5 tipů, jak zmírnit celulitidu

5 tipů, jak zmírnit celulitidu

Chcete se před navléknutím do plavek co nejvíce zbavit pomerančové kůže? Přinášíme vám 5 ověřených tipů na zmírnění celulitidy.

Skončete s dosolováním

Sůl na sebe váže vodu, která se pak udržuje v ledvinách (což vede k ateroskleróze a vysokému krevnímu tlaku) a ve tkáních. Například ve stehnech a hýždích. Pokud se obáváte nedostatku sodíkových iontů v těle, pak vězte, že sůl obsahuje řada potravin, kterými je doplníte dostatečně (například pečivo, uzené maso a ryby nebo sušenky).

Sůl navíc zvyšuje chuť k jídlu a to krásné a vypnuté pleti neprospěje. „Doporučený denní příjem soli je 3–5 g. Toto množství představuje přibližně 1 čajová lžička,“ uvádí specialistka na výživu Světa zdraví Eva Kuhnová.

Jezte bílkoviny a omega 3 mastné kyseliny

Pevnost pojivových tkání lze podpořit dostatečným příjmem bílkovin. Ty najdete v mase (nejlépe kuřecím, krůtím a libovém červeném), v luštěninách, v mléce a mléčných výrobcích, v rybách a některých sójových výrobcích (tofu, sójové mléko).

Omega 3 mastné kyseliny z tuňáka, makrel, lososa nebo vajec zase přispívají k většímu prokrvení pokožky a tím k jejímu zpevnění.

Nechte se namasírovat

Ke zmírnění celulitidy mohou pomoci dva druhy masáží: klasická regenerační (prokrví pokožku a svaly) a lymfatická.

Lymfatický systém složený s cév a uzlin odnáší z těla škodliviny, cizorodé látky i choroboplodné zárodky. Pokud dostatečně nesportujete, dochází k zanášení systému těmito látkami, což způsobuje mimo jiné celulitidu. Lymfatická masáž se kromě estetické medicíny používá i v klasické, jako podpůrná léčba řady nemocí.

„Správně prováděná ruční nebo přístrojová lymfatická masáž opět rozproudí čirou mízu – lymfu a tím zlepší celkové zdraví člověka,“ říká wellness koučka Petra Řehořková z kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

Používejte speciální gely a krémy

Účinky gelů a krémů proti celulitidě nejsou sice vysoké, protože jdou pouze po povrchu kůže a neproniknou do hloubky, přesto za zmínku stojí. „Cílem těchto krémů je prokrvení pokožky, proto lze doporučit například ty hřející na bázi skořice nebo povzbuzující s kofeinem,“ uvádí Petra Řehořková.

Výsledky této péče lze podpořit ještě vlastní masáží při jejich aplikaci, a to ruční nebo s pomocí speciálních kartáčů na tělo či žínek.

Sportujte

Pravidelný sport rozproudí krevní a lymfatický systém (druhý zmíněný nemá jiný motor než pohyb svalstva), urychlí odplavení odpadních látek, posílí svaly, prokrví a tím vyživí kůži a zmenší tukové pneumatiky a polštářky.

„Na posílení hýžďových svalů dělejte každý den tři série hlubokých dřepů s předkročenou levou nebo pravou nohou,“ radí trenérka fitness pro ženy Contours Markéta Brožová.

Sdílejte článek
Štítky celulitida kůže pokožka Petra Řehořková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.