Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

9 módních vychytávek v péči o pleť v roce 2016

Stejně jako se nezastavuje vývoj technologií, nezůstává pozadu ani oblast kosmetiky. Všichni chtějí být krásní a přitažliví. Léta sice nezastavíme, ale můžeme alespoň ovlivnit, jak budeme vypadat. Může to znít povrchně, jenže vzhled a psychika jdou spolu ruku v ruce. Jestliže se líbíme sami sobě, hned se cítíme lépe. Jsme vyrovnanější a ve větší pohodě. Co tedy pro sebe můžeme udělat? Jaké jsou trendy letošního roku v péči o pleť? Co je nového v kategorii „beauty“?

 

Na tyhle věci nezapomínejte... Foto:

1) Lékořice
Lékořice
Lékořice
1) Lékořice

Chuť černé lékořice neboli pendreku zdaleka všem nevyhovuje. Může se vám z ní dokonce zvedat žaludek, nicméně její kořen má na naši pleť doslova zázračné účinky. Nejenže může pomoci zabránit hyperpigmentaci (zvýšenému výskytu pigmentových skvrn), ale také skvěle sjednotí barvu pleti. Působí protizánětlivě, zklidňuje pokožku a zmírňuje zarudnutí obličeje.

2) Probiotika
Probiotika
Probiotika
2) Probiotika

Určitě víte, jak jsou probiotika našemu tělu prospěšná. Najdeme je především v mléčných výrobcích – v zakysaných (v jogurtech, zákysech, kefírech aj.) i sýrech. Příznivě ovlivňují naše trávení a imunitu. Jenže mohou nám pomoci i „zvenčí“, tedy v případě, že je naneseme na pleť. Určitě jste už slyšeli o pleťových maskách např. z jogurtu, medu a žloutku. Probiotika omezují růst škodlivých bakterií a redukují záněty. To může obzvlášť pomoci všem, kteří mají aknózní typ pleti nebo trpí růžovkou.

3) Ceramidy
Šupinatá kůže
Šupinatá kůže
3) Ceramidy

Možná, že jste toto slovo už někdy slyšeli, ale co si pod ním představit? Ceramidy jsou sloučeniny tukové povahy, které se přirozeně vyskytují v kůži – ve vnější vrstvě – a působí jako ochranný prostředek proti vysušení a dalším negativním faktorům. Mohou být zároveň užitečné i v péči o pleť. Pomáhají totiž udržet celistvost kožní bariéry, a to zejména u lidí s podrážděnou, suchou či poškozenou kůží a ekzémem.

4) Řasy
Pokud uvažujete o tom, že mořské řasy konečně vyzkoušíte, můžete sáhnout i po Wakame
Pokud uvažujete o tom, že mořské řasy konečně vyzkoušíte, můžete sáhnout i po Wakame

Mohou ty slizké a divné věci, co plavou v potocích a jezerech, být nějak prospěšné pro naši pokožku? Překvapivě ano. Mají řadu pozitivních účinků, mj. na detoxikaci kůže. Některé řasy, jako je např. irský mech, působí nejen s ostatními vysoce účinnými složkami jako pojivo, ale současně byly prokázány jejich protizánětlivé látky a antioxidační vlastnosti. Chcete-li udělat pro krásu maximum, vyzkoušejte produkty s extraktem z mořských řas.

5) Dapson
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Tradičně se používá jako antibiotikum. Nicméně bylo prokázáno, že je velmi užitečný i při léčbě akné a dalších kožních problémů. Oproti většině lokálních léků na akné je dapson překvapivě šetrný a jemný – nedráždí ani nevysušuje kůži. Proto se skvěle hodí i pro ty, kteří mají hypersenzitivní pokožku. Může se dokonce užívat také v zimě, kdy má naše pleť tendenci být o něco sušší. Jestliže máte nějaké problémy s podrážděnou pokožkou v chladném počasí, účinným a citlivým řešením může být právě dapson.

6) Manuka med
Antibiotika med
Antibiotika med
6) Manuka med

Výhody medu, zejména manuka medu, tkví v jeho vlastních antimikrobiálních a léčivých vlastnostech. Když ho konzumujeme, zlepšujeme si imunitu, žaludeční potíže, regenerujeme si organismus a zvyšujeme si vitalitu a kondici. Manuka med bývá ale využíván i v kosmetice – v péči o pleť – coby přírodní antibakteriální čisticí přípravek. Své uplatnění nalézá i v hydratačních krémech, podkladových bázích (pod make-up či oční stíny) nebo ve rtěnkách.

7) Zeaxanthin
5 druhů koření indické kuchyně_šafrán
5 druhů koření indické kuchyně_šafrán

Co je to za „sprosté“ slovo? Zeaxantin spadá do skupiny fotosyntetických barviv, která můžeme nalézt v rostlinách. Určitě si dokážete vybavit šafrán a jeho jedinečnou barvu – tu má právě díky skupině těchto sloučenin. Dále se hojně vyskytuje v paprice, mrkvi či zelí. A v čem je zeaxanthin prospěšný pro naši pleť? Především díky vysokému výskytu antioxidantů a jeho omlazujícím a hydratujícím účinkům.

8) Sodium PCA
Vypadávání vlasů...
Vypadávání vlasů...

Tuto látku používali již staří Egypťané. Sloužila jim ke zvyšování zářivosti pokožky a vlasů. Dnes víme, že nám Sodium PCA pomáhá na kůži vázat vlhkost ze vzduchu. Vyskytuje se přirozeně v kůži. Jeho hydratační schopnosti jsou ale využívány i v kosmetice, kdy se tato sloučenina přidává do pleťových krémů (hydratačních, anti-age, podkladových), čisticích pleťových přípravků, šampónů nebo kondicionérů.

9) Kyselina hyalonurová
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Jakmile se to snažíte vyslovit, může se vám lehce zamotat jazyk. Lehká hydratační přísada – kyselina hyalorunová – dokáže udržet vlhkost v pokožce, díky čemuž vypadáte svěže. Pro své vlastnosti je proto přidávána téměř do všeho od tonerů až po balzámy na rty. V roce 2016 o této sloučenině uslyšíme ještě hodně.

-šp-

 

Reklama