Móda a krása

25. ledna 2017 07:30

Martina Čerňanská

Beauty triky, které by měla znát každá žena

Beauty triky, které by měla znát každá žena

Existují triky a vychytávky, které nám usnadňují práci, jsme díky nim zdravější nebo výkonnější. A pak jsou také ty, díky kterým jsme krásnější. A 7 těch aktuálně nejzajímavějších vám přinášíme právě teď.

Dokonale nalíčené rty

Trend výrazně nalíčených rtů je skvělý. Co už ovšem tak skvělé není, je rtěnka obtisknutá na zubech, popř. rozpité kontury. Těmto problémům se dá lehce zabránit. Až budete mít pocit, že jsou vaše rty dokonale nalíčené, strčte si prst do pusy, sevřete rty a vytáhněte ho ven. Zbytky rtěnky, které vám na něm zůstaly, snadno otřete – je to rozhodně lepší než červené zuby.

Pro dlouhou trvanlivost rtěnky a dosažení opticky většího objemu rtů naneste okolo rtů rozjasňovač a jemně ho vklepejte do kůže. Výsledek zaručený.

Lak na vlasy použijte na obočí

I naše obočí potřebuje někdy tzv. učesat. K tomu jsou určeny speciální gely na obočí. Pokud ovšem žádný takový nemáte nebo si ho nechcete kupovat, můžete použít malý trik. Stačí vám k tomu kartáček od řasenky (jistě doma najdete nějakou, co už dosloužila) nebo jakýkoliv jiný malý kartáček a obyčejný lak na vlasy. Nastříkej trochu přípravku na kartáček a naneste na obočí. A během vteřinky ho budete mít krásně upravené.

Dětský olej místo pěny na holení

Dětská kosmetika je vyvinuta pro citlivou jemnou pokožku, a tudíž je prakticky vyloučené, aby po použití došlo k podráždění kůži. Tak proč toho nevyužít ;) Až vám dojde vaše pěna na holení, kupte si tentokrát v drogerii místo ní obyčejný dětský olej. Na holení poslouží stejně dobře a navíc díky němu budete mít krásně hladkou pokožku bez zarudnutí a nepříjemné vyrážky.

Už žádné rozbité stíny a pudřenky

Tohle se už určitě stalo snad každé z nás: rozbité a vysypané oční stíny, tvářenka či pudr. Nejčastěji se toto stává při cestování, ale stejně tak stačí, když ledabyle odhodíte kabelku v práci pod stůl. Abyste tomuto neštěstí, milé dámy, zabránily, dejte do každého balení vatový tampon či kousek vaty, jako vidíte na obrázku, a máte po starostech.

Perfektní manikúra

Při lakování nehtů může velmi snadno dojít k obarvení kůžičky okolo. A pokud nemáte speciální tenkou tužku s odlakovačem, je velice obtížné lak poté odstranit. Proto je důlžezité myslet už na prevenci! Před lakováním naneste okolo nehtů vrstu mastnějšího krému nebo vazelíny. Tím zabráníte zabarevní na místech, kde lak mít rozhodně nechcete.

Tvářenka na rtech

Pokud rádi nosíte výrazně barevné rty, ale přijde vám vaše rtěnka moc lesklá, použijte jako vrchní vrstvu tvářenku pro zmatnění. Jednoduše si namalujte rty jako obvykle a poté jemně prstem vklepejte trochu tvářenky. Výsledek vypadá fantasticky. Jen pozor na správný odstín!

Čištění štětců

Máme pro vás super vychytávku, se kterou bude čištětní štětců radost. Vezměte si nějaký kus plastu (obyčejný talířek, pevné desky nebo třeba víčko od plastové dózy na potraviny – jistě doma najdete minimálně jedno, ke kterému nesedí žádná nádoba ;)) a lepicí tavnou pistolí na něj udělejte různé tvary – tečky, vlnovky, čáry či různé ornamenty. Nechte pořádně zatuhnout a poté vezměte jemný šampon (ideálně dětský) a pod tekoucí vodou přejíždějte po destičce, dokud nepoteče ze štětců čistá voda.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.