Příběhy z pořadu Milionář mezi námi. Pomozte projektům z Českých Budějovic

Tajná mise. Jedno město. Jeden týden. Jeden milionář ochotný pomáhat. Pátý díl představil další charitativní projekty tentokrát z Českých Budějovic. Milionářka Lenka Hlavatá opustila svou práci i rodinu a vydala se pomáhat jako dobrovolnice. Potkala se s těmi, co pomáhají ostatním, i s těmi, kteří pomoc potřebují. Zapojte se do pořadu Milionář mezi námi a podpořte projekty, které to potřebují. Další díl sleduje 22. ledna ve 20:15 na Primě!

Jaké projekty jste mohli vidět ve třetím dílu Milionář mezi námi?

Temperi, o. p. s.

DEJME PROSTOR DOBROVOLNÍKŮM

Jedná se o sociálně preventivní program, který je určen pro děti a mladistvé nacházející se v náročné životní situací. Formou přátelského vztahu mezi dítětem a dobrovolníkem přispívá k podpoře dítěte, k jeho osobnostnímu rozvoji. Dvojice se schází ve svém volném čase 1x týdně na 2–3 hodiny minimálně po dobu 1 roku. Cílem je kamarádství dítěte s dobrovolníkem a vše, co k tomu patří.

Temperi, o. p. s., je nestátní nezisková organizace založená v roce 2012. Poskytuje sociálně akviziční služby pro rodiny s dětmi. Sociální pracovnice jsou rodičům nápomocné při řešení problémů souvisejících s péčí o dítě a jeho výchovou, s hospodařením a zajištěním chodu domácnosti; při své práci se též zaměřují na vyhledávání ohrožených dětí.

Vladykův dvůr, z. s.

KONĚ, KTEŘÍ DÁVAJÍ KŘÍDLA

Hiporehabilitace pomáhá lidem se zdravotním postižením zlepšit jejich zdravotní stav a zažít pocity, které by jinak nezažili. Mimo to se ve Vladykově dvoře snaží vychovávat děti, které k nim chodí za účelem, aby se na koně dívaly jako na živé bytosti, které mají své specifické potřeby. Nejde jen o pouhý kontakt s koněm a ježdění, ale především o rozvoj osobnosti dítěte ve všech oblastech – po fyzické, psychické i emocionální stránce, a to za pomoci „přirozené komunikace s koňmi“.

Tento způsob práce s dětmi a koňmi nabízí návrat ke kvalitám a hodnotám, k pravidlům a vztahům, které se ze života konzumní společnosti často vytrácejí. Stádo tvoří 16 úžasných koňských osobností, které pomáhají dětem i dospělým nahlédnout do „koňského světa“ a dozvědět se tak zároveň i něco o sobě samých.

Z důvodu koronavirových opatření muselo už na jaře středisko přerušit všechny své aktivity pro veřejnost. Tím se zastavil přísun financí od uživatelů, které tvoří převážnou část zdrojů pro financování činnosti.

Potravinová banka Jihočeského kraje, z. s.

DODÁVKA PRO POTRAVINOVOU BANKU JIHOČESKÉHO KRAJE

Každý den brázdí Potravinová banka Jihočeským krajem a sváží potravinové dary od marketů, výrobců či zemědělců. Velmi často se jedná o potraviny, které by jinak byly znehodnoceny. Tyto dobroty jsou stále zdravotně nezávadné a připravené pomáhat.

„Dodávka nám na jedné straně pomůže zachránit více potravin, které by se jinak staly odpadem. Na straně druhé podpoříme více konečných klientů potravinovou pomocí.“ Nejčastěji se jedná o opuštěné seniory, rodiče a prarodiče samoživitele, rodiny i jednotlivce v aktuální krizi (například po ztrátě zaměstnání či náhlé nemoci) a osoby s mentálním či fyzickým postižením.

Za rok 2020 tato organizace zachránila přes 400 tun potravin a podpořila opakovaně více než 15 000 jednotlivců prostřednictvím 80 neziskových organizací.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.