zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

5 nejčastějších chyb, které děláte s řasenkou

Zvýraznit, prodloužit a neslepit!
Autor: iStock Zvýraznit, prodloužit a neslepit!
motlovk , Vydáno: 09.02.2017
Kdo by nechtěl nádherné řasy? Po sexy pohledu přece toužíme, ať je nám 18, nebo 35. Dobrá zpráva je, že krásné řasy může mít každý. Stačí to umět s řasenkou.

reklama

Možná byste si řekla, že na použití řasenky není vůbec nic složitého, stačí pár tahů štětečkem a je to. Jenomže ono to tak jednoduché není. Jen se někdy rozhlédněte kolem sebe v autobuse či v obchodě – každá druhá žena má řasenku špatně nanesenou. Její řasy vypadají uměle, jsou slepené, barva se jí obtiskla na víčka nebo má žmolky pod očima.

A přitom na používání řasenky skutečně není nic složitého, stačí dodržovat několik zásadních pravidel a vaše řasy budou skutečně vaší ozdobou, ne ostudou.

Nejdřív odlíčit

První pravidlo bychom vám ani neměli připomínat, protože by mělo být automatické. Bohužel ne každá žena ho dodržuje. Před nanesením nového make-upu vždy odličte z tváře ten starý. Platí to i v případě řasenky. Odličovat byste se měla každý večer, a to i v případě, že únavou padáte doslova na ústa. Pokud budete chodit spát nalíčená, nedovolíte své pleti pořádně se zregenerovat, což zhoršuje její poškození. Neodlíčené řasy zase mají sklon vypadávat a lámat se.

Odlíčit byste se ale měla i v případě, že z denního make-upu děláte večerní. Když totiž na několik hodin starou řasenku nanesete další vrstvu, docílíte akorát toho, že vaše oči budou vypadat jako oči mrkací panenky z Číny a barva vám bude opadávat.

Vyhněte se žmolkům

Přemýšlela jste někdy nad tím, proč vám řasenka opadává už několik hodin po líčení a zanechává ošklivé stopy pod očima a na lícních kostech, a to i přes to, že jste se důkladně odlíčila? Klíčem k řešení tohoto problému je stáří řasenky. Řasenka obvykle vydrží tři měsíce, než začne vysychat. Může vydržet o pár týdnů déle, ale nikdy ne víc než půl roku. Pokud takové řasenky máte doma, nemilosrdně je vyhoďte. Nejde jen o žmolky, jde i o zdraví. Kartáček je plný bakterií, které vám mohou způsobit zánět očí či alergie.

Jestli se vám stává, že zapomínáte, jak dlouho řasenku máte, napište si datum jejího otevření přímo na řasenku. Pak stačí jednou za čas datum zkontrolovat a už nikdy vás žmolky trápit nebudou. Pokud je vám líto utrácet každé tři měsíce několik stovek za novou řasenku, poohlédněte se po nové, levnější značce, nebo začněte využívat různých slevových akcí.

Slepené řasy

I za slepováním řas může být stará řasenka, častěji je však příčinou nevyhovující kartáček. Proto se při nákupu nové řasenky zaměřte nejen na její vlastnosti, ale též na její kartáček. Výrobci dělají různé typy kartáčků a každému vyhovuje něco jiného. Můžete vyzkoušet také řasenky, které nemají klasický kartáček, místo něj mají hřebínek.

Za slepené řasy možná může „jen“ ulepený kartáček. To se stává, pokud barvu z kartáčku dobře neutíráte. V takovém případě očistěte kartáček vodou a odličovacím mlékem. Bude zase jako nový.

Dalším řešením je slepené řasy rozčesávat. Poté, co nanesete jednu či dvě vrstvy řasenky, řasy pročesejte ještě dříve, než barva zaschne. Dobře vám k tomuto účelu poslouží i vymytý kartáček ze staré řasenky nebo starý kartáček na zuby. V každém případě dejte pozor na hygienu a nezapomeňte kartáčky pravidelně vymývat.

Nepumpujte

Řasence škodí vzduch, pak vysychá. Takže čím méně vzduchu se k obsahu lahvičky dostane, tím lépe. Pumpováním kartáčkem do lahvičky natlačíte ještě více vzduchu a řasenka rychleji vyschne. Pokud máte pocit, že se vám při obyčejném zasunutí neuchytí na kartáčku dostatek barvy, místo pumpování raději otáčejte zasunutý kartáček tam a zpět, nebo ho z lahvičky vysunujte krouživým pohybem. Myslete také na to, abyste řasenku po použití důkladně zavřeli.

Příliš mnoho řasenky

Říká se, že méně je někdy více, a platí to i v případě řasenky. Malujte vždy jen jednu nebo dvě vrstvy, kartáček však nejdřív důkladně otřete od přebytečné barvy. Pokud nanesete barvy více, než je třeba, budou vaše řasy působit uměle jako ty levné, nalepovací. Příliš mnoho barvy také způsobuje slepování řas a opadávání barvy.

TIP: Kleštičky mají přednost

Také se vám líbí natočené řasy, které dokážou otevřít oko a projasnit pohled? Pořiďte si kleštičky na řasy. Ty je však potřeba použít před tím, než sáhnete po řasence. V opačném případě si řasy polámete nebo vytrháte. A jak se kleštičky používají? Otevřete je a přibližte co nejvíce k linii řas, poté sevřete a napočítejte do pěti, sevření uvolněte a opakujte. Pozor na skřípnutí víčka, strašně to bolí :-)

-lk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Ta pravá řasenka: jak ji vybrat a co s ní (ne)dělat

 

Výběr dobré řasenky je velice důležitý! Foto:

 

V drogeriích jich mají plné stojany, tak se naučte, jak v záplavě řasenek najít ideální pro efekt, který na svých řasách chcete vykouzlit.

Výběr dobré řasenky je velice důležitý! Foto:

Natural: PŘÍRODNÍ

Natural Look Mascara Alcina

Řasenka decentně zvýrazní řasy, ideální pro denní líčení. Kartáček není příliš hustý, nabere přiměřené množství barvy, aby plynule omaloval řasy po celé délce od kořínků ke konečkům. Štětinky jsou od sebe trochu dál, takže zachytí všechny, i krátké řasy, ale neslepí je.

 

Tip: Natural Look Mascara Alcina, 375 Kč, v salonech s kosmetikou Alcina

 

Jak na řasenku, když máte citlivé oči

Používání řasenky se dnes bere jako samozřejmost, ale jsou ženy, jejichž oči jsou na líčidla citlivé.

Jsou ženy, které musí důkladně zvážit, jaká líčidla použijí. Stíny, tužky na oči či řasenky nevhodného složení, stejně jako kosmetika, která se už blíží datu expirace či je jen příliš dlouho používaná, jim totiž způsobuje podráždění očí. V lepším případě oči jen zčervenají, v tom horším se pak objeví slzení, bolest a záněty.

Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 9 Foto:

Podle oftalmologů jsou však problémy s líčidly poměrně častým problémem žen. „Kvůli agresivním chemikáliím obsaženým v kosmetice se u mnoha žen objevuje dermatitida nebo alergie na líčidla, zejména na řasenku, protože se dostávají blízko k oční bulvě. Ale když je oko suché, nemá dostatek slz, nemůže odplavovat závadné látky,“ vysvětluje oční lékařka z New Yorku Jessiva Lattmanová.

Ženy s kontaktními čočkami jsou k vysušování očí a tím pádem i k podráždění a alergií daleko náchylnější, než ženy, které nosí brýle, nebo ty se zdravýma očima. Ale podle doktorky Lattmanové může každá žena používat řasenku, aniž by se jí oči podlily krví.

Udělejte si test

Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 8

Sáhněte si do svědomí a popravdě odpovězte – kolikrát jste na sobě prováděla alergický test, třeba při použití barvy na vlasy, nebo dokonce kosmetiky? Není přiliš mnoho žen, které by něco takového dělaly, ale zrovna alergičky by na tuto kontrolu neměly rozhodně zapomínat.

 

Než produkt použijete poprvé, vždy nejdřív namažte (natřete, kápněte) maličké množství na jemnou kůži na předloktí, nejlépe na místo, odkud vám u lékaře nabírají krev. Tam je kůže nejjemnější a tam se bude alergický test dobře provádět. Místo pak přelepte náplastí a nechte produkt působit do konce dne. Pokud se neobjeví alergická reakce, jste na dobré cestě.

reklama

Související témata: řasenka , krásné řasy

reklama

Přečtěte si také

reklama