Móda a krása

13. července 2016 04:45

Anna Kopečková

7 tipů pro krásnější rty: Zaručeně fungují a budou vás bavit

7 tipů pro krásnější rty: Zaručeně fungují a budou vás bavit

Udělejte velký úklid ve své kosmetické taštičce a uvolněte místo pro zajímavé novinky určené pro nepřehlédnutelný půvab rtů.

Cukrový peeling

Suchá pusa se šupinkami kůže moc parády nenadělá a neskryjete ji ani pod vrstvu drahé rtěnky. Hebkost vrátí rtům obrušování. Používání speciálního cukrového peelingu nevyžaduje žádné dlouhé přípravy, stačí ho nanést na rty, promasírovat, a protože v něm není žádná chemie, zbytek klidně olízněte.

TIP: Jestli jste na sladké, potěší vás příchuť ovocná žvýkačka.

Lush, 245 Kč, www.lush.cz

Prodloužená krása

Pokud hledáte líčení, které dlouho vydrží, vyzkoušejte dvousložkové barvy na rty. Long lasting rtěnky totiž rty trochu vysušují, proto je druhým krokem líčení balzám nabitý hydratačními složkami. Barva se nanese na rty, nechá minutu zaschnout a pokračuje se bezbarvým balzámem.

TIP: V průběhu dne balzám podle potřeby znovu použijete, když se pusa ohlásí pocitem suchosti.

Dermacol, 229 Kč

Dotek oleje

Mezi horké hity patří rty si olejovat. Bezbarvý olej obsahuje složky, které se jemně zbarví při doteku s pokožkou. Vznikne mírně lesklý efekt, mnohem přirozenější, než když použijete bezbarvý lesk. Nezklamou ani barevné oleje. Mají velkou výhodu, že se netlučou ani s výraznějším nalíčením očí.

TIP: Díky pečujícím složkám se i hodně suchá pusa cítí dlouhodobě naprosto v pohodě.

Gosh, 279 Kč, ve FAnn parfumeriích

Neobyčejná tužka

Jestli vás dosud od skvěle nalíčených rtů vzdalovala jen rozklepaná ruka postrádající trénink nebo málo času v ranním shonu, máte šanci vše změnit. Rtěnka v tužce promění ve vizážistku i začátečnici, líčení je hotové za chvilku a vypadá opravdu dokonale.

TIP: Samoořezávací šroubovací mechanismus udrží tužku stále naostřenou.

Avon, 199 Kč

Marnivá paletka

Najít tu pravou barvu rtěnky je pořádný stres, především u červených odstínů. Díky paletce se vyhnete nekonečnému zkoušení testrů v drogerii (a také riziku bakterií, které by na rtěnce mohly zůstat pro předcházející klientce…). Barvy jsou od světle zářivých po sytě tmavé.

TIP: Zkuste si mícháním barev z paletky vytvořit naprosto originální odstín!

L´Oreal Paris, 479 Kč

Univerzální mat

Matné rtěnky mají dvě obrovské výhody – sluší ženám každého věku, protože působí decentně a elegantně, ale přitom se hodí nejen pro všední dny, ale také pro slavnostnější příležitosti. Výraznější líčení vytvoříte tak, že nanesete dvě vrstvy, mezi kterými pusu otisknete do ubrousku.

TIP: Rtěnkou můžete dokonce vylepšit tvar rtů, když použijete na nanášení štěteček.

Oriflame, 179 Kč

Dvojitý zásah

Fanynkám přirozeného líčení, které chtějí jen zvýraznit přirozenou krásu rtů, splní přání tónovací balzámy na rty. Klasické tyčinky s pečujícími složkami obsahují jenom malé množství pigmentů, které rty lehce obarví. Na rozdíl od rtěnky se zvládnete nalíčit i poslepu.

TIP: Barva se přirozeně vytrácí, pusu není třeba v průběhu dne hlídat pohledem do zrcátka.

Labello, 53 Kč

Anna Trnková

Sdílejte článek
Štítky krása rtěnka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.