zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

7 nejčastějších chyb v péči o vlasy: Děláte je taky?

1/7: 1. Kupujeme špatný šampon
Šampon na vlasy

Vždyť se stejně po umytí spláchne, tak je jedno, jaký šampon používáme, možná si říkáte. Jenže příliš agresivní péče může odmastit vlasovou pokožku, vést k tvorbě lupů a padání vlasů. Šampon určený pro suché vlasy uškodí pramínkům normálním a jemným, zplihnou a rychle se zmastí. Specialistu si rozhodně zaslouží vlasy delší než k ramenům, šampon doplní hydrataci a výživu. Péče pro barvené vlasy brání při mytí vymývání barvy.

2/7: 2. Šetříme vodou
Tvrdá nebo měkká voda: Víte, co udělá s vašimi vlasy?

Základem krásného vzhledu vlasů je kvalitní umytí. Vlasy se musí pořádně namočit, aby se uvolnily nečistoty a rozpustily se mycí složky šamponu. Kadeřníci doporučují středně dlouhé vlasy namáčet minimálně minutu, na každých dalších pět centimetrů ještě půl minuty přidat. Vodou nešetřete ani při oplachování. Zbytky šamponu a kondicionéru dráždí pokožku hlavy a ztěžují úpravu účesu. Delší vlasy se nejlépe opláchnou, když je přehodíte dopředu a dolu přes hlavu.

3/7: 3. Přeháníme péči
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Chceme pramínkům dopřát to nejlepší, ale když je pečujícími složkami předávkujeme, můžeme o vzdušné zářivé hřívě jenom snít. Vlasy ztěžknou, budou se spojovat do pramenů. Místo lesku se dočkáte jen matného povrchu. Dodržujte pravidlo pečující trojice – k šamponu přidejte kondicionér nebo masku a před česáním styling.

4/7: 4. Málo stříháme
Vlasy pravidelně zastřihávejte

Zeslabené olámané konečky vypadají hrozně. Vyplatí se obětovat pár centimetrů, zvlášť pokud se vlasy začnou třepit. Čerstvě zastřižené vlasy vypadají mladě a účes bude bohatší. Na hlavě je objem žádoucí!

5/7: 5. Máme špatný hřeben
Hřebeny a kartáče na vlasy - Obrázek 2

Ostré špičky zubů hřebene mohou poškodit pokožku hlavy a při rozčesávání vlasy potrhat. Poznáte je tak, když přejedete hřebenem hřbet ruky – škrábou, nebo dokonce nechávají červené čáry. K vlasům šetrné jsou dřevené hřebeny se širokými zuby, kartáče z přírodních štětin nebo speciální umělohmotné bodlinkové kartáče.

6/7: 6. Týráme vlasy horkem
1. Fenování vlasů

Následky fénování se dají omezit, když necháte vlasy předtím co nejdéle přirozeně schnout. Tvar stejně získávají až těsně před uschnutím. Pokud si vlasy tepelně upravujete pravidelně, investujte do ochranného spreje. Používejte ho také před každým žehlením vlasů. Zkrátí dobu nutnou pro úpravu a naopak prodlouží vytvořený hladký vzhled.

7/7: 7. Nepoužíváme styling
Každá žena by chtěla mít zdravé a krásné vlasy

Ke stylingu patří vše, co se z vlasů nesmývá. Slouží k vylepšení vzhledu vlasů, snadnější úpravě účesu a zafixování výsledného tvaru, proto je škoda takových pomocníků se vzdávat. Nejčastěji používaným stylingem je lak na vlasy. Aby vám vlasy nepřiplácl k hlavě, lakujte si hlavu ze vzdálenosti natažené paže.

reklama