Karel Janeček věnoval v Milionář mezi námi zvláštní peněžní částky. Proč to dělá?

Milionář mezi námi (2): Matematické peněžní částky Karla Janečka

Pod změněnou identitou se ocitá sedm českých milionářů na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným. Na konci rozdají necelé čtyři miliony korun. Karel Janeček je druhým účastníkem a jeho peněžní dary se vymykají těm od ostatních. Na projekt Milionář mezi námi se dívejte v neděli 13. prosince ve 20:15 na Primě.

Karel Janeček na konci projektu Milionář mezi námi odhalí dobrovolníkům a lidem, které potkal, svou pravou identitu a rozdá charitativním organizacím statisíce korun. „Peníze jsou druh energie, která je omezená. Já tu energii teď potřebuji rozdělit a není to samozřejmě jednoduché. V tomto týdnu vidím, jak hodně je potřeba, a je otázka, kdo energii potřebuje hned a kde je možné ji rozložit do delšího času. Je to složitý rozhodovací proces,“ říká český mecenáš.

Karel Janeček rád daruje nevšední peněžní částky ať už ve své nadaci, či v pořadu Milionář mezi námi. Na jeho šeku byste těžko hledali klasickou zaokrouhlenou částku. Jako správný matematik má však v na první pohled zvláštních číslech systém. Hraje si například s odmocninami.

Na charitativní pořad Milionář mezi námi se dívejte v neděli 13. prosince ve 20:15 na Primě.

Odvysílané díly sledujete na iPrima.cz