Móda a krása

4. července 2017 07:30

Anna Kopečková

10 nedostatků na kráse, kterých si muži hned všimnou

10 nedostatků na kráse, kterých si muži hned všimnou

Jakých chyb se při krášlení vyvarovat, aby muž hned při první schůzce neměl chuť vzít nohy na ramena? Samozřejmě, co člověk, to jiný názor, natož mínění chlapa! Přesto existují určité obecné nedostatky na naší, ženské kráse, kterých si muži všímají. Co tedy určitě nedělat?

Podivné rty

Představte si muže s knírem, v němž mu uvázly drobky. Je to podobné, jako žena s přehnaně lesklými a až nepřirozeně vypadajícími rty, na nichž má přilepené drobky od svačiny. Žádný muž se nechce líbat s něčím takovým. Rty jsou považovány za falický symbol, jsou tedy velmi smyslné a navozují rozmanité erotické fantazie – tedy tehdy, pokud o ně správně pečujete. Jestliže používáte rtěnku denně, třeba do práce, volte raději decentnější odstíny. S přibývající tmou a dle typu příležitosti můžete s barvami rtěnek více experimentovat.

Žmolky na řasách, černo pod očima

Krásné dlouhé řasy jsou sice sexy, ale jestliže se vám tam zároveň tvoří shluky slepených řas, působí to na muže poměrně lacině. Abyste se tomu vyhnula, používejte na řasy štěteček a řasenku nanášejte raději střídměji. Dalším problémem jsou černé skvrny pod očima. V tomto případě se vám vyplatí vyzkoušet si několik typů a značek řasenek, dokud nenarazíte na tu pravou, případně rovnou sáhněte po voděodolné variantě.

Třpytivé oční stíny

A jsme opět u toho samého – méně je někdy více. Snad každou dívku v pubertě nejvíce zaujmou oční stíny plné záře a třpytek, které skoro házejí po zdi prasátka. Není to moc vkusné, ale v šestnácti ještě dobré. Pak se ale v rámci pudu sebezáchovy vyplatí přejít na elegantnější matné oční stíny. I na „kouřové“ líčení volte raději barvy matnějších odstínů. Pokud se vás však i přesto partner zeptá, zda si neměl vzít nějakou masku na maškarní, aby s vámi ladil, je něco špatně.

Příliš parfému

Méně často znamená více, o kvalitním parfému nemluvě. Účelem používání parfému je druhého člověka přitáhnout, ne ho odpudit. Vůně vaší oblíbené voňavky má dokreslit vaše přirozené pižmo. Často nás mate to, že na sobě už samy vůni necítíme, kdežto náš doprovod může z našeho odéru skoro omdlévat. Bohatě stačí jedno stříknutí za každé ucho, na zápěstí a případně pod kolena.

Vysušená pleť

Možná se divíte, že si muži, leckdy svým chováním neandertálci a ignoranti, všímají, jestli máte svěží a hydratovanou pleť. Možná se vám taky párkrát stalo, že vám jedinec mužského pohlaví s obdivem pochválil vaši jemnou pokožku. Chlapi si tohohle všímají? Většina ano a ani to nemusí být milenec, ale klidně jen kamarád. Každopádně pochvala vždycky potěší. Od této chvíle proto jedině kůže promaštěná krémem či domácí maskou. A na extra suchou pleť vyzkoušejte třeba olivový olej.

„Lajdácké“ holení

Možná jste nedávno zaznamenala na internetu nebo kdekoliv jinde kampaň feministek, které bojkotují holení. Ať už s nimi souhlasíte, nebo ne, s hladce (d)epilovanýma nohama, podpažím a třísly si muže omotáte kolem prstu. A pozor – hladce oholené nohy mohou být po prvním rande vstupenkou pro další schůzky. Samozřejmě, že na tomto vztah nestojí a po nějaké době si partneři ve vztahu sem tam nějaký ten „prales“ odpustí, ale pro začátek se vyplatí do depilace či epilace pár minut (a korun) investovat.

Mizerná zubní hygiena

Nevábný dech a zažloutlé zuby nelákají zrovna k polibku. Péče o chrup by měla být základ. Raději snad chlupaté nohy, které můžete v zimě schovat, než nezdravě působící zuby vykukující z vašich úst nejen během vašeho úsměvu. Nemluvě o tom, že se od vás kvůli vašemu dechu odklánějí všichni, s nimiž mluvíte. Přitom v dnešní době není problém kromě základní péče využít například bělení zubů (různé bělicí pásky) nebo služeb dentálního hygienisty.

Zločiny proti přirozenosti

Velmi opatrně zacházejte s podkladovými krémy. Jejich posláním je lehce zamaskovat drobnější nedostatky a zároveň podtrhnout vaši přirozenou krásu, ne vám namalovat obličej na „ksicht“. Myslete nejen na kvantitu, ale i kvalitu. Ohledně vhodně zvoleného odstínu se tedy raději poraďte třeba s kamarádkou nebo rovnou s expertkou přes kosmetiku.

Vlasy, kterých se nemůžete dotknout

Nic snad člověka nedotváří více, než to, co má na hlavě. Každý, kdo měnil image, nejradikálněji změnil sestřih. Často se nám stává, že někoho díky „jiným vlasům“ ani nepoznáme. Jak se zde nejčastěji chybuje? Buď je účes moc náročný, nebo je barva příliš křiklavá, případně jsou vlasy moc natupírované a příliš tuhé a nepříjemné na omak. Nebo, nedej bože, mastné. Muži nejvíce ocení jednoduchý a přirozený účes a vlasy, které svou jemností přímo vybízejí k pohlazení.

Celkový dojem

Říká se, že o tom, jestli vás druhý přitahuje, nebo ne, rozhodne prvních pár vteřin. Řídíme se tím, co ten druhý ze sebe vyzařuje, nebo tím, jak vypadá? Pravda bude nejspíše někde uprostřed. Na charismatu pracovat můžete, ale snadnější je přece jen zapracovat na svém vzhledu. Když si budete dávat pozor na již zmiňované nedostatky, je to snad to nejmenší, co můžete udělat. Nemusíte je ale dodržovat striktně – někdy se můžete probudit s náladou po „megalesklých“ rtech a třpytivých stínech. Nebraňte se tomu a užijte si to. Jen si pamatujte, že muži, přestože nás chtějí mít dokonalé, na nás nejvíce ocení přirozenost a harmonii.

Sdílejte článek
Štítky řasy parfém

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.