zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Covid a známé tváře: Bylo mi zle, měla jsem puchýře po těle. Koho vir skolil?

Iva Pazderková promluvila o nákaze koronavirem. Míša Tomešová má covid podruhé.
Autor: profimedia Iva Pazderková promluvila o nákaze koronavirem. Míša Tomešová má covid podruhé.
Gabriela Kolinová , Vydáno: 16.03.2021
Onemocnění COVID-19 se nevyhýbá ani slavným osobnostem. Nákazu koronavirem v současné době prodělává těhotná moderátorka Nikol Štíbrová nebo herečka Jana Bernášková. Míša Tomešová ze Sestřiček se nakazila hned po operaci slepého střeva. A Iva Pazderková promluvila o tom, jak zrádné toto onemocnění je.

reklama

Iva Pazderková: Jsem ráda, že žiju. Pět dnů jsem nemohla vstát z postele

Herečka a moderátorka promluvila o tom, jak u ní probíhalo onemocnění. Opravdu se bála o život: „Já říkám, že ten los jsem si ještě vytáhla dobře, protože tady stojím, žiju, mluvím, jen se trochu zadýchávám. Ale nebylo to jednoduchý. Kromě zápalu plic jsem měla tak nějak všechno,“ svěřila se v pořadu ShowTime.

A jaké problémy ji trápily? „Měla jsem horečky, lehce jsem byla dušná, zahleněná, ucpanej nos, dutiny. Měla jsem bolesti zad, kloubů, hlavy obrovský, pálení a bolení kůže celého těla. A někdy po pár dnech se mi začaly dělat puchýřky po celým těle. Zvracení, střevní potíže, tlak za očima. Nemohla jsem se vůbec podívat do světla. Byla jsem strašně vyčerpaná,“ vyjmenovává Iva. 

Iva Pazderková
Autor: profimedia Iva Pazderková

Jak sama říká, nepatří mezi rizikovou skupinu. „Je mi čtyřicet let, sportuju, žiju zdravě. Nedokážu si představit, že někdo, kdo je starší a má zdravotní komplikace, by tímhle prošel,“ říká. Nejhorší příznaky u ní trvaly osm, možná devět dní. Přítel o ni měl veliký strach a nevěděl, zda nemá volat záchranku. „S přítelem jsme měli pocit, že přežiju, když jsem si po pěti dnech, což je nechutný, byla schopná vyčistit zuby. A byl to velkej výkon, po kterým jsem šla zase spát,“ vzpomíná moderátorka, která všem vzkazuje: „Opatrujte a nepodceňujte to, buďte opatrní.“

Míša Tomešová: Onemocněla jsem po operaci slepáku

Hvězda seriálu Sestřičky Míša Tomešová má skutečně pech. Nejdřív podstoupila operaci slepého střeva. A teď onemocněla koronavirem. Dokonce už podruhé. A nakazil se i její manžel Roman, jejich oba synové jsou naštěstí negativní. Je možné, že Míša si koronavirus přinesla z nemocnice, kde byla na operaci: „Člověk už se nikdy nedopídí, kde to konktétně bylo, ale nenapadá nás jiná varianta. A když jsem volala do nemocnice, tak tam to nevyvrátili, řekli, že se to stává. Protože oni nás testovali před tím, než nás všechny přijali, ale samozřejmě na pokoji člověk jí a při operaci je bez roušky, takže tam to riziko je velké. Ale nikomu nic nevyčítám, prostě to tak je,“ svěřila se sympatická herečka v pořadu ShowTime. 

Herečka Míša Tomešová má covid už podruhé.
Autor: profimedia Herečka Míša Tomešová má covid už podruhé.

Míša má pořád stehy po operaci a kvůli koronaviru nemohla jít na vyndání: „Musím jít do speciální covid ambulance, aby mi vyndali stehy, protože jsem měla jít na kontrolu a to jsem nemohla. Je to takhle zkomplikovaný,“ dodává. A zkomplikovalo se i natáčení seriálu Sestřičky: „O dalších čtrnáct dní se bude měnit natáčecí plán. Produkční to se mnou nemají jednoduché, ale zvládly to,“ dodala. 

Míša Tomešová se po operaci vrátila domů. Slepé střevo je horší než porod, říká

Nikol Štíbrová: Žijeme. Máme lehký průběh

Těhotná moderátorka a influencerka Nikol Štíbrová a její snoubenec Petr Leitgeb se nakazili koronavirem. Naštěstí prý mají lehký průběh. Na instagramu vzkázali: „Hlásim, že žijem. Sice s coviďákem, ale žijem. Naštěstí máme zatim lehkej průběh. Opatrujte se, instarodino.“ Evidentně největším problémem bude vydržet karanténu s tříletým Mathiasem. V poslední instastory, kde Nikol chtěla povyprávět, jak se jim daří, jí synek zamotal autíčko do vlasů. Celou story vtipná Nikol doplnila písničkou „22 dní“ od Miro Žbirky. 

Těhotná Nikol Štíbrová má naštěstí lehký průběh nemoci.
Autor: profimedia Těhotná Nikol Štíbrová má naštěstí lehký průběh nemoci.

Jana Bernášková: Ztratila chuť a čich, vadí jí roztěkanost

Aktuálně je také doma s koronavirem herečka Jana Bernášková. Ta se na svém Instagramu svěřila, že ztratila chuť a čich (což je častý příznak) a trápí ji nesoustředěnost. Svých fanoušků se ptala, zda to měli také tak. „Je to opravdu zajímavé. Někdo tři čtyři měsíce necítil vůbec nic, babička jiných lidí ztratila chuť jen na dva dny,“ říká herečka a směje se, že by brala vzor babička. „Ta chuť je samozřejmě nepříjemná, ale mně osobně víc vadí roztěkanost a nesoustředěnost,“ dodává Bernášková, která právě píše volné pokračování své úspěšné knížky Jak přežít svého muže. Covid nezlehčuje, přiznává, že oni mají štěstí: „Pořád je to u nás lehčí průběh. Taková hnusná chřipka, kterou zažijete jednou za pár let. Rozhodně se nechci srovnávat s lidmi, kteří trpí, nebo to nechci nějak dramatizovat,“ dodává. 

Herečka Jana Bernášková ztratila chuť a čich. Nejvíc jí vadí roztěkanost.
Autor: profimedia Herečka Jana Bernášková ztratila chuť a čich. Nejvíc jí vadí roztěkanost.

Nákazu prodělal i Libor Bouček: Není to žádná chřipečka

Nákazu koronavirem prodělaly i další známé osobnosti. Například moderátor televize CNN Prima NEWS Libor Bouček, který vzkázal, že rozhodně nejde o žádnou chřipečku. „Lidem, kteří nemoc nazývají chřipečkou, bych vzkázal, ať v sobě zapudí egoismus a ať zapomenou na to, že platforma sociálních sítí dává každému možnost prosadit svůj názor. Pojďme na chvíli nemít názor, pojďme my, kteří tomu nerozumíme, být zticha a vyříkáme si to potom, až budou lidé zdraví,“ řekl o pandemii koronaviru Libor Bouček.

Libor Bouček v Show Jana Krause
Autor: FTV Prima Libor Bouček v Show Jana Krause

A podobný vzkaz měl i herec a bavič Petr Čtvrtníček, který má také onemocnění COVID-19 za sebou. Zatímco on se z nemoci dostal, jeho tatínek takové štěstí neměl a zákeřnému viru podlehl. Popíračům koronaviru a odmítačům roušek a opatření vzkázal: „Milánkové, jestli chcete ještě někdy v budoucnu protestovat proti čemukoliv dalšímu, myslete na to, že je dobré být na tu příští rebelii zdraví. Takže tu trošku nepohodlí teď překousněte…“

Sandra Nováková měla horší průběh, Igor Chmela se cítil špatně psychicky

Koronavirus prodělala v říjnu i hvězda seriálu Sestřičky Sandra Nováková. „Přišlo to z nuly na sto. Probudila jsem se s horečkou 38,5. A mám  klasické příznaky. Nemůžu vylézt z postele, bolí mě celé tělo, hlava a jsem dušná a mám kašel,“ uvedla tehdy v pořadu ShowTime. COVID-19 má za sebou i její seriálový kolega Igor Chmela. „Já jsem měl lehký průběh, trvalo to dva dny, žádné následky nepociťuju,“ prozradil na podzim. Daleko hůř ho to zasáhlo po psychické stránce: „Nejhorší bylo, že jsem to měl v rodině jako první. Takže jsem se musel izolovat. Člověk si trochu připadá jako že je prašivý,“ dodal.

Bude líp?

Každý pátý pacinet s covidem má psychické problémy. Jak pandemie souvisí s psychikou?

Prodělali jste koronavirus? Tyto bylinky vám pomůžou zbavit se nepříjemných potíží

Prodělali jste koronavirus? Tyto bylinky vám pomůžou zbavit se přetrvávajících potíží

reklama

Související témata: koronavirus , COVID-19 , Covid , Iva Pazderková , Míša Tomešová , Nikol Štíbrová , Jana Bernášková , Sandra Nováková , Libor Bouček , Petr Čtvrtníček , Igor Chmela

reklama

Přečtěte si také

reklama