Móda a krása

6. června 2016 04:15

Martina Čerňanská

7 způsobů, jak odstranit make-up bez klasického odličovače

7 způsobů, jak odstranit make-up bez klasického odličovače

Tuhle poučku jste již slyšela určitě nejméně stokrát: pro vaši pleť je zásadní se každý večer dobře odlíčit. Co ale dělat, když vám odličovač právě došel a vy jste si nestihla koupit nový? No, víme co nedělat – vymlouvat se, proč zrovna dnes očistu pleti vynecháte. Z koupelny zamiřte do kuchyně a jsme si na 100 % jistí, že minimálně jednu z následujících věcí doma máte.

Jogurt

Jogurt obsahuje příznivá probiotika, která při použití k odlíčení zároveň zklidňují a zchladí vaši pleť. Enzymy a kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky a zároveň hydratují. To zní skvěle ne?

Naneste jogurt na vatový tamponek, jemně vmasírujte a setřete.

Mléko

Stejně jako jogurt obsahuje zdravé tuky, vodu a bílkoviny a je to skvělý pomocník při čištění pleti. A to i přesto, že pití mléka může někdy způsobovat akné. Ale pokud ho použijete zvnějšku, naopak vám pomůže – má uklidňující účinky, udržuje vlhkost, a má dokonce i jemné exfoliační účinky.

Olivový olej

Ten máte doma určitě, že jo? Kromě toho, že si jím zalijete váš oblíbený salát, můžete se s ním také jednoduše odlíčit.

Přírodní hydratační složky v něm obsažené ocení především majitelky sušší pleti.

Avokádo

Je nám jasné, že byste ho raději snědla, ale věřte nám, že v tuto krizovou chvíli lépe poslouží vaší pleti. Není od věci, že spousta přírodních odličovačů obsahuje avokádový olej. Je to totiž pro pleť malý zázrak – avokádo obsahuje omega 3 mastné kyseliny, vitamíny A, D a E a to vše je dobré jak pro náš žaludek, tak pro naši pleť.

Teď už stačí jen rozmačkat dužinu, nanést na pleť a poté krouživými pohyby setřít pomocí vatového tamponku.

Aloe vera

Aloe vera není jen na spáleniny od sluníčka. Ukázalo se, že je dokonale vhodná pro ženy s mastnější pletí. Vitamíny, minerály a aminokyseliny v ní obsažené pomůžou odstranit make-up a zároveň udržet pleť v rovnováze.

A malý bonus: pokud míváte oteklé nebo červené oči, přiložte si na chvilku dužinu na víčka. Uvidíte malý zázrak :)

Kokosový olej

O kokosáku se toho už napsalo mnoho, takže tentokrát stručně: Jednu skleničku byste měla mít doma vždy. Ať už ho použijete na smažení, na dochucení salátů nebo jako vlasový zábal. Na promaštění celého těla, na bělení zubů a také jako odličovač. Jednoduše stačí nanést na vlasový tamponek a nanést na pleť.

Šampon pro děti

Poslední pomocník nás zavede zpět do koupelny. Pokud jste maminka malého dítěte, tak určitě jeden doma máte. Naneste pár kapek na vatový tamponek, přidejte trochu vody a jemně setřete make-up.

Vzhledem k tomu, že tento šampon byl vyvinut pro nejjemnější pokožku novorozenců, bude stejně šetrný i k vašemu očnímu okolí.

Sdílejte článek
Štítky kosmetika

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.