Móda a krása

11. srpna 2016 04:15

Martina Čerňanská

5 mýtů o deodorantech, kterým možná stále věříte

5 mýtů o deodorantech, kterým možná stále věříte

Mytí rukou, čistění zubů, používání deodorantu bereme jako běžnou součást správných hygienických návyků a děláme to tak všichni. Zaměřme se ale na tu poslední činnost: používáte vlastně váš deodorant správně?

Jakmile najdete ten pravý, nikdy už jiný nepoužívejte

Víme, jak je skvělé objevit deodorant, který opravdu funguje – po kterém nejste cítit potem, nedělá vám skvrny na oblečení, má příjemnou konzistenci a nedráždí vás. To ovšem neznamená, že máte vyhráno. Na deodorant si totiž za několik měsíců vaše pokožka zvykne a přestane fungovat tak, jak má. Je proto nezbytné, ho minimálně jednou za rok změnit.

Deodorant potřebuje každý

Je to nespravedlivé, ale i toto je lež. Jsou mezi námi tací (a my jim úplně obyčejně závidíme), kteří jednoduše nejsou cítit a nepotí se (oni se samozřejmě potí, ale tak minimálně, že to prakticky nelze zpozorovat).

Ochrana proti pocení až 48 hodin

Upřímně, nezní vám to vlastně divně? Představte si, že byste použila deodorant a následující dva dny byste se nemyla a ani ho znovu nepoužila… to by asi nefungovalo, že? I ochrana 24 hodin, kterou často vídáme na obalech, je tak trochu lež. Je dokázáno, že deodorant sníží pocení o 20 % a ten s označením extra silný o 30 %. To znamená, že se potit budete, ovšem méně.

Muži a ženy potřebují rozdílné deodoranty

Nesmysl! Jedná se pouze o marketingový tah. Složky v deodorantech jsou stejné, jediné, co je jiné, je vůně. A také obal. Ale to je tak vše. Takže si klidně kupujte pánský, jestliže vám více vyhovuje.

Používejte deodorant vždy ráno

Toto je omyl, o kterém ovšem mnoho lidí neví. Deodorant by se totiž měl používat správně večer – po osprchování, předtím než jdete spát. Důvod je následující: v noci jsou vaše potní žlázy méně aktivní a použitím deodorantu to jen umocníte. Tělo to bude vnímat jako normální stav a i přes den bude produkovat méně potu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.