Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

10 tipů jak dosáhnout dokonale oholených nohou

Venku je sice zima, až praští, ale hladkou pokožku je potřeba si udržovat celoročně, nejen když své nohy vystavujeme světu v minisukních. S našimi tipy budete v létě připravená a vaše nohy vždy dokonale oholené.

1. Před holením si udělejte peeling
používejte kvalitní peeling
používejte kvalitní peeling
1. Před holením si udělejte peeling

Zbavíte se tak odumřelých buněk, které by vám jinak mohly ucpat a otupit holítko. Vyhnete se díky tomu také škrábancům a poraněním od břitu, protože kůže nebude nepatrně zdrsnělá. Nejvhodnější je používat jemný peeling nebo každodenní exfolianty.

2. Pěna na holení opravdu hraje roli
Pěna na holení opravdu hraje roli
Pěna na holení opravdu hraje roli

Vykašlete se na obyčejná mýdla a sprchové gely a zainvestujte do pěny nebo gelu na holení. Mýdlo pokožku zbytečně vysušuje, kdežto speciální přípravky na holení (ale třeba i kondicionéry, když už jsme u toho) ji naopak vyživí a břitva bude po kůži krásně jezdit.

3. Po akci buďte jemní
Po akci buďte jemní
Po akci buďte jemní
3. Po akci buďte jemní

Po holení se určitě vyvarujte použití žínky nebo mycí houby, protože ty mohou kůži čerstvě zbavenou chloupků zbytečně rozdráždit. Pokožka pak bude svědit a nepěkně zarudne.

4. Ne všechny gely jsou stejné
Ne všechny gely jsou stejné
Ne všechny gely jsou stejné

Stejně jako každý jiný přípravek na pleť, liší se i jednotlivé gely a pěny na holení. Pokud máte suchou a citlivou kůži, obloukem se vyhněte produktům s alkoholem a výraznou vůní.

5. Holte se až nakonec
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Na začátku sprchy či koupele jsou chloupky ještě tvrdé, až horká voda a pára je pomůže krásně změkčit a také otevře póry. Holení na konci sprchování je proto jednodušší a příjemnější.

6. Nezapomeňte na stehna
Nezapomeňte na stehna
Nezapomeňte na stehna

Plno žen při holení opomíjí svá stehna, což je ale jedno z největších faux pas, které můžete udělat. Stehna jsou stejně důležitá jako jakákoliv jiná část vašich nohou a rozhodně byste si je měla také holit. A to celá.

7. Dlouhé tahy pro lepší výsledek? Kdepak
Dlouhé tahy pro lepší výsledek? Kdepak
Dlouhé tahy pro lepší výsledek? Kdepak
7. Dlouhé tahy pro lepší výsledek? Kdepak

To je další mýtus spojený s holením nohou. Mnohem lépe se oholíte, když budete holicím strojkem provádět jen krátké tahy a nebudete skoro vůbec tlačit. Pokud musíte nějaké místo přejíždět žiletkou vícekrát po sobě, je to jasné znamení, že je potřeba břit vyměnit.

8. Najděte si “svůj” holicí strojek
Najděte si “svůj” holicí strojek
Najděte si “svůj” holicí strojek
8. Najděte si “svůj” holicí strojek

Každému vyhovuje něco jiného a platí to i o holicích strojcích. Najděte si především takový, který se vám bude dobře držet. Obecně platí, že by měl mít pohyblivou hlavici a zakulacený tvar. Vhodnější jsou také ty s více čepelemi, takže nemusíte každé místo přejíždět vícekrát než jednou.

9. Hydratujte
Hydratujte
Hydratujte

I vaše nohy potřebují vláhu. Pokud máte pocit suché kůže, používejte pravidelně hydratační přípravky, předejdete tak mimo jiné i zarůstajícím chloupkům.

10. Chraňte nohy před sluncem
Chraňte nohy před sluncem
Chraňte nohy před sluncem

Poslední bod je skutečně až na léto, ale napsat ho musíme. Po holení jsou nohy pochopitelně mnohem zranitelnější, a to platí i o slunečním záření. Nezapomínejte si je proto mazat přípravkem na opalování, který je současně i vyživí.

ana

 

Reklama