zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

8 důvodů, proč se vám tolik mastí vlasy

1/8: Saháte si na ně rukama
mastné vlasy saháte na ně

Stejně jako pleti škodí, když se jí příliš dotýkáte prsty, škodí vaše ruce i vlasům. Pokaždé, když si vlasy prohrábnete prsty, ať už z nudy nebo třeba když s někým koketujete, dostává se mastnota z prstů na prameny vašich vlasů. Zkuste taky (nějak hezky) požádat partnera, aby vám večer v posteli moc nezajížděl rukama do vlasů. Je to sice sexy a jeho to nejspíš vzrušuje, ale ráno už pohled na vaši hlavu asi moc vzrušující nebude. Pro něj ani pro vás.

2/8: Moc je myjete
mastné vlasy moc je myjete

Ano, myjete si vlasy, protože je nechcete mít mastné, ale to ne vždy pomůže. Pokožka hlavy přirozeně produkuje určité množství mazu. Ten je pro vlas důležitý, aby zůstal pružný a nelámal se. Když použijete šampon, pokožku podráždíte a donutíte mazové žlázy k větší aktivitě. Můžete tedy zkusit vlasy mýt méně často, třeba jen dvakrát týdně. Pokud to nevydržíte, tak se alespoň při mytí vlasů snažte vyhnout jakémukoli podráždění pokožky hlavy. Vtírejte šampon do vlasů jemně, po celé ploše. Žádné drbání nebo masírování. To samé platí i pro následné vysoušení. Vlasy nedrbejte ručníkem. Jemně je vysušte a nechte nejlépe přirozeně uschnout.

3/8: Používáte moc kondicionéru
mastné vlasy kondicionér

Tady hodně záleží na značce a typu. Možná používáte kondicionér, který vaše vlasy hodně zatěžuje, takže jsou pak zplihlé. Dejte si pozor i při jeho nanášení – nedávejte ho až ke kořínkům, ale ve vzdálenosti nejméně 5 cm od hlavy. Soustřeďte se také na jeho důkladné vymytí vodou.

4/8: Moc je češete
mastné vlasy moc je češete

A opět jsme u pokožky hlavy, kterou můžou podráždit hřebeny a kartáče a donutit ji tak k vyšší produkci mazu. Vlasy sice ze začátku budou vypadat krásně lesklé, ale brzy začnou být zplihlé a mastné. Jestli máte silnou potřebu vlasy neustále česat, pročesávejte je jen u konečků, ne po celé délce. A pořiďte si hřebeny a kartáče nejlépe z přírodních materiálů a se zaoblenými konci.

5/8: Máte měkkou vodu
mastné vlasy měkká voda

Měkká voda je pro pokožku příjemná, ale způsobuje, že vlasy působí mastným dojmem, jsou zplihlé a bez objemu. Začněte tím, že budete vlasy důkladně oplachovat. Klidně vlasy rozdělte na několik částí a každou oplachujte zvlášť. Opláchněte i pokožku hlavy – kolem uší na temeni i týlu. Snažte se používat šampony a kondicionéry obsahující minerály a soli pro znovuobnovení objemu zplihlých vlasů. Každý týden však zároveň použijte přípravek, který z kadeří vyplaví přebytečné nánosy minerálů. Nikdy nepoužívejte velké množství kondicionéru a pokud můžete, vynechte ho úplně.

6/8: Máte špinavý hřeben
mastné vlasy špinavý hřeben

Ve vašem kartáči na vlasy se ukrývá spousta nehezkých věcí – zbytky stylingových přípravků a prach jsou jen část z toho všeho. A tohle si nanášíte při každém česání zpátky na vlasy. Moc velkou službu vám neudělá ani hřeben plný vlasů. Při každém česání totiž budete do svých čistých vlasů převádět i mastnotu z vlasů, které jste dříve vyčesala. Pomoc je v tomto případě snadná. Nezapomínejte kartáče i hřebeny pravidelně čistit.

7/8: Máte mastný krém na obličej nebo make-up
mastné vlasy mastný krém

Obvykle se stává, že ofina je mastnější mnohem dřív než zbytek vlasů. Často za to může pleťový krém nebo make-up, který se v oblasti čela pomalu vstřebává. Zkuste použít lehčí krém a vyměnit make-up. A dejte si pozor na prohrabávání ofiny rukama.

8/8: Používáte špatné přípravky na vlasy
mastné vlasy špatné přípravky

Možná používáte přípravky, které nejsou pro vaše vlasy vhodné. Často mívají vysoké ph a obsahují silikony, které ucpávají mazové žlázy a povzbuzují je tím k větší aktivitě. Vyhněte se šamponům, kondicionérům a dalším stylingovým přípravkům, které slibují vysoký lesk nebo jsou určené pro suché vlasy. V akutních případech můžete vyzkoušet kvalitní suchý šampon ve spreji. Ten do sebe absorbuje přebytečnou mastnotu a dodá vlasům objem.

reklama