Móda a krása

21. ledna 2016 04:45

Lucie Průchová

7 nejčastějších chyb v péči o vlasy: Děláte je taky?

7 nejčastějších chyb v péči o vlasy: Děláte je taky?

Máme své vlasové kosmetické rituály, které děláme automaticky a vůbec nad nimi nepřemýšlíme. Udělejte si malou inventuru, jestli vlasům něčím zbytečně neškodíte.

1. Kupujeme špatný šampon

Vždyť se stejně po umytí spláchne, tak je jedno, jaký šampon používáme, možná si říkáte. Jenže příliš agresivní péče může odmastit vlasovou pokožku, vést k tvorbě lupů a padání vlasů. Šampon určený pro suché vlasy uškodí pramínkům normálním a jemným, zplihnou a rychle se zmastí. Specialistu si rozhodně zaslouží vlasy delší než k ramenům, šampon doplní hydrataci a výživu. Péče pro barvené vlasy brání při mytí vymývání barvy.

2. Šetříme vodou

Základem krásného vzhledu vlasů je kvalitní umytí. Vlasy se musí pořádně namočit, aby se uvolnily nečistoty a rozpustily se mycí složky šamponu. Kadeřníci doporučují středně dlouhé vlasy namáčet minimálně minutu, na každých dalších pět centimetrů ještě půl minuty přidat. Vodou nešetřete ani při oplachování. Zbytky šamponu a kondicionéru dráždí pokožku hlavy a ztěžují úpravu účesu. Delší vlasy se nejlépe opláchnou, když je přehodíte dopředu a dolu přes hlavu.

3. Přeháníme péči

Chceme pramínkům dopřát to nejlepší, ale když je pečujícími složkami předávkujeme, můžeme o vzdušné zářivé hřívě jenom snít. Vlasy ztěžknou, budou se spojovat do pramenů. Místo lesku se dočkáte jen matného povrchu. Dodržujte pravidlo pečující trojice – k šamponu přidejte kondicionér nebo masku a před česáním styling.

4. Málo stříháme

Zeslabené olámané konečky vypadají hrozně. Vyplatí se obětovat pár centimetrů, zvlášť pokud se vlasy začnou třepit. Čerstvě zastřižené vlasy vypadají mladě a účes bude bohatší. Na hlavě je objem žádoucí!

5. Máme špatný hřeben

Ostré špičky zubů hřebene mohou poškodit pokožku hlavy a při rozčesávání vlasy potrhat. Poznáte je tak, když přejedete hřebenem hřbet ruky – škrábou, nebo dokonce nechávají červené čáry. K vlasům šetrné jsou dřevené hřebeny se širokými zuby, kartáče z přírodních štětin nebo speciální umělohmotné bodlinkové kartáče.

6. Týráme vlasy horkem

Následky fénování se dají omezit, když necháte vlasy předtím co nejdéle přirozeně schnout. Tvar stejně získávají až těsně před uschnutím. Pokud si vlasy tepelně upravujete pravidelně, investujte do ochranného spreje. Používejte ho také před každým žehlením vlasů. Zkrátí dobu nutnou pro úpravu a naopak prodlouží vytvořený hladký vzhled.

7. Nepoužíváme styling

Ke stylingu patří vše, co se z vlasů nesmývá. Slouží k vylepšení vzhledu vlasů, snadnější úpravě účesu a zafixování výsledného tvaru, proto je škoda takových pomocníků se vzdávat. Nejčastěji používaným stylingem je lak na vlasy. Aby vám vlasy nepřiplácl k hlavě, lakujte si hlavu ze vzdálenosti natažené paže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.