zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nový trend mezi maminkami: Šperky z pupečníku miminka

Nový trend - šperky z pupečníku
Autor: istock.com/ @ruthavra instagram Nový trend - šperky z pupečníku
cernanm , Vydáno: 19.02.2019
Nejnovější trend mezi maminkami rozhodně není pro každého a někomu se může zdát i lehce extrémní. A o co se jedná? O šperky z pupečníku miminka!

reklama

Každá maminka má památky na to, když její děťátko bylo malé. Některé vyrábějí speciální zápisníky, kam pečlivě zaznamenávají váhu, první úsměv či první slovo. Vlepují první pramínek vlasů či fotografie prvního krůčku. Toto je celkem běžné a ve větším či menším rozsahu ho má každá maminka.

Pak jsou maminky, které si nechávají po porodu (po přestřižení pupeční šňůry) odebrat a následně uchovat pupečníkovou krev. Ta je totiž bohatá na krvotvorné kmenové buňky, které mohou být využity při léčbě některých onemocnění. 

Trendem v posledních letech bylo uchování palcenty po porodu. Má jít téměř o zázračný prostředek, který ženy chrání před poporodní depresí, urychluje hojení, tlumí poporodní krvácení, podporuje tvorbu mateřského mléka a doplňuje matce chybějící železo. Lidská placenta se užívá v syrovém stavu, tepelně upravená, jako koktejl či v podobě podomácku vyrobených homeopatik, kapslí, tinktur či esencí. 

Jak ale vědci přiznali, výše uvedené účinky placenty na lidský organismus nebyly nikdy potvrzeny, a tudíž se nejedná jen o poněkud podivný rituál, ale o značně rizikové chování, které může dokonce ohrozit jak matku, tak novorozence.

Nejnovějším trendem mezi maminkami není zdraví ohrožující, přesto minimálně zvláštní věc – šperky z pupečníku, resp. pupečníkového pahýlu, který miminku odpadne několik dnů po porodu. Někteří jdou dokonce ještě dále a do šperku "vloží" i mateřské mléko.

Co tomuto nápadu říkáte? Prohlédněte si naší galerii šperků a podělte se s námi o váš názor:

reklama

Související témata: pupečník , pupeční šňůra , šperky , maminka , mateřství , mateřská dovolená

reklama

Přečtěte si také

reklama