Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

7 tipů, jak být krásná bez make-upu

1/7: Naučte se spát na zádech
Naučte se spát na zádech

Všimněte si, jak po dovolené u moře nebo na chalupě vypadáte mladě. Copak se opalujete v leže na boku nebo se zmuchlaným polštářem pod obličejem? Ne, krásně si své tělo narovnáte do pozice, kdy je pokožka vypnutá a bez zbytečných záhybů, aby se sluneční paprsky dostaly pokud možno všude. Zkuste totéž dělat i v posteli.

2/7: Natírejte
Natírejte

Večer obličej důkladně odličte a ráno i před spaním používejte kosmetiku na obličej. Pokožku celého těla večer "naimpregnujte" jako vaše oblíbené boty kvalitním olejem, ráno ji natřete lehkým tělovým mlékem. Ano, natírejte tělo 2x za den! Při natírání pleťového krému postupujte vždy zezdola nahoru, proti gravitaci. Obličej lehce poklepejte konečný prstů, prokrví se a zrůžoví.

3/7: Větrejte
Větrejte

Pokud to jde, spěte v dobře vyvětrané místnosti, při chladném vzduchu. Ten zmírní následné otoky. Omezte všechna pyžama, která někde škrtí, mají pevné gumy a lemy. Ty zbytečně tlačí na kůži a lymfa pak nemůže v noci proudit a pěkně pracovat.

 

 

4/7: Dopřejte si studené
Dopřejte si studené

Ráno omyjte obličej několika hrstmi studené vody. Nedřete ručníkem obličej, jen lehce osušte. Pokud by otoky kolem očí byly veliké, nechte si v lednici večer 2 kávové lžičky a přiložte je ráno na otoky. Pozor! Nedávejte lžičky do mrazáku, způsobily by vám omrzliny!

5/7: Zapomeňte na zlato
Zapomeňte na zlato

Pokud chcete, aby vaše pleť vypadala svěže, nenoste šperky ze žlutého zlata. Zkuste bílé zlato nebo stříbro s kamínky.

 

 

6/7: Odveďte pozornost
Odveďte pozornost

Hezky upravené vlasy také odvedou pozornost od pomačkaného obličeje. Pokud chcete tvář rozzářit, zvolte nějaký šátek na krk vhodný k vaší typologii - růžový, bledě modrý, fialkový. Nikdy ne černý.

 

 

7/7: Rozprouděte tělo
Rozprouděte tělo

„Dejte si 20 dřepů, 30 skoků a 10 kliků. Ty vám ráno zaberou sotva 3 minuty, ale rozproudí celé tělo. Pak hurá do teplé sprchy a postupně zkuste přecházet k chladnější vodě, až kam to půjde,“ uzavírá Petra Řehořková.

 

 

 

Reklama