5 nejčastějších chyb, které děláte s řasenkou

Kdo by nechtěl nádherné řasy? Po sexy pohledu přece toužíme, ať je nám 18, nebo 35. Dobrá zpráva je, že krásné řasy může mít každý. Stačí to umět s řasenkou.

Možná byste si řekla, že na použití řasenky není vůbec nic složitého, stačí pár tahů štětečkem a je to. Jenomže ono to tak jednoduché není. Jen se někdy rozhlédněte kolem sebe v autobuse či v obchodě – každá druhá žena má řasenku špatně nanesenou. Její řasy vypadají uměle, jsou slepené, barva se jí obtiskla na víčka nebo má žmolky pod očima.

A přitom na používání řasenky skutečně není nic složitého, stačí dodržovat několik zásadních pravidel a vaše řasy budou skutečně vaší ozdobou, ne ostudou.

Nejdřív odlíčit

První pravidlo bychom vám ani neměli připomínat, protože by mělo být automatické. Bohužel ne každá žena ho dodržuje. Před nanesením nového make-upu vždy odličte z tváře ten starý. Platí to i v případě řasenky. Odličovat byste se měla každý večer, a to i v případě, že únavou padáte doslova na ústa. Pokud budete chodit spát nalíčená, nedovolíte své pleti pořádně se zregenerovat, což zhoršuje její poškození. Neodlíčené řasy zase mají sklon vypadávat a lámat se.

Odlíčit byste se ale měla i v případě, že z denního make-upu děláte večerní. Když totiž na několik hodin starou řasenku nanesete další vrstvu, docílíte akorát toho, že vaše oči budou vypadat jako oči mrkací panenky z Číny a barva vám bude opadávat.

Vyhněte se žmolkům

Přemýšlela jste někdy nad tím, proč vám řasenka opadává už několik hodin po líčení a zanechává ošklivé stopy pod očima a na lícních kostech, a to i přes to, že jste se důkladně odlíčila? Klíčem k řešení tohoto problému je stáří řasenky. Řasenka obvykle vydrží tři měsíce, než začne vysychat. Může vydržet o pár týdnů déle, ale nikdy ne víc než půl roku. Pokud takové řasenky máte doma, nemilosrdně je vyhoďte. Nejde jen o žmolky, jde i o zdraví. Kartáček je plný bakterií, které vám mohou způsobit zánět očí či alergie.

Jestli se vám stává, že zapomínáte, jak dlouho řasenku máte, napište si datum jejího otevření přímo na řasenku. Pak stačí jednou za čas datum zkontrolovat a už nikdy vás žmolky trápit nebudou. Pokud je vám líto utrácet každé tři měsíce několik stovek za novou řasenku, poohlédněte se po nové, levnější značce, nebo začněte využívat různých slevových akcí.

Slepené řasy

I za slepováním řas může být stará řasenka, častěji je však příčinou nevyhovující kartáček. Proto se při nákupu nové řasenky zaměřte nejen na její vlastnosti, ale též na její kartáček. Výrobci dělají různé typy kartáčků a každému vyhovuje něco jiného. Můžete vyzkoušet také řasenky, které nemají klasický kartáček, místo něj mají hřebínek.

Za slepené řasy možná může „jen“ ulepený kartáček. To se stává, pokud barvu z kartáčku dobře neutíráte. V takovém případě očistěte kartáček vodou a odličovacím mlékem. Bude zase jako nový.

Dalším řešením je slepené řasy rozčesávat. Poté, co nanesete jednu či dvě vrstvy řasenky, řasy pročesejte ještě dříve, než barva zaschne. Dobře vám k tomuto účelu poslouží i vymytý kartáček ze staré řasenky nebo starý kartáček na zuby. V každém případě dejte pozor na hygienu a nezapomeňte kartáčky pravidelně vymývat.

Nepumpujte

Řasence škodí vzduch, pak vysychá. Takže čím méně vzduchu se k obsahu lahvičky dostane, tím lépe. Pumpováním kartáčkem do lahvičky natlačíte ještě více vzduchu a řasenka rychleji vyschne. Pokud máte pocit, že se vám při obyčejném zasunutí neuchytí na kartáčku dostatek barvy, místo pumpování raději otáčejte zasunutý kartáček tam a zpět, nebo ho z lahvičky vysunujte krouživým pohybem. Myslete také na to, abyste řasenku po použití důkladně zavřeli.

Příliš mnoho řasenky

Říká se, že méně je někdy více, a platí to i v případě řasenky. Malujte vždy jen jednu nebo dvě vrstvy, kartáček však nejdřív důkladně otřete od přebytečné barvy. Pokud nanesete barvy více, než je třeba, budou vaše řasy působit uměle jako ty levné, nalepovací. Příliš mnoho barvy také způsobuje slepování řas a opadávání barvy.

TIP: Kleštičky mají přednost

Také se vám líbí natočené řasy, které dokážou otevřít oko a projasnit pohled? Pořiďte si kleštičky na řasy. Ty je však potřeba použít před tím, než sáhnete po řasence. V opačném případě si řasy polámete nebo vytrháte. A jak se kleštičky používají? Otevřete je a přibližte co nejvíce k linii řas, poté sevřete a napočítejte do pěti, sevření uvolněte a opakujte. Pozor na skřípnutí víčka, strašně to bolí :-)

-lk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.