ONLINE CHAT: Ptejte se jednoho z nejlepších odborníků na problémy se ztrátou vlasů, obočí nebo řas MUDr. Petera Hajduka

ONLINE CHAT: Ptejte se jednoho z nejlepších odborníků na problémy se ztrátou vlasů, obočí nebo řas MUDr. Petera Hajduka

Vlasy, řasy i obočí tvoří jen špatně postradatelnou součást lidského vzhledu. Proto jejich nedostatek nebo nadměrná ztráta mnohé lidi hodně trápí. Ztráta vlasů s rostoucím věkem je sice přirozená věc, ale pokud překročí určitou hranici, jde už o chorobný jev, kterému se říká alopecie. V České republice tímto postižením trpí asi 40 % mužů a 35 % žen.

I obočí a řasy patří v lidské tváři k velice důležitým estetickým prvkům. Tvář s neúplným obočím či případně zcela bez něj se nám zdá netypická a přitahuje nechtěnou pozornost. Naopak obličej s pěkně formovaným, udržovaným a plným obočím se jeví jako mladistvý, souměrný a příjemný na pohled. Totéž platí i u řas. Jejich absence automaticky vyvolává pocit, že v tváři „něco chybí“.

Padají vám vlasy víc, než je obvyklé, a chtěli byste to začít řešit? Přišli jste z nějakého důvodu o obočí nebo řasy a chtěli byste je mít zpět? Přemýšlíte o transplantaci vlasů nebo obočí? Máte málo vlasů a chcete s tím něco udělat? Poraďte se o tom s odborníkem.

Své otázky můžete psát ZDE.

Vlasy mohou vypadávat nebo jinak onemocnět z různých příčin. U někoho za to mohou genetické dispozice, poruchy štítné žlázy, hormonální změny, může jít o důsledek chemoterapie, radioterapie nebo užívání léků, často je příčinou psychický a fyzický stres, špatná výživa, striktní diety nebo drastické kosmetické zásahy. Někdy vlasy vypadávají i v místech opakovaného tlaku či tahu způsobeného účesem (například vlasy stažené do pevného culíku).

Trápit vás ale nemusí jen pokrývka hlavy. Každá druhá žena řeší geneticky chudé obočí nebo řasy. Příčinou jejich ztráty může být například úraz, nemoc, u obočí to bývá i vytrvalá snaha o jeho „zeštíhlení“. Metody permanentního tetování nebo uměle namalovaných linek, které využívaly ženy dřív, jsou dnes už zastaralé.

Někdy jde o ztrátu dočasnou, kdy vlasy, řasy nebo obočí opět narostou. Pokud jde o trvalý úbytek, existují dnes již metody, kterými lze tento problém řešit. Pokud nestačí podpůrná léčba, může být řešením moderní transplantace vlastních vlasových štěpů, která, na rozdíl od starších metod, nezanechává žádné jizvy.

MUDr. Peter Hajduk

V červnu 1991 absolvoval na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Má atestaci z ortopedie-traumatologie, manuální medicíny a chirurgie.

Vedle ortopedie a estetické medicíny se věnuje zejména problematice transplantace vlasů. V roce 1996 v USA ve spolupráci s Josephem Gallagherem spoluvytvářel metodu tzv. „zonal grafting“. Od roku 2003 spolupracoval s GHO Clinic v Maastrichtu v oblasti multiplikace a nových metod transplantace vlasových folikulů. V lednu 2004 založil AURA MEDICAL CLINIC, soukromou kliniku preventivní a estetické medicíny a PANACEA HAIR CLINIC (dříve GHO Clinic Praha).

V oblasti estetické medicíny byl MUDr. Peter Hajduk prvním chirurgem, který v České republice prováděl techniku niťového liftingu Aptos. Jako první u nás začal s aplikací fibroblastů v estetické medicíně a aplikací injekční lipolýzy. Je jedním z nejlepších oborníků v ČR na problémy s vlasy.

Využijte této příležitosti a posílejte už teď své otázky. MUDr. Peter Hajduk na ně bude odpovídat ve čtvrtek od 18 hodin.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.