zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 věcí, které by nám chtěli říct plastičtí chirurgové

Uvažujete o nějaké úpravě své postavy nebo obličeje?
Autor: thinkstockphotos.com Uvažujete o nějaké úpravě své postavy nebo obličeje?
pruchol , Vydáno: 03.03.2016
Pokud člověk není spokojený se svým zevnějškem, plastická operace mu může pomoci po psychické stránce, zvýší mu sebevědomí a vylepší kvalitu života.

reklama

V posledních letech plastické operace podstupuje stále vyšší procento žen i mužů. Na co si dát před podstoupením zákroku pozor a co je dobré vědět?

1. Plastický chirurg není bůh

Mějte realistická očekávání. Plastický chirurg umí mnoho vylepšení, nicméně z vás nedokáže udělat někoho jiného. Pod jeho rukama můžete omládnout, nechat si zvětšit rty, zhubnout, avšak stále to budete vy!

2. Nepodléhejte tlaku ze strany okolí

Tlak ze strany přátel, manžela či rodiny není dobrým důvodem k podstoupení plastické operace. Když se rozhodnete pro zákrok, mějte na paměti, že to musí být vaše rozhodnutí. Chtějte vypadat skvěle pro sebe a ne pro ostatní.

 

Podobné problémy řeší spousta žen, jen se stydí o nich mluvit

Tak trochu jiná plastika aneb Když se necháte upravit ´tam dole´

 

3. I plastický chirurg má právo operaci odmítnout

Dobrý a zkušený lékař by měl umět pacientku odmítnout, má-li přehnané představy či nároky, nebo jí nabídnout jiné řešení i za cenu doporučení na jiné pracoviště, uvádí MUDr. Dušan Záruba, primář oddělení plastické chirurgie v Ústavu estetické medicíny.

4. Někteří plastičtí chirurgové pracují jen pro zisk

Příčinou nepodařených plastických operací nebývá jen nesprávně provedený zákrok, ale často je pacientkám nabízen zákrok, který pro řešení jejich problému není vhodný. Je to buď z nedostatku zkušeností a možností daného pracoviště, nebo s vidinou ekonomického zisku.

 

 

5. Nemůžeme opravit celý svůj život

Někdy máme mylné domnění, že plastickou operací vyřešíme veškeré problémy. Není to tak. Pokud si zvětšíme prsa, nemůžeme počítat s tím, že náš partner nebude pokukovat po ostatních ženách. Plastická chirurgie zlepší kvalitu života, avšak nemůže opravit celý náš život.

6. Posedlost dokonalostí

Touha po perfektním vzhledu s sebou nese riziko závislosti na sebezdokonalování. Setkáváme se s lidmi, již propadli kouzlu vylepšování a stále se vidí nedokonale. Je dokonalost synonymem pro krásu?

 

Fanoušek filmu Captain America a Red Skull

Muži, kteří propadali plastické chirurgii!

 

7. Nebojte se nejdříve zajít pro radu k terapeutovi

Před závěrečným rozhodnutím by si měl každý položit otázku, proč danou operaci vůbec podstupuje? Nikdy neuškodí promluvit si s terapeutem o tom, proč vlastně chceme na sobě něco měnit.

8. Riziko nepodařené plastické operace

S reoperacemi nepodařených zákroků se setkávají poměrně často i na oddělení plastické chirurgie v Ústavu estetické medicíny. Problémy těchto nepodařených zákroků jsou obvykle estetického charakteru, ale někdy se jedná o vážnější zdravotní potíže, které by mohly ovlivnit i zdravotní stav pacienta, uvádí MUDr. Dušan Záruba

 

Zvětšit poprsí si mohou bez obav nechat i ženy, které chtějí v budoucnu mít děti

Plastická operace prsou: Jde to i před otěhotněním?

 

9. I „plastika“ bolí

Jakákoliv operace s sebou nese riziko a plastická chirurgie se v tom neliší, ačkoli výsledky jsou viditelnější. Přestože vše půjde dobře, bolest bude vždy přítomna. Pokud se rozhodnete pro plastickou operaci, musíte být připraveni vše zvládnout, pokud se něco nepodaří.

10. Psychochirurgie

Plastický chirurg musí mít pro svého pacienta pochopení, snažit se porozumět jeho osobnímu problému a nabídnout mu nejlepší cestu k úspěšnému řešení. Role estetické chirurgie je ve velké míře psychochirurgií.

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama