zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Petr Janda prodělal covid: Byly chvíle, kdy jsem se bál o život. Bratr loni nemoci podlehl

Petr Janda covid (zdroj: CNN Prima NEWS)
Petr Janda covid (zdroj: CNN Prima NEWS)
Gabriela Kolinová , Vydáno: 18.10.2021
Přestože je zpěvák Petr Janda očkovaný a dodržoval všechna bezpečnostní opatření, nakazil se covidem. A přiznává, že měl strach. Není divu, před rokem mu na covid zemřel o rok starší bratr Jiří. Reportéři pořadu Showtime navštívili Jandu čerstvě po ukončení izolace. Prozradil, jak se cítí a od koho nemoc pravděpodobně chytil.

reklama

Frontman kapely Olympic Petr Janda měl z covidu velký respekt, chodil v roušce a nechal se i očkovat. Myslel si, že se ho nemoc netýká, ale bohužel se covidem nakazil. „Abych pravdu řekl, měl jsem takovou představu, že se mi nemůže už nic přihodit. Najednou se mi udělalo blbě a měl jsem rýmu, jakoby chřipku, i když já na to vůbec netrpím,“ přiznal hudebník v pořadu Showtime. Udělal si tedy test a ten onemocnění covid-19 potvrdil.

Teď už je muzikantovi lépe, ale následky nemoci na sobě stále ještě pociťuje. „Oni tomu říkají longcovid, což je nějaký stav po výlečení, to asi mám. Ta choroba se ještě připomene. Vždycky na mě sáhne a pak odejde,“ vysvětlil Janda. 

Petr Janda
Autor: profimedia Petr Janda

Petr Janda: Nemohl jsem se nadechnout. Už je to tady, bál jsem se

Nejhorší byl podle Jandy kašel. „Budil mě v noci ze spaní. Byl jsem naštvaný, zesláblý, bolelo mě na prsou a motala se mi hlava. Ušel jsem pár kroků z pokoje do pokoje a už jsem byl unavený. Nikomu to nepřeju,“ řekl muzikant, který první týden nemoci jen prospal. 

Janda přiznal, že zažil i chvíle, kdy se o sebe bál. A není se čemu divit, před rokem mu po nákaze zemřel o rok starší bratr Jiří. „Byly momenty, během kterých jsem měl o sebe strach i vzhledem k tomu, že na covid zemřel můj starší bratr Jirka. Přemýšlel jsem o tom a jeden večer jsem si dokonce říkal, že už je to tady. Nemohl jsem se totiž nadechnout,“ popsal Janda. „Když to srovnám s bráchou, se kterým jsem telefonoval den před tím než umřel, a už nemohl vůbec dýchat a dusil se, tak jsem měl ten průběh vlastně lehký,“ konstatoval.

Pozitivní na onemocnění covid-19 byla i jeho manželka Alice a dcera Rozárka. Ta nemoc podle Jandy přinesla ze školy, ale třetí den už jí vůbec nic nebylo. A starší Anežka se nenakazila vůbec. Manželka Alice si domů pro jistotu pořídila přístroj na saturaci, jímž svého muže neustále kontrolovala. „Naštěstí se to nezhoršovalo. Myslím, že jsem z toho už venku,“ doplnil Janda. 

Iva Pazderková promluvila o nákaze koronavirem. Míša Tomešová má covid podruhé.

Covid a známé tváře: Bylo mi zle, měla jsem puchýře po těle. Koho vir skolil?

Známé osobnosti se vyjádřily k očkování proti koronaviru. Kdo už první dávku vakcíny dostal, a kdo očkování odmítá?

Horáček je očkovaný, Čtvrtníček se těší. Co si o vakcíně myslí hvězdy Slunečné?

reklama

Související témata: Petr Janda , Covid , COVID-19 , očkování , Showtime

reklama

Přečtěte si také

reklama