Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

5 tipů, jak zmírnit celulitidu

1/5: Skončete s dosolováním
Skončete s dosolováním

Sůl na sebe váže vodu, která se pak udržuje v ledvinách (což vede k ateroskleróze a vysokému krevnímu tlaku) a ve tkáních. Například ve stehnech a hýždích. Pokud se obáváte nedostatku sodíkových iontů v těle, pak vězte, že sůl obsahuje řada potravin, kterými je doplníte dostatečně (například pečivo, uzené maso a ryby nebo sušenky).

 

Sůl navíc zvyšuje chuť k jídlu a to krásné a vypnuté pleti neprospěje. „Doporučený denní příjem soli je 3–5 g. Toto množství představuje přibližně 1 čajová lžička,“ uvádí specialistka na výživu Světa zdraví Eva Kuhnová.

2/5: Jezte bílkoviny a omega 3 mastné kyseliny
Jezte bílkoviny a omega 3

Pevnost pojivových tkání lze podpořit dostatečným příjmem bílkovin. Ty najdete v mase (nejlépe kuřecím, krůtím a libovém červeném), v luštěninách, v mléce a mléčných výrobcích, v rybách a některých sójových výrobcích (tofu, sójové mléko).

 

Omega 3 mastné kyseliny z tuňáka, makrel, lososa nebo vajec zase přispívají k většímu prokrvení pokožky a tím k jejímu zpevnění.

3/5: Nechte se namasírovat
Nechte se namasírovat

Ke zmírnění celulitidy mohou pomoci dva druhy masáží: klasická regenerační (prokrví pokožku a svaly) a lymfatická.

 

Lymfatický systém složený s cév a uzlin odnáší z těla škodliviny, cizorodé látky i choroboplodné zárodky. Pokud dostatečně nesportujete, dochází k zanášení systému těmito látkami, což způsobuje mimo jiné celulitidu. Lymfatická masáž se kromě estetické medicíny používá i v klasické, jako podpůrná léčba řady nemocí.

„Správně prováděná ruční nebo přístrojová lymfatická masáž opět rozproudí čirou mízu – lymfu a tím zlepší celkové zdraví člověka,“ říká wellness koučka Petra Řehořková z kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

4/5: Používejte speciální gely a krémy
Používejte speciální krémy a gely

Účinky gelů a krémů proti celulitidě nejsou sice vysoké, protože jdou pouze po povrchu kůže a neproniknou do hloubky, přesto za zmínku stojí. „Cílem těchto krémů je prokrvení pokožky, proto lze doporučit například ty hřející na bázi skořice nebo povzbuzující s kofeinem,“ uvádí Petra Řehořková.

 

Výsledky této péče lze podpořit ještě vlastní masáží při jejich aplikaci, a to ruční nebo s pomocí speciálních kartáčů na tělo či žínek.

 

 

5/5: Sportujte
Sportujte celulitida

Pravidelný sport rozproudí krevní a lymfatický systém (druhý zmíněný nemá jiný motor než pohyb svalstva), urychlí odplavení odpadních látek, posílí svaly, prokrví a tím vyživí kůži a zmenší tukové pneumatiky a polštářky.

„Na posílení hýžďových svalů dělejte každý den tři série hlubokých dřepů s předkročenou levou nebo pravou nohou,“ radí trenérka fitness pro ženy Contours Markéta Brožová.

Reklama