Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

5 mýtů o deodorantech, kterým možná stále věříte

1/5: Jakmile najdete ten pravý, nikdy už jiný nepoužívejte
5 mýtů o deodorantech, kterým možná stále věříte deo

Víme, jak je skvělé objevit deodorant, který opravdu funguje – po kterém nejste cítit potem, nedělá vám skvrny na oblečení, má příjemnou konzistenci a nedráždí vás. To ovšem neznamená, že máte vyhráno. Na deodorant si totiž za několik měsíců vaše pokožka zvykne a přestane fungovat tak, jak má. Je proto nezbytné, ho minimálně jednou za rok změnit.

2/5: Deodorant potřebuje každý
5 mýtů o deodorantech, kterým možná stále věříte bez

Je to nespravedlivé, ale i toto je lež. Jsou mezi námi tací (a my jim úplně obyčejně závidíme), kteří jednoduše nejsou cítit a nepotí se (oni se samozřejmě potí, ale tak minimálně, že to prakticky nelze zpozorovat).

3/5: Ochrana proti pocení až 48 hodin
5 mýtů o deodorantech, kterým možná stále věříte deo 2

Upřímně, nezní vám to vlastně divně? Představte si, že byste použila deodorant a následující dva dny byste se nemyla a ani ho znovu nepoužila… to by asi nefungovalo, že? I ochrana 24 hodin, kterou často vídáme na obalech, je tak trochu lež. Je dokázáno, že deodorant sníží pocení o 20 % a ten s označením extra silný o 30 %. To znamená, že se potit budete, ovšem méně.

4/5: Muži a ženy potřebují rozdílné deodoranty
5 mýtů o deodorantech, kterým možná stále věříte muži

Nesmysl! Jedná se pouze o marketingový tah. Složky v deodorantech jsou stejné, jediné, co je jiné, je vůně. A také obal. Ale to je tak vše. Takže si klidně kupujte pánský, jestliže vám více vyhovuje.

5/5: Používejte deodorant vždy ráno
5 mýtů o deodorantech, kterým možná stále věříte deo3

Toto je omyl, o kterém ovšem mnoho lidí neví. Deodorant by se totiž měl používat správně večer – po osprchování, předtím než jdete spát. Důvod je následující: v noci jsou vaše potní žlázy méně aktivní a použitím deodorantu to jen umocníte. Tělo to bude vnímat jako normální stav a i přes den bude produkovat méně potu.

Reklama