Móda a krása

26. června 2016 04:50

Martina Čerňanská

Baleríny - ikona dámského botníku

Balerínky, to jsou boty, které má doma snad každá žena. A to minimálně jedny. Já osobně mám asi 5 párů a jsem přesvědčená o tom, že nutně potřebuji další:). A víte, kde se tato ikona vlastně vzala? Kdo je byl jedním z prvních, kdo balerínky předvedl světu? A co jaké druhy jsou k dostání?

My ano a velmi rádi se s vámi o to podělíme! Protože balerínky, to je nestárnoucí klasika, která nikdy z módy nevyjde.

Jak už samotný název této obuvi napovídá, původně se jednalo o baletní obuv. Poprvé se na scéně objevily koncem 18. století, ale to ještě tak úplně nebyly ty boty, které známe. Ty opravdu klasické baleríny spatřily světlo světa ve 40. letech 20. století, kdy designérka Rose Repetto ušila tuto obuc pro svého syna - tanečníka - a během chvíle se staly velmi oblíbenými mezi jeho kolegy. Sláva jejích balerín se rychle šířila, až ji jednoho dne oslovila Brigitte Bardot, zda by pro ni Rose také jedny ušila. A v tento moment se defintivně rozhodlo, že balerínky bude svět zbožňovat.

Každá žena toužila mít tyto jednoduché, pohodlné a elegantní boty. Oblíbily si je další celebrity tehdejší doby - Marilyn Monroe, modelka Twiggy a když se v balerínkách procházela křehká Audrey Hepburn ve slavném filmu Funny Face, bylo jasné, že se zrodila módní legenda.

Balerínky se objevují v kolekcích jak slavných návrhářů, tak i módních řetězcích. Sežente je v nejrůznějších barvách a z různých materiálů. My jsme pro vás připravili výběr těch nej z letošních kolekcích. Tak si prohlédněte naší fotogalerii, nechte se inspirovat a vyražte na nákupy, právě teď totiž začínají slevy:

Připravila: Martina Čerňanská

Sdílejte článek
Štítky boty Marilyn Monroe balet obuv Brigitte Bardotová baleríny Twiggy Audrey Hepburnová Usměvavá tvář

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.