Móda a krása

9. září 2016 04:30

Martina Čerňanská

7 chyb, které děláme v převlékací kabince

7 chyb, které děláme v převlékací kabince

Koupili jste si krásné šaty, v obchodě jste z nich byla nadšená a když jste přišla domů, oblékla si je, najednou se vám zdály nějak... jiné. Jako by neseděly a i barva vypadá trochu jinak. Neděláte náhodou těchto 7 zásadních chyb při nákupech?

Berete si do kabinky pouze jednu velikost

I když jste si naprosto jistá, jaká velikost je pro vás ta pravá, nic nezkazíte tím, když si vezmete pro jisotu ještě o jedno číslo větší či menší. Každá značka čísluje trošku jinak a hlavně – v kabince záleží na osvětlení a především kvalitě zrcadla. Může se vám totiž stát, že až si vybraný model obléknete doma, zjistíte, že přece jen byste ocenila právě tu druhou velikost.

Máte špatnou podprsenku

Pohodlí nade vše! Ano, to možná platí, ale rozhodně ne, když jdete nakupovat. Pokud si totiž vezmete např. sportovní podprsenku, všechny trička a košile nebudou jednoduše vypadat tak, jak by měly. Pokud se jí přece jen nechcete vzdát ani na nákupech, přihoďte ke svrškům i klasickou podprsenku, kterou budete k daným kouskům nosit. Kupovat si ji nemusíte, ale uvidíte tak výsledný efekt.

Zapomenete si sednout

Přemýšleli jste nad tím, k čemu jsou v převlékacích kabinkách ty malé židličky? Kdepak, nejsou na vaši kabelku, ale na to, abyste si ve zkoušeném oblečení sedli a zjistli tak, zda vás někdo něco netáhne nebo neškrtí.

Neobujete se

Pokud si zkoušíte šaty nebo kalhoty, nezapomeňte se obout. Pokud máte v plánu k danému kousku nosit podpatky a vy zrovna máte na nohou tenisky, nebojte se říct si prodavačkám, aby vám nějaké univerzální půjčily. V každém obchodě několik takových párů mají, ale bohužel je někdy potřeba si je vyžádat. Není totiž nic horšího, než když si pořídíte krásný kousek a doma zjistíte, že vám nesedí délka k botám.

Nevyužíváte všechna zrcadla v kabince

Ve spoustě kabinkách jsou zrcadla zavěšená na pantech a dá se s nimi hýbat. Využívejte této možnosti a různě si je nastavte. Díky tomu totiž zjistíte nejlépe, jak vám daný model sedí ze všech stran, aniž byste museli někoho žádat o konzultaci.

Nevyzkoušíte jiné osvětlení

Kabinky jsou nasvětlené tak, aby oblečení vypadalo dobře. A především je v nich vždy lehké přítmí. Vždy proto z kabinky vyjděte a najděte si v prodejně zrcadlo s jiným osvětlením. Nejenže např. zjistíte, že se vám model někde nepřirozeně boulí, ale i barevný odstín bude najednou vypadat trochu jinak...

Nevyfotíte se

Zrcadlo může občas zalhat, ovšem kamera nikdy. Udělejte si proto vždy selfie a v klidu si potom fotku prohlédněte. Získáte tak jiný úhel pohledu.

připravila: Martina Hrušková

Sdílejte článek
Štítky zrcadlo osvětlení

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.