Móda a krása

20. května 2016 04:45

Martina Čerňanská

5 důvodů, proč se nemýt každý den

5 důvodů, proč se nemýt každý den

Před méně než 100 lety bylo naprosto běžné umývat celé tělo pouze jednou týdně. Když se nad tím tak zamyslíme, dávat si sprchu každý den je poměrně nedávná (a co si budeme povídat, také privilegovaná) záležitost. Přesto, že neexistují žádná přesná pravidla ani žádná studie o tom, jak často bychom se měli sprchovat, zde je 5 důvodů, proč je naprosto v pořádku jeden či dva dny vynechat. A pro ženy, které právě teď namítly, že si musí mýt vlasy každý den – co vyzkoušet suchý šampon? Věřte, že pokud nebudete namáčet vaše vlasy denně, jen jim to prospěje.

Citlivá pokožka vám poděkuje

Pokud jste právě vy majitelkou citlivé pokožky se sklonem k ekzémům, rozhodně platí, že čím méně vystavíte pokožku vodě (a především té hodně teplé), tím lépe. Časté mytí může zlikvidovat z pokožky kožní maz a zdravé bakterie, které nás chrání a udržují kůži v rovnováze.

Oblečení vás chrání dostatečně

Většina částí našeho těla je zakryta oblečením, tudíž nedochází k přímému kontaktu s okolím. Téměř všechny bakterie a viry jsou přenášeny do našeho těla přes ruce. Takže ano, ruce si myjte pravidelně a několikrát za den. Zbytek těla ovšem není potřeba drhnout mýdlem každý den. Naše oblečení účinně pohlcuje veškerý pot a kožní maz obsažené přirozeně v naší pokožce. Z toho vyplývá, že mnohem důležitější je každý den se převlékat (a hlavně spodní prádlo), než si každý den dopřávat sprchu.

Kosmetické přípravky jsou chytřejší, než si myslíte

Deodoranty a suché šampony jsou již na tak vysoké úrovni, že při správném používání plní svou funkci na 100 %. Tudíž pokud jeden den vynecháte sprchu, nehrozí, že by si od vás lidé v tramvaji odsedali:). Ostatně, pokud jste si všimli, tak některé deodoranty slibují ochranu před potem a zápachem až 48 hodin.

Ušetříte čas i peníze

Pokud nebudete trávit každý den ve vaně či ve sprše, ušetříte! A to hned na několika frontách zároveň: ušetříte vodu – dobré pro životní prostředí a vaši peněženku. Ušetříte také nemalý finanční obnos, protože váš šampon, kondicionér, mýdlo a různé masky na vlasy budete používat méně a tím pádem vám déle vydrží. A v neposlední řadě ušetříte také čas – každý den bez sprchy, mytí vlasů a následné úpravy – minimálně 30 minut!.

Žádný strach, nebudete zapáchat

Tedy za předpokladu, že se nějak extrémně nezpotíte (po sportu či jiném velkém výkonu je sprcha prostě nezbytná) nebo pokud nežijete v silně vlhkém podnebí (což v ČR rozhodně nehrozí), buďte v pohodě. A pokud se přece jen necítíte komfortně, vyzkoušejte náš malý trik: místo sprchy si omyjte žínkou nebo vlhčeným ubrouskem pouze ty části těla, které se potí nejvíce – podpaždí, plosky nohou a podbřišek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.