8 nadčasových věcí, které z vašeho šatníku udělají pokladnici módy

8 nadčasových věcí, které z vašeho šatníku udělají pokladnici módy

Nemusíte být žádná módní ikona nebo celebrita, ani se nemusíte v módě nějak zvlášť vyžívat ani orientovat. Je tu ovšem pár věcí, které by každá praktická a elegantní žena měla ve své skříni mít.

Představy o „ideální ženě“ se hodně liší v různých národech, ale shoda panuje v tom, že by měla být především osobnost, která zapůsobí na ostatní, což se samozřejmě odráží i na tom, co na sobě nosí. A není to tak finančně náročné, jak si teď někdo možná myslí. Vlastnit pár opravdu nadčasových kousků se navíc vyplatí a je to investice na spoustu dalších let. Móda se totiž stále vrací....

Lodičky- hlavní součást botníku

Každá žena by měla vlastnit alespoň jedny lodičky a samozřejmě v nich umět chodit tak, aby zaujala. To nejde každé snadno, je třeba mít taky trochu vrozeného citu.

Mimochodem, průzkumy potvrdily, že osmdesát procent mužů mnohem víc dokáže zaujmout žena na podpatcích, nežli v unisexových teniskách. Tzv. „jehly“, když se navíc dokážou patřičně „prodat“ hezkýma nohama nebo ladnou chůzí, přidají na dokonalosti mnohem víc, než ženy samy tuší.

Její veličenstvo kabelka

Kabelka je královna, reprezentuje ženu víc, než si sama myslí. Pokud se někam vydá s kopií „Vuitttonky“ od Vietnamců, pozná to i slepec a je jen pro smích. Vždycky je lepší mít jednu nebo dvě dražší a kvalitnější, než deset z levných řetězců. Ty se navíc po roce rozpadnou. Jeden miliardář kdysi řekl, že není tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat levné věci. A měl pravdu, kvalita vydrží dlouhá léta. Takže je třeba brát je jako investici. Lze je sehnat – a kvalitní - za méně než desetitisíce, jen si umět správně vybrat.

Samozřejmě, že ručně šitá kabelka je nejlepší volbou, ale málokdo si to může dovolit. Proto si před případnou koupí na internetu přečtěte diskuse o výběru značky. V posledních letech je obrovským hitem cenově ještě poměrně dostupný Michael Kors, který vyrábí z kvalitních materiálů a tak se můžete spolehnout, že se kabelka brzy nezničí...

Nezbytný little black dress

Je minimalistický, nadčasový a i po desítkách let ho nosí ženy po celém světě. Na vysvětlenou pro ty, co o módě nic neví - řeč je o krátkých, černých šatech, často jen s menším výstřihem. Ať jdete na kávu s kamarádkami, na nákupy nebo na společenskou akci (mimo ples a banket), nesáhnete s nimi vedle. Záležitost, která prostě nikdy nevyjde z módy.

To ovšem neznamená, že by se neměly kupovat í současné modely z moderních látek. Nakonec, kterou ženu nepotěší nový přírůstek v šatníku?

Kabát - s čímkoliv a přes cokoliv

Nejlépe černý, nebo v pastelové barvě. Jednoduše střižený, aby dobře ladil s lodičkami i sportovní obuví. Užší střih dokáže skvěle zvýraznit štíhlou postavu.

Ženy ho nosí už dlouhé desítky let a je další z mnoha věcí, které asi nikdy nevyjdou z módy, díky minimalistické eleganci a jednoduchosti. V kombinaci s teniskami tvoří moderní trend, kterým určitě na pohled zaujmete.

Starý dobrý overal

I když se to může zdát, overal není ani zdaleka novinka, ale historický kus oblečení. Původně se používal u moc živých dětí, které si stahovaly noční košili či pyžamo, dnešní je pochopitelně z jiného ranku. Jde vlastně o kombinací tří nejdůležitějších věcí v oblékání: skvělého vzhledu, praktičnosti a pohodlí. Při přípravách na ples na něj ve skříni ani jedním očkem nekoukejte, ale do města a na méně společenskou akci (otevření restaurace, večírek…) je ideální volbou. Budete se v něm cítit i vypadat skvěle.

Je vhodné použít k němu různé doplňky, třeba pásek, který s ním jde barevně do „páru“. S dobrou postavou pak budete královna.

Sex ve městě

Kdo se o módu moc nezajímá, tomu slovo tutu asi nic neřekne. Ale mladší a střední generace dobře ví, že jde o nařasenou sukni, kterou s oblibou nosila hlavní postava dnes legendárního seriálu Sex ve městě Carrie. Ikonický kostým, který se díky vzhledu objevil i ve znělce, je trochu směsicí různých stylů. V podstatě jde o nadýchanou, nařasenou, obvykle širokou sukni, která trochu připomíná legendární krinolíny. A stejně, jako v nich, i v tutu velice pěkně vynikne úzký pas. Mimochodem, do zmíněného seriálu tenhle kousek kostýmerka Rebecca Weinberg koupila jen za pět dolarů....

Bez psaníčka ani ránu

Na každé společenské akci lze vidět psaníčka všech možných kolekcí různých návrhářů. Na ty prestižnější akce by mělo být psaníčko malé a nejlépe z tvrdého materiálu, jako třeba to už ikonické od značky Bottega Veneta. Do města se potom hodí spíše takzvaně „velké“, je většinou z kůže a vejde se do něj mobil, klíče a peněženka. Co víc na pokecání s kamarádkami v cukrárně či kavárně potřebujete? Tedy kromě dobré nálady a peněz (nebo sponzora...)

Kožich - reprezentuje a sluší

I když by mohl být samozřejmě i umělý, vždy je třeba počítat s tím, že třeba na ples či nóbl akce, kam se nosí, chodí lidé, kteří poznají, zda je pravý či ne. A pokud by šlo o tzv. „high society“, je to společenské harakiri. Kožich navíc nejen, že zahřeje, je vysoce elegantní a pokud je dobře šitý, zdůrazňuje či zvýrazňuje linie postavy a ještě podtrhne vzhled ženy, která v něm vypadá naprosto skvěle. Je navíc velmi praktický. Navíc staré přísloví říká, že kožich se nenosí jen proto, aby slušel, ale i zvýraznil společenské postavení majitelky. A ať se ochránci zvířat staví na hlavu, kožichy se budou nosit stále.

Vojta Marek

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.