11 způsobů, jak zrychlit růst vlasů

11 způsobů, jak zrychlit růst vlasů

Vždycky jste chtěla mít vlasy jako princezna, ale narostly vám maximálně na ramena? Možná stačí změnit své zvyky a poslechnout rady odborníků. Vyzkoušejte následující triky. Vaše vlasy budou nejen rychleji růst, ale budou i hezčí a silnější.

Vlasy pravidelně zastřihávejte

Možná to vypadá nelogicky, ale pokud chcete mít dlouhé a zdravé vlasy, musíte si pravidelně nechat zastřihnout konečky. Pokud si je budete nechávat pravidelně zastřihávat, budou růst o něco rychleji.

Koneckonců poškozené konečky nakonec způsobí, že se vlasy dále lámou, ztrácejí lesk, objem a hebkost. Nejste si jistá, jak často vlasy nechat zastřihnout? Odborníci radí navštívit kadeřníka každých šest až osm týdnů.

Pravidelně vlasy vyčesávejte

Chystáte-li se do postele a neučešete si pořádně vlasy, děláte velkou chybu. Stačí jen pár tahů kartáčem a vašim vlasům to neuvěřitelně prospěje. „Kartáč veďte od vlasové pokožky až ke konečkům. Česání distribuuje vlasový maz rovnoměrně na vlasy, ty pak zůstávají přirozeně hydratované,“ tvrdí vlasová specialistka Eva Scrivová. Česání navíc pomáhá prokrvovat pokožku hlavy, takže bude zdravější a vlasy budou mít možnost lépe růst.

Udržujte pokožku hlavy zdravou

Představte si své vlasy jako strom. Pokud není v pořádku půda a kořeny, strom nikdy nebude vysoký a statný. „Růst vlasů začíná zdravou pokožkou hlavy,“ vysvětluje majitel kadeřnictví pro celebrity Chaz Dean. „Pokud budete pokožku hlavy mýt a ošetřovat kvalitními přípravky, výsledkem budou silné a krásné vlasy,“ dodává a doporučuje udělat si malý test: Na temeni nadzvedněte pár vlasů a důkladně si je prohlédněte. Zdravé vlasy by měly mít od kořene až ke konečkům stejnou tloušťku, ale pokud se směrem ke konečkům zužují, je čas změnit péči.

Začněte je vyživovat zevnitř

Dlouhé a silné vlasy nejsou jen výsledkem produktů, které na vlasy používáte. Záleží i na tom, co jíte. „Chcete-li podpořit růst vlasů, je třeba vyživovat vlasy zevnitř,“ říká lékař Francesco Fusco, dermatolog a vlasový expert. „Pokuste se zvýšit příjem bílkovin z potravin, jako jsou ryby, fazole, ořechy.“

Nejste-li příznivcem masa, ujistěte se, že máte stravu bohatou na rostlinné bílkoviny. Doktor Fusco varuje zejména ženy. Pokud nebudou mít dostatečný příjem bílkovin, je možné, že jim vlasy začnou ve velkém vypadávat.

Přestaňte zneužívat teplo

Největší viníkem, který ničí vlasy, je teplo ze stylingových nástrojů (fény, žehličky, kulmy...). „Přestaňte to přehánět s jejich používáním,“ varuje stylista celebrit Paves. Pokud potřebujete používat teplo, doporučujeme snížit teplotu a vždy použít přípravky na ochranu vlasů před teplem, které se nanášejí na mokré vlasy ještě předtím, než je začnete fénovat nebo žehlit. V opačném případě dochází k poškození vlasových vláken a k jejich následnému lámání a třepení.

Nešamponujte příliš

Dobrá zpráva je, že vaše denní péče o vlasy bude mnohem jednodušší. Doteď jste možná slyšela, že je nutné si vlasy mýt každý den, aby nevypadaly příliš mastně. Pravda ale je, že čím více vlasy myjete, tím více se mastí. „Ideální je používat šampon dvakrát až třikrát týdně. Je třeba, aby se mohl maz z pokožky dostat až ke konečkům vlasů, protože je hydratuje a opravuje,“ líčí doktor Fusco. Jen se ujistěte, že vlasy nenecháváte mastit příliš, protože to může vést ke svědění a lupům.

Vsaďte na vitamíny

Pokud vaše strava nedodává vlasům dostatečnou výživu, nikdy nenarostou zdravé a silné. Proto potřebují také vitamíny, které můžete tělu dodávat i ve formě doplňků stravy. Ideální jsou doplňky určené na výživu vlasů, kůže a nehtů. „Ty obsahují důležité vitamíny, jako je biotin, vitamín C a vitamíny skupiny B, které podporují zdraví vlasů,“ říká doktor Fusco. Výhodou je, že zlepšíte i stav své pleti a nehtů.

Nakonec studenou

Hodně horká sprcha není špatná jen pro vaši pleť, poškozuje též vlasy. „Když dokončíte mytí, otočte knoflíkem studené vody na plno a vlasy spláchněte. Studená voda posílí vaši pokožku a vlasy, než je začnete vysoušet a dále upravovat,“ radí stylista celebrit Ken Paves.

Přestaňte s redukčními dietami

Redukční diety a detoxikace těla se na první pohled zdají velice prospěšné. Kdo by se nechtěl očistit od všeho špatného a změnit svůj život k lepšímu. Vlasový stylista Michael Dueñas před nimi však důrazně varuje. „Očisty jsou pro vlasy hrozné, protože zbavují tělo živin. Po týdenní očistě si můžete všimnout, že vlasy rostou pomaleji a barva je bezvýrazná,“ varuje Dueñas.

Spěte na hedvábném polštáři

Zlepšovat své vlasy i ve spánku je možné – vše, co potřebujete, je vyměnit svůj polštář. Hedvábí je k vlasům něžnější, zabraňuje cuchání a lámání vlasů. Čím méně budou vlasy poškozené, tím delší mohou být.

Sledujte reakci pokožky na vlasovou kosmetiku

Je snadné se podívat na lesklé vlasy a myslet si, že je vše v pořádku, ale jak už jsme psali výše – pokožka hlavy je důležitější, než se zdá. „Můžete si myslet, že je šampon dobrý. Ale právě podle pokožky hlavy poznáte, co vám dělá s vlasy. Přesně to, co s kůží. Je-li temeno vysušené, šupinaté, svědí, zabarvilo se, nebo je naopak voskové, mastné, lepkavé, budou brzy takové i vaše vlasy. I když se teď zdají v pořádku,“ vysvětluje Paves. Kůže na hlavě by měla být měkká, hydratovaná, hedvábná a pružná. Není-li, vlasy nemohou růst efektivně. V takovém případě vyměňte vlasovou kosmetiku.

-lk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.