Móda a krása

19. dubna 2017 07:30

Martina Čerňanská

BB, CC, DD, EE krémy: Vyznáte se v abecedním šílenství?

S prvními teplými dny dáme rády vale hutnějšímu zimnímu make-upu a volíme lehčí jarní variantu. Takový BB krém je pro teplé období roku ideální. Nebo snad CC, DD či EE? Pojďme se v tom trochu zorientovat.

BB – tónuje a hydratuje

Celý svět se před pár lety zamiloval do “blemish balm" neboli BB krémů. Tyto balzámy určené na nedokonalost pleti se do světa milovnic kosmetiky rozšířily z Asie, kde se staly naprostým hitem, ale svůj původ mají až v 60. letech v německém lékařství.

BB krém je v podstatě tónovací a hydratační vrstva, kterou buď můžete použít jako jednotící bázi pod make-up, nebo samostatně. Lehce kryje, ale nevytváří dojem masky, spíše svěží a sjednocené, přesto přirozené pleti. Většina BB krémů se může pochlubit i vyšším UV filtrem, proto jsou na teplé období roku ideální. Používat je můžete samozřejmě celoročně, ale jaro a léto jsou období, kdy nejlépe využijete vlastnosti BB krému: sjednotí, rozzáří, hydratuje, chrání před sluncem a vypadá přirozeněji než make-up.

Prima tip: Pozor si dávejte při nákupu BB krémů pro asijský trh. Jsou velmi odlišné od evropských verzí. Silně kryjí a obsahují velké množství silikonu.

Clarins 950 Kč, Benefit 1150 Kč, Dior 1320 Kč; Foto: archiv značek

CC – sjednotí a prozáří

Color control neboli CC krém je mladším sourozencem BB verze. Jeho hlavním úkolem je barevně sjednotit vaši pleť. Pokud tedy bojujete se zarudnutím, pigmentovými skvrnami, černými tečkami nebo prvními vráskami, budiž CC krém vaší volbou. Od BB se liší hlavně texturou, je o dost vodovější a nemá skoro žádný krycí potenciál. Proto se nehodí pro pleť s akné nebo kruhy pod očima, které samostatně neposlouží. V takovém případě ale můžete CC použít jako bázi pod krycí make-up. S použitím CC krémů bude vaše pleť hydratovaná, barevně jednotná, chráněná před UV zářením, ale bez textury a efektu make-upu.

Prima tip: CC krém použijte, pokud chcete dodat pleti efekt jasu a prosvětlení.

Clinique 920 Kč, YSL 1780 Kč, Lancôme 1090 Kč; Foto: archiv značek

DD – vše v jednom

Šílenství po abecedních krémech přineslo další variantu – DD. Tady se už zákaznice začaly trochu ztrácet, pojďme si tedy vysvětlit, že DD znamená dynamic do-all. V podstatě ideální výrobek pro ženy, které nerady ztrácejí minuty v koupelně, ale chtějí vypadat dokonale. DD krém totiž slibuje kompletní ošetření pleti. Nebudete potřebovat hydratační krém, make-up ani korektor. Vše vymačkáte z jediné tuby. DD je ultralehký, ale má vynikající krycí vlastnosti a můžete ho klidně vrstvit do požadovaného výsledku. Navíc nabízí protivráskové účinky, vydrží celý den, sjednocuje barevnost pleti, má UV filtr, rozzáří, zmatní, omladí. Zdá se, že dokonalý výrobek je na světě.

Prima tip: I tady platí pravidlo, že “když dva dělají totéž, není to totéž”. DD krémy sice mají shodnou filozofii, ale každá značka nabízí trochu jiné podání, budete si muset najít ten “svůj”.

Mixa 205 Kč, Nuxe 349 Kč, EE Krém Estée Lauder 1090 Kč; Foto: archiv značek

EE – čištění a co dál?

Zdálo by se, že při DD byl Everest dobyt, ale to by nebyl kosmetický průmysl, aby nedokázal abecední šílenství dále kapitalizovat. A tak vznikl EE krém. Pod písmeny EE se skrývá anglické extra exfolating, tedy extra čištění.

V plánu mají kosmetické firmy ještě “éčka” pro maximální enegii pleti, ale uvidíme.

I přes stálé inovace, BB a CC krémy vedou. Pro všechny ženy, které se ve slunečných dnech nehodlají obtěžovat make-upem, touží po přirozeném, ale přesto dokonalém vzhledu, jsou zatím tou nelepší volbou.

-KU-_


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.