Americké první dámy: Jaká tajemství skrývaly?

Americké první dámy: Jaká tajemství skrývaly?

Kdo je neostřeji sledovanou ženou světa? Přece ta, která kryje záda nejmocnějšímu muži. Americká první dáma! Mnohé z nich po sobě zanechaly nesmazatelnou stopu a byly uctívanější než jejich protějšky.

I když se zdají dokonalé, byly to přece jen ženy, kterým osud připravil výjimečný a někdy nelehký úděl. Jaká tajemství skrývaly americké první dámy?

Nancy: Život podle horoskopu

Nancy Reaganová byla rozhodně jednou z nejvýraznějších prvních dam a zároveň blízkou poradkyní svého muže Ronalda. Při rozhodování se však spoléhala na extrémně netradiční metodu. Nancy totiž věřila hvězdám. Astrologii považovala za důvěryhodný zdroj informací a pravidelně konzultovala politické i osobní kroky se svým astrologem. Když se to provalilo, stala se terčem veřejného posměchu, ale ona se se svými horoskopy nikdy nerozloučila.

Rozvedená a závislá Betty

Betty Fordové se nedá upřít otevřenost a síla. Byla rozvedená, což bylo v té době jisté společenské stigma. Také se netajila svou závislostí na lécích proti bolesti a na alkoholu. Sama sice tvrdila, že doopravdy závislá nikdy nebyla, ale bez velkých cavyků podstoupila odvykací terapii. Ve svých pamětech o tomto období svého života otevřeně hovořila. Betty se i po skončení manželova prezidentování zasadila o to, aby se o problematice ženských závislostí veřejně hovořilo a přemýšlelo.

Jackie a její cigárko

Jackie Kennedyová kouřila jako komín. Přestože společnost ještě nebyla tak protikuřácká, stejně to vadilo. Fotografům z Bílého domu bylo řečeno, že nesmí pořizovat fotky kouřící Jackie, a pokud se nějaká objeví, nesmí být zveřejněna. Jackie si také úzkostlivě hlídala váhu a pamětníci tvrdí, že byla na pokraji problémů s příjmem potravy. Možná, že cigaretami zaháněla nejen stres, ale i věčný hlad.

Lesbická Eleanor

O Franklinu D. Rooseveltovi se ví, že než ho postihla dětská obrna, měl v manželství několik aférek. Ale ani jeho manželka Eleanor, mimochodem nejdéle sloužící první dáma Spojených států, nebyla svatá. Během manželova prezidentování se hodně sblížila hlavně s Lorenou Hitckick, členkou prezidentova zpravodajského týmu. Možná byly jen blízké přítelkyně, možná v tom bylo něco víc. Každopádně si ty dvě psaly velmi romantické dopisy. V roce 1933 například Eleanor Loreně napsala: „Dnes večer nemůžu jít do postele bez toho, abych ti to napsala. Dnes jsem cítila, jako by část mě odjížděla do noci. Stala jsi se tak velkou součástí mého života, že bez tebe mi připadá prázdný, ačkoli jsem velmi pracovně zaneprázdněna."

Shopaholička Mary

Mary Todd Lincolnová pocházela z velmi prominentní rodiny a byla zvyklá na bohatý životní styl. Když se se svým Abem dostala do Bílého domu, nerozpakovala se využít vládních peněz na zvelebení svého soukromí včetně šatníku. Považovala za samozřejmé, že musí pokračovat ve svém životním stylu na úrovni. Dokonce požádala republikánské poslance, aby jí pomohli zaplatit dluhy.

Barmanka Florence

V době, kdy v Americe vládla přísná prohibice, první dáma Florence Hardingová dokázala přihmouřit ne jedno, ale přímo obě oči. Když prezident Harding hostil své pokerové přátele, dopřávali si skotskou i whiskey z prezidentských soukromých zásob. Sama Florence se ujala role barmanky, míchala koktejly pro dámy, zatímco její manžel na ni volal objednávky.

Nahá Melania

Manželka prezidenta Donalda Trumpa vypadá sice navenek plaše, ovšem drží prvenství coby žena amerického prezidenta, která pózovala před objektivem nahá, navíc hned několikrát.

Snímky od fotografa Jarla Ale de Bassevilla, na nichž Melania leží nahá vedle skandinávské modelky Emmy Eriksson nebo pózuje i sama, vyplavaly na povrch již během volebních kampaní. Nakonec ale Trumpovi příliš neuškodily.

-ku-,-ak-

Sdílejte článek
Štítky Bílý dům Franklin Delano Roosevelt USA Donald Trump Nancy Reaganová První dáma Jacqueline Kennedyová Onassisová Florence Hardingová Betty Fordová Mary Toddová Lincolnová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.