Celebrity

30. března 2021 10:00

Gabriela Kolinová

Celebrity v době pandemie: Hrobník, truhlář i řidič autobusu. Kdo pomáhá na interně?

Jedním z nejvíce postižených oborů v rámci protiepidemických opatření jsou herci a zpěváci. Někteří z nich už jsou skoro rok bez práce, a tedy i finančních příjmů. Jenže složenky se platit musí, a tak si řada z nich byla nucena dočasně najít jinou práci. Kde kdo skončil a jak je v novém zaměstnání spokojený?

Miroslav Šimůnek rozváží jídlo

V Brně, kde momentálně žije, začal rozvážet z jedné restaurace pizzu, burgery, sendviče, tortilly a další dobroty. Zkrátka vše, co si zákazník z domova objedná. „Tato zvláštní nevyzpytatelná doba nás všechny postavila před mnohé výzvy. Spousta lidí (včetně mě) musela flexibilně zareagovat a najít si jiný zdroj obživy. Ne, není to lehké, ale ty zkušenosti jsou k nezaplacení,“ uvedl k tomu na své sociální síti.

Václav Kopta jako řidič autobusu v MHD

Odmalička toužil šoférovat autobus a nyní se mu jeho sen splnil. Stal se řidičem v pražské MHD a jezdí linku v oblasti Dejvic, kde se svou rodinou žije. Pro něj ideální stav. „Strašně si to užívám a činí mě to šťastným. I v této nepříliš šťastné době mám pocit, že můj život má nějaký smysl. A nesedím jen doma na zadku a nekoukám na to, jak holubi lítají za oknem,“ prozradil herec. Usednout za volant busu a dostat povolení přepravovat pasažéry ovšem nebylo jen tak. „Trvalo několik měsíců než jsem prošel všemi zdravotními zkouškami, psychologickými testy a získal všechna potřebná povolení. Teď můžu s klidným pocitem konstatovat, že to stálo za to.“

Daniel Hůlka pomáhá truhlářům

Když mu jeho kamarád, který se živí jako truhlář se specializací na podlahy, nabídl brigádu, nezaváhal ani na vteřinu. „Domluvili jsme se, že mu budu pomáhat. Nemůžu říci, že bych byl nějak extra šikovnej, jde spíše o pomocné práce. Asi jako každého v naší branži, i mě tato situace, která už trvá docela dost dlouho finančně zasáhla. Nezbývá než bojovat, jak se dá,“ přiblížil zpěvák.

Lucie Zedníčková rozjela autodopravu

Se svým partnerem Miroslavem Ollém se vrhla na podnikání a začali společně provozovat autodopravu. Vzhledem k tomu, že její přítel v tomto oboru v minulosti už působil, jisté zkušenosti měli a nešli úplně do neznáma. „Stáhla jsem si program na autodopravu, Míra jezdí a já ho posílám. Dělám z domova, což má také své výhody a musím říci, že mě to velice baví,“ uvedla Lucie.

Martin Sitta jako dělník na stavbě

Představitel veterináře Martina Kabáta ze seriálu Slunečná se v životě rozhodně neztratí. A když je potřeba, umí za to vzít. Tím, že vyrůstal na vesnici mezi řemeslníky, mu žádná práce není cizí. Během pandemie tak na sebe navlékl montérky a začal vypomáhat na stavbách jako dělník. „Spousta lidí takhle normálně pracuje, nevidím na tom vůbec nic zvláštního,“ prohlásil herec.

Bára Basiková brigádničí, kde se dá

Během roční pauzy, kdy kvůli vládním opatřením nemohla vystupovat, pracovala už leckde. Na poště, v domově seniorů, kde roznášela jídlo, stlala postele a uklízela, nebo v lékárně. „Většinou jsem se k těm brigádám dostala přes kamarády. Nikdy jsem si nemyslela, že můžu přijít o práci, ale stalo se. Člověk se nějak živit musí,“ pokrčila rameny zpěvačka.

Barbora Mottlová dělá prodavačku a recepční

Během první vlny pandemie pracovala jako pokladní v supermarketu, naposledy vypomáhala na recepci v kadeřnictví. O rady, co by mohla dělat, požádala také své fanoušky prostřednictvím sociální sítě. A sešla se jí spousta nabídek. Například hlídání děti, úklidové práce nebo výpomoc na stavbě. Tak se nechme překvapit, kam ji osud nakonec zavede.

Kateřina Sedláková Pechová je pečovatelka na interně

Nejprve dělala brigádu v prodejně obuvi, poté si udělala zdravotnický kurz Červeného kříže a jako pomocná síla nastoupila do Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. „Pracuji na interně u starších pacientů. Dělám takovou pečovatelku, pomáhám sestřičkám. Je to velmi náročné, ale člověk z toho má dobrý pocit, že může být užitečný,“ sdělila. Kromě toho jako dobrovolnice působí ještě v centru nadace ALSA, která pomáhá s pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou. Před pěti lety totiž na tuto nemoc zemřel i její nevlastní tatínek.

Karel Zima jako zahradník a pošťák

S rukama v klíně nesedí ani představitel štamgasta Pavla Slaniny ze seriálu Slunečná. Během koronavirové krize vypomáhá v zahradnické firmě, kterou vlastní současný partner jeho bývalé manželky Magdaleny Zimové, a kromě toho rozváží zásilky po Praze. „Nějak se člověk živit musí. A mě žádná práce nevadí,“ okomentoval současnou situaci herec.

Tomáš Novotný je hrobník

Profesí herec a dramaturg absolvoval rekvalifikační kurz v oboru hrobník. „Koupil jsem si dům v městysu, kde se nachází opuštěný, zanedbaný hřbitov. Tak jsem si řekl, že bych se o něj mohl začít starat, ale jak jsem záhy zjistil, bez příslušného vzdělání by se to neobešlo. Pro někoho je to možná zvláštní, ale je to práce jako každá jiná. Do budoucna to vidím jako vhodnou alternativu k divadelnímu angažmá,“ nechal se slyšet herec.

Ondřej Bábor má dvě práce najednou

Zpěvák a herec, kterého diváci mohli vídat také v seriálu Modrý kód, si v době pandemie našel hned dvě brigády. Ráno jezdí jako kurýr, večer chodí doplňovat zboží do skladu. Obě práce ho prý velmi baví. „I takováto změna je někdy v životě potřeba,“ uvedl.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.