Staňte se součástí Milionář mezi námi: Jak podpořit a pomoc organizacím z pořadu?

Tajná mise. Jedno město. Jeden týden. Jeden milionář ochotný pomáhat. Třetí díl představil další charitativní projekty tentokrát z Děčína. Milionářka a zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková opustila svou práci i rodinu a vydala se pomáhat jako dobrovolnice. Potkala se s těmi, co pomáhají ostatním, i s těmi, kteří pomoc potřebují. Zapojte se do pořadu Milionář mezi námi i vy a podpořte projekty, které to potřebují. Další díl sleduje 8. ledna ve 20.15 na Primě!

Jaké projekty jste mohli vidět ve třetím dílu Milionář mezi námi?

Spirála z.s.

PODPOŘIT ŠANCE PRO DĚTI: BEZPEČNÝ DOMOV BEZ NÁSILÍ

Spirála je zřizovatelem Centra krizové intervence a Intervenčního centra, které pokrývá potřeby občanů Ústeckého kraje. Nabízí aktivity v oblasti sociálních služeb, vzdělávání odborníků, profesionálů – poskytovatelů jiných služeb a také vzdělávání veřejnosti, pomocí společenských akcí.

Nabízí nonstop linku pomoci, na kterou se dovoláte z každé vesnice i města na Ústecku. Dále osobní konzultace a krizová lůžka pro osoby, které se nacházejí ve složité životní situaci. Mimo jiné nabízí i poradnu pro jednotlivce či celé rodiny, právní a sociální poradenství i stěžejní terénní krizový tým pro osoby, které se ocitají v obtížných situacích.

Cesta do světa, pobočný spolek Slunečnice, z.s.

PODPOŘIT AUTO NA CESTU DO SVĚTA

Slunečnice pomáhá lidem s mentálním a zdravotním postižením. Bojuje za integraci osob s postižením do běžného života a pomáhá jim při zajišťování důstojných podmínek. Základním kamenem celé organizace je provoz Cesta do světa, které nabízí sociální rehabilitace a sociální terapeutické dílny.

Služby ročně využívá okolo 70 osob s postižením z Děčína a okolí. Kromě stálých pracovníků se o spokojenost členů stará i skupina dobrovolníků. Samotný základ dobrovolnického týmu tvoří studenti středních škol, kde Slunečnice každoročně pořádá vzdělávací besedy.

Protože část klientů žije v obcích v okolí Děčína, a protože pracovnicím chtějí zajistit časově dostupný způsob dopravy, potřebují pořídit osobní automobil.

Indigo Děčín, z.s.

PODPOŘIT VZDĚLÁNÍ JE BUDOUCNOST DĚTÍ

Organizace Indigo, kterou založil Miroslav Grajcar v roce 1998, pomáhá zlepšit způsob života dětí a mládeže z Děčína, které se ocitají v nepříznivé sociální situaci nebo jsou touto situací ohroženy. Ve svém Nízkoprahovém zařízení dětí a mládeže Kamarád, poskytují bezpečné zázemí pro smysluplné trávení volného času, rozvíjení jejich zájmů, nápadů a seberealizace. V posledních dvou letech zaznamenal Kamarád téměř 100% nárůst nových klientů.

Mimo jiné mají děti možnost i chodit na hřiště, jezdit na tábory nebo delší výlety. Indigo je ve spojení také se školou a sociálním odborem, kde pomáhá například dohlížet nad řádným zápisem do prvních tříd dětí ze sociálně slabších skupin.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.