Móda a krása

8. srpna 2015 04:40

Lucie Průchová

Angelika po letech ve společnosti: To je změna!

Ani markýze andělů, kterou milovali všichni muži planety a všechny ženy jí nenáviděly (dá se říct, že právem, není to spravedlivé, aby byl někdo tak BOŽSKÝ), se stáří nevyhýbá a dokonce jí nadělilo pěkných pár kilo navíc, jak je vidět na těchto fotografiích.

Francouzská herečka Michèle Mercier, vlastním jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier se narodila prvního ledna 1939, v Nice ve Francii. Dnes už je jí tedy sedmdesát šest let a ze svůdné Angeliky je dáma v letech.

Ačkoli se objevila ve více než padesáti filmech, nejznámější se stala rolí Angeliky, která ji vynesla až do oblak. Smyslná Angelika ji pomohla k vrcholu popularity.

Michèle je dcerou francouzského lékárníka a její maminka byla Italka. Už od dětství snila o herectví, ale ještě více se toužila stát tanečnicí, což se jí nakonec, i přes to, že byla zrovna válka, podařilo. Už když byla dítě vystupovala jako sólistka v opeře v Nice. V sedmnácti letech se přestěhovala do Paříže, kde našla uplatnění v divadelní herecké společnosti Rolanda Petita. Současně s tím, že se živila jako tanečnice, studovala herectví. Kvůli tomu, aby se lépe prosadila u filmu (její jméno bylo moc složité a dlouhé) přijala jméno své mladší sestry, která zemřela v pěti letech na tyfus. Svou hereckou kariéru začala v několika nízkorozpočtových filmech točených v Itálii, kde hrála většinou „lehčí ženy“.

V roce 1963 však dostala svou životní šanci - díky tomu, že Brigitte Bardot odmítla hrát Angeliku. Uchazeček bylo sice více, ale žádná zřejmě nezapůsobila natolik, aby roli dostala.

V letech 1964-1967 natočila tedy pět dílů, které byly velmi úspěšné. Avšak role Angeliky v těchto romanticko-dobrodružných filmech ji zajistila nejen obrovský úspěch, slávu a dobré příjmy, ale také jakési prokletí. Díky této roli se stala světově známou a populární, znamenala však vrchol její kariéry a tím v podstatě také její konec.

Angelika ji proslavila, ale také by se dalo říct, že ji zničila.

Sdílejte článek
Štítky Francie Itálie film Paříž herec Nice Brigitte Bardotová Michèle Mercier Roland Petit

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 8. 6. 2023

Berani, pokud máte vazby na nějakou terapeutickou profesi, můžete dnes učinit zvláštní objev týkající se zdravotnictví. Tento objev nenajdete v žádné knize nebo metodice, kterou se běžně řídíte. Emoce nejsou tak slepé, jak by si racionální společnost přála! Někdy nás vedou po cestě k poznání. To je dnešní případ.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.