Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

5 způsobů, jak vám vaše kabelka ničí zdraví

Říká se, že všechno, co milujeme, je buď nemravné, nebo nezdravé. A ani vaše oblíbená kabelka nemusí být pro zdraví zrovna to nejlepší. Je to vlastně schránka plná nemocí a trhač vlasů.

Máte s ní divnou chůzi
kabelka zdraví divná chůze
kabelka zdraví divná chůze
Máte s ní divnou chůzi

Těžká kabelka narušuje při chůzi přirozené postavení těla a volný pohyb paží i nohou. Taška, co se pronese, ovlivňuje i vaši rovnováhu. S tím vším, co v ní máte (nacpanou kosmetickou taštičku, knížku, vodu, klíče, mobil, svačinku a samozřejmě nejrůznější nepořádek), je těžká raz dva.

 

Ničí vám záda
kabelka zdraví záda
kabelka zdraví záda
Ničí vám záda

Tahání těžké kabelky působí hlavně na trapézový sval, který pokrývá záda směrem k ramenům. Soustavná zátěž a tlak mohou způsobit křeč, která způsobí bolesti zad a další problémy se zády. Ztuhlá, bolavá a nepohyblivá – nic moc, že?

Může vás z ní bolet hlava
kabelka zdraví bolest hlavy
kabelka zdraví bolest hlavy
Může vás z ní bolet hlava

Svaly na ramenou a zádech mají přímou spojitost s bolestmi hlavy. Křeče zádových svalů se projevují v přední části lebky. Je to trochu složité vysvětlit, ale stručně řečeno může těžká kabelka vyvolat bušení v hlavě.

 

Řídnou vám kvůli ní vlasy
kabelka zdraví vlasy
kabelka zdraví vlasy
Řídnou vám kvůli ní vlasy

Divné, ale pravdivé. Pokud nosíte kabelku stále na stejné straně, mohou vám na ní výrazně zřídnout vlasy (pokud tedy nemáte úplně krátký sestřih). Nikdy se nedá úplně zabránit tomu, aby se vám vlasy nezachytily pod ucho tašky. Popruh na ně tlačí, vlasy se lámou a jsou tenčí. Úplně nejhorší jsou zdobené a řetízkové uši, protože se do nich vlasy snadno zamotají. Nevěříte? Tak nechte svou kadeřnici hádat, na které straně nosíte kabelku.

Může být plná bakterií
kabelka zdraví bakterie
kabelka zdraví bakterie
Může být plná bakterií

Tohle je fakt strašné: výzkum univerzity Colorado Boulder odhalil, že když se kabelka nějakou dobu nevyčistí, může obsahovat až 10 000 druhů nejrůznějších bakterií. A to je víc, než je bakterií na záchodě! Bakteriím se vyhnete například tak, že místo pokládání kabelky na zem na veřejných toaletách ji pověsíte na kliku, umyjete si ruce, než v ní budete hledat, a dobře zabalíte každé jídlo, které do ní dáte.

 

-az-

Reklama