Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Baleríny - ikona dámského botníku

Balerínky, to jsou boty, které má doma snad každá žena. A to minimálně jedny. Já osobně mám asi 5 párů a jsem přesvědčená o tom, že nutně potřebuji další:). A víte, kde se tato ikona vlastně vzala? Kdo je byl jedním z prvních, kdo balerínky předvedl světu? A co jaké druhy jsou k dostání?
Vydáno: 26.06.2016, Martina Hrušková
Baleríny - ikona dámského botníku
Baleríny - ikona dámského botníku Autor: Urbanlux.cz/ Crocs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

My ano a velmi rádi se s vámi o to podělíme! Protože balerínky, to je nestárnoucí klasika, která nikdy z módy nevyjde.

Audrey Hepburn Foto:

Jak už samotný název této obuvi napovídá, původně se jednalo o baletní obuv. Poprvé se na scéně objevily koncem 18. století, ale to ještě tak úplně nebyly ty boty, které známe. Ty opravdu klasické baleríny spatřily světlo světa ve 40. letech 20. století, kdy designérka Rose Repetto ušila tuto obuc pro svého syna - tanečníka - a během chvíle se staly velmi oblíbenými mezi jeho kolegy. Sláva jejích balerín se rychle šířila, až ji jednoho dne oslovila Brigitte Bardot, zda by pro ni Rose také jedny ušila. A v tento moment se defintivně rozhodlo, že balerínky bude svět zbožňovat.

Každá žena toužila mít tyto jednoduché, pohodlné a elegantní boty. Oblíbily si je další celebrity tehdejší doby - Marilyn Monroe, modelka Twiggy a když se v balerínkách procházela křehká Audrey Hepburn ve slavném filmu Funny Face, bylo jasné, že se zrodila módní legenda.

Balerínky se objevují v kolekcích jak slavných návrhářů, tak i módních řetězcích. Sežente je v nejrůznějších barvách a z různých materiálů. My jsme pro vás připravili výběr těch nej z letošních kolekcích. Tak si prohlédněte naší fotogalerii, nechte se inspirovat a vyražte na nákupy, právě teď totiž začínají slevy:

Připravila: Martina Čerňanská

Martina podpis Foto:

 

Článek je zařazen v: boty, balet, baleríny, balerínky, ikonická bota, ikonické boty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama