Podpořte organizace z pořadu Milionář mezi námi Seniorem s radostí, Medici na ulici a Rubikon

Tajná mise. Jedno město. Jeden týden. Jeden milionář ochotný pomáhat. Poslední díl představil další charitativní projekty tentokrát z Prahy. Milionář Martin Hausenblas opustil svou práci i rodinu a vydal se pomáhat jako dobrovolník. Potkal se s těmi, co pomáhají ostatním, i s těmi, kteří pomoc potřebují. Zapojte se do pořadu Milionář mezi námi a podpořte projekty, které to potřebují.

Seniorem s radostí, z. s.

LEPŠÍ ŽIVOT PRO SENIORY DÍKY TECHNOLOGIÍM

Že senioři a technologie nejdou dohromady? Omyl. Technologie mají velký potenciál pomáhat k lepšímu a aktivnímu životu seniorů. Přispějte k vývoji aplikace, která starším ročníkům otevře nové možnosti v digitální době.

Seniorem s radostí, z. s., je nezisková organizace, která přináší od roku 2016 aktivní život seniorům po celé České republice a od roku 2019 také na Slovensku. Pro seniory zajišťuje aktivizační a vzdělávací programy, pracovní pozice nebo technologickou péči.

Po prvním roce fungování organizace se k aktivizačním programům přidaly vzdělávací aktivity. Zapojovali se další a další dobrovolníci, jejich součet převýšil 100. Na programy v době před krizí docházelo kolem 10 000 seniorů. Na jejich žádost v roce 2018 vznikla i pracovní agentura, která seniorům bez finančního zabezpečení a sociálního zázemí nabídla možnost férových přivýdělků a vyhrála v soutěžích Social Impact Award a Women Startup Competition.

Rubikon centrum, z ú.

DRUHÁ ŠANCE PRO LIDI S TRESTNÍ MINULOSTÍ

Recidiva je téma celé společnosti. Z vězení vychází ročně kolem 10 000 lidí, 7 z 10 propuštěných se vrací zpět. V RUBIKON Centru pomáhají lidem, kteří chtějí překročit svou trestní minulost a podporují je na jejich cestě zpátky do společnosti – v získání a udržení práce, v řešení dluhů a v odpovědnosti vůči sobě, rodině i okolí.

Nejrizikovější jsou první dny po opuštění vězení. Bývalým vězňům často chybí jídlo, oblečení, hygienické potřeby, ubytování. Nevědí, na koho se obrátit, neorientují se ve službách, které by jim mohly pomoci. Chybí jim základní komunikační i IT dovednosti, aby mohli pomoc vyhledat a zkontaktovat.

Medici na ulici, z. s.

OŠETŘOVATELSKÝ MATERIÁL PRO MEDIKY NA ULICI

Spolek Medici na ulici sdružuje studenty lékařských fakult se zájmem o problematiku bezdomovectví a poskytování zdravotní péče lidem na okraji společnosti. Medici na ulici se ve spolupráci s etablovanými charitativními organizacemi (Naděje, Armáda spásy, Sant’Egidio a další) již pátým rokem zapojují do poskytování zdravotní péče lidem bez domova v Praze a v Brně.

Během akademického roku se podílejí na provozu kamenných a mobilních ošetřoven a terénních programů až pět dní v týdnu, v zimních měsících navíc organizují zdravotní pomoc v nouzových noclehárnách. Za celý rok tak lidem bez domova poskytnou až několik tisíc unikátních ošetření. Přirozenou součástí jejich aktivit je i osvětová činnost na fakultní a odborné lékařské půdě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.