Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

6 tipů, jak vybrat kvalitní plavky

1/6: Na co okamžitě zapomeňte
jak vybrat plavky vycpávky

Okamžitě odložte kousek, který nemá vycpávky, obzvlášť pokud mají plavky světlou barvu. Jakmile se totiž namočí, bude v nich vidět víc, než je žádoucí.

 

Nezdržujte se s plavkami, jejichž látka se už na první dotek vytahuje. Slunce a voda (zejména mořská a termální) způsobí, že po krátkém nošení budou plavky o čtyři čísla větší.

 

Pokud zapínání není pevné už v obchodě, je to také důvod k zamyšlení.

2/6: Jak se pozná kvalitní látka?
jak vybrat plavky kvalitní látka

Pokud je látka na omak příliš slabá, tenká, nebo je naopak hrubší a dělá dojem umělé hmoty, bude lepší, když takové plavky hned odložíte, i když se vám na první pohled zdály být hezké a módní. Zkontrolujte složení, že je v látce obsažen elastan nebo jiná elastická složka a v žádném případě si nevybírejte větší velikost, neboť všechny plavky se trochu vytáhnou.

 

U plavek, které jsou na zavázání za krk a nejsou z kvalitního materiálu, se brzy dočkáte mnoha mrzutostí, protože látka se vytáhne a nebude moc držet. Zplstnatělá látka vzbudí zdání obnošenosti, zatímco vytahaná guma a trochu větší vlna u moře vás mohou dostat do trapné situace.

 

Hrubší látky v sobě zpravidla mají více umělé složky, měkčí materiály bývají kvalitnější. U ramínek je důležité, aby byla nastavitelná a multifunkční pro docílení optimálního opálení.

 

 

3/6: Tajemství šití a střihu
jak vybrat plavky tajemství šití

Dobré značky mimo kvalitních látek hlídají i dobré ušití a střihy, slouží zároveň pro praktičnost a estetiku. Stehy mají být husté a měkké, bez trčících nití.

4/6: Vyberte si podle své postavy
jak vybrat plavky podle typu postavy

Pro dámy s postavou hrušky je vhodnější větší výstřih, aby byl zvýrazněný vršek, spodek zvolit spíše se sukýnkou nebo tankini.

 

Pokud má žena výraznější ňadra, je dobré vybrat vršek s kosticemi (ne push up!) a širším zapínáním, u menších ňader se hodí střih trojúhelníkovitého typu nebo push up a nevadí menší velikost vrchního dílu.

 

Pokud máte sportovní postavu, klidně si vyberte plavky s výrazným vzorem nebo s volánky, podtrhnou vaši ženskost zrovna tak jako jednodílné plavky s výstřihem, ale i spodní díly menší velikosti se zavazováním na boku.

 

Máte-li větší bříško, jsou pro vás vhodné jednodílné plavky s nařasením, spodní díly s vyšším pasem nebo tankini.

 

Pokud máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin, s klidem si můžete vybírat mezi asymetrickými střihy a většími vrchními i spodními díly.

5/6: Dávejte si pozor i na barvu
jak vybrat plavky barvy

Barva plavek by se měla řídit podle barvy kůže a vlasů. Výrazné červené a teplé odstíny sluší blondýnkám a hnědovláskám. Opálená kůže a tmavě hnědé vlasy ladí se žlutou nebo růžovou barvou, ale béžová či olivová vám bude také slušet. Světlá barva kůže, blond nebo zrzavé vlasy jdou pěkně k zeleným odstínům (vyjma limetkového odstínu), ale bude jim slušet i růžová. Naopak nevhodná je oranžová a žlutá.   

6/6: Jedny nestačí
jak vybrat plavky jedny nestačí

Vše záleží na zvyku, ale je vždy lepší si na léto připravit více střihů. Plavky do venkovních prostor, do vnitřních prostor, ke sportování, to vše chce jiný styl. Pokud jste častěji v chlorované vodě, počítejte s tím, že se plavky zničí dříve, než když se chodíte koupat převážně do přírodních vod.

 

Potřebujete nové plavky? Velký výběr najdete v e-shopu Lascana, Astratex nebo Litex.

 

-ak-