplikovalo život, a přijde mi to takový legrační, že ona do práce chodit nemusí, ale pochopila, že doma být pořád nechce,“ objasnil s tím, že žena má důležitou profesi. „Ona je diplomovaná zdravotní sestra a dělá svoji práci ráda, tak jí v tom nebráním. Ale já musím zase o to víc makat doma. Hlavně ty děti vozit do školy. Ony mají školu daleko. Jezdíme jedenatřicet kilometrů tam a zase zpátky,“ povzdechl si zpěvák legendární kapely Olympic.

Školu teď ale rocker aspoň na chvíli vymění za zimní radovánky. „Jedeme do Krkonoš na tři dny lyžovat. Bojím se už trochu upadnout. Teď jsem si objednal nový boty a nevím, jestli si je mám vůbec koupit, jestli to má smysl,“ přemýšlel nahlas Janda, který se po horách chystá i na Floridu. „Tam jsme taky dva roky nebyli, tam se těšíme moc,“ uzavřel. Další zajímavé reportáže ze života slavných osobností sledujte v neděli v Showtime magazínu ve 20:15 na CNN Prima News.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.