Příběhy z pořadu Milionář mezi námi: Podpořte tyto projekty z Plzně i vy

Tajná mise. Jedno město. Jeden týden. Jeden milionář ochotný pomáhat. Druhý díl představil další charitativní projekty tentokrát z Plzně. Milionář Karel Janeček opustil svou práci i rodinu a vydal se pomáhat jako dobrovolník. Potkal se s těmi, co pomáhají ostatním, i s těmi, kteří pomoc potřebují. Zapojte se do pořadu Milionář mezi námi i vy a podpořte projekty, které to potřebují. Tento díl sledujte na Primě 13. prosince ve 20:15.

Jaké projekty jste mohli vidět ve druhém dílu Milionář mezi námi?

Blízký soused

PODPOŘTE ČTYŘI KOLA PRO DĚTIČKY. BLÍZKÝ SOUSED

Organizace, která zajišťuje volnočasové aktivity, přizpůsobené pro děti ze sociálně vyloučených lokalit v Plzni. V klubovně v centru Plzně probíhají několikrát týdně zájmové kroužky, pravidelně jsou pořádány výlety do přírody, děti se účastní sportovních i kulturních akcí a v létě vyrážejí na pobytové tábory.

V rámci všech aktivit spolku se dobrovolníci snaží děti všestranně vzdělávat, rozvíjet a být jim pozitivním příkladem. V neposlední řadě jim organizátoři nabízejí křesťanský hodnotový systém a vztah s Bohem, který je pro většinu z nich hlavním důvodem, proč to všechno dělají.

Diecézní charita Plzeň

SYTÝ HLADOVÉMU VĚŘÍ! KONTEJNER NA POTRAVINY PRO LIDI V NOUZI

Diecézní charita Plzeň je nestátní nezisková organizace, zastřešená Charitou Česká republika. Posláním organizace je pomoc lidem v nouzi bez rozdílu barvy pleti, náboženství či národnosti. V Diecézi plzeňské, rozkládající se na území Plzeňského a Karlovarského kraje, sama provozuje 26 sociálních služeb a charitativních projektů a podílí se na organizaci činnosti farních, oblastních a městských charit.

Kromě poskytování služeb, jako jsou například azylové domy, poradny, pečovatelské služby či sociálně terapeutické dílny, je důležitou činností Charity také potravinová pomoc pro obyvatele s velmi omezenými příjmy.

MOŽNOSTI TU JSOU o.p.s.

MĚNÍME ŘEPKOVÉ POLE V ZAHRADU. EKOZAHRADA RAKOVÁ

Obecně prospěšná společnost MOŽNOSTI TU JSOU byla založena v roce 2007 Diakonií Západ. Hlavním cílem je měnit pohled na zaměstnávání lidí se zdravotním postižením v Plzeňském regionu. Společnost podporuje vytváření nových pracovních míst, zaměstnávání lidí se zdravotním postižením a jejich přípravou na trh práce.

V Rakové u Rokycan tvoří už třetím rokem zeleninovou zahradu a dávají práci 20 lidem se zdravotním postižením. Doteď intenzivně obdělávali zhruba hektar. S vaší pomocí budou moct růst ještě více!

David a Goliáš

PODPOŘTE HENDIKEPOVANÉ DĚTI ZE SPOLKU DAVID A GOLIÁŠ

David a Goliáš je spolek rodičů a přátel hendikepovaných dětí i dospělých v okolí Plzně. Zabývá se především tím, aby hendikepovaným bylo umožněno prožít život plnohodnotně bez ohledu na jejich omezení. Proto pro děti i jejich rodiče organizují poznávací a regenerační pobyty nebo vzdělávací a zábavné programy. Pomáhají všem handicapovaným dětem a jejich rodičům, kteří s prosbou o pomoc přijdou. Disponují také bezplatnými zdravotními pomůckami, které v každodenních činnostech dětem i celé rodině výrazně pomohou.

Finanční příspěvek pomůže při nákupu speciální stravy, přístrojů a kompenzačních pomůcek pro děti. Zároveň je možno podpořit formou lázeňského a rehabilitačního pobytu nebo ošetřovatelskou službou. To vše znamená obrovskou pomoc.

Městská charita Plzeň

PODPOŘTE AUTOMOBIL PRO TERÉNNÍ POMOC V PLZNI

Pracovníci Terénního programu uskuteční za rok na 750 monitoringů ve více jak 30 lokalitách nacházejících se na území města Plzně. V těchto lokalitách se daří ročně kontaktovat až 200 osob bez přístřeší. Nejčastěji mají klienti zájem o informační servis, materiální pomoc a doprovod při návštěvách úřadů a lékaře.

Cílem služby je omezovat negativní dopady života na ulici u osob bez přístřeší a usilovat o jejich případné napojení na ambulantní a pobytové služby a tím přispívat k začlenění těchto lidí do společnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.