Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Angelika po letech ve společnosti: To je změna!

Ani markýze andělů, kterou milovali všichni muži planety a všechny ženy jí nenáviděly (dá se říct, že právem, není to spravedlivé, aby byl někdo tak BOŽSKÝ), se stáří nevyhýbá a dokonce jí nadělilo pěkných pár kilo navíc, jak je vidět na těchto fotografiích.
Vydáno: 08.08.2015
Michèle Mercier se proslavila rolí Angeliky
Michèle Mercier se proslavila rolí Angeliky Autor: profimedia.cz a facebook.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Francouzská herečka Michèle Mercier, vlastním jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier se narodila prvního ledna 1939, v Nice ve Francii. Dnes už je jí tedy sedmdesát šest let a ze svůdné Angeliky je dáma v letech.

Ačkoli se objevila ve více než padesáti filmech, nejznámější se stala rolí Angeliky, která ji vynesla až do oblak. Smyslná Angelika ji pomohla k vrcholu popularity.

Michèle Mercier alias Angelika - Obrázek 10 Foto:

Michèle je dcerou francouzského lékárníka a její maminka byla Italka. Už od dětství snila o herectví, ale ještě více se toužila stát tanečnicí, což se jí nakonec, i přes to, že byla zrovna válka, podařilo. Už když byla dítě vystupovala jako sólistka v opeře v Nice. V sedmnácti letech se přestěhovala do Paříže, kde našla uplatnění v divadelní herecké společnosti Rolanda Petita. Současně s tím, že se živila jako tanečnice, studovala herectví. Kvůli tomu, aby se lépe prosadila u filmu (její jméno bylo moc složité a dlouhé) přijala jméno své mladší sestry, která zemřela v pěti letech na tyfus. Svou hereckou kariéru začala v několika nízkorozpočtových filmech točených v Itálii, kde hrála většinou „lehčí ženy“.

Michèle Mercier alias Angelika - Obrázek 6 Foto:

V roce 1963 však dostala svou životní šanci - díky tomu, že Brigitte Bardot odmítla hrát Angeliku. Uchazeček bylo sice více, ale žádná zřejmě nezapůsobila natolik, aby roli dostala.

V letech 1964-1967 natočila tedy pět dílů, které byly velmi úspěšné. Avšak role Angeliky v těchto romanticko-dobrodružných filmech ji zajistila nejen obrovský úspěch, slávu a dobré příjmy, ale také jakési prokletí. Díky této roli se stala světově známou a populární, znamenala však vrchol její kariéry a tím v podstatě také její konec.

Angelika ji proslavila, ale také by se dalo říct, že ji zničila.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama