Móda a krása

18. května 2016 04:20

Martina Čerňanská

Boty na platformě: proč alespoň jedny vlastnit + nákupní tipy

Milujeme platformy! Plní funkci jako podpatky, krásně nám produlužují nohy, máme díky nim ladnější krok a hlavně (!) nás tolik nebolí večer nohy, jako kdybychom obuly jehly.

Platformy a vůbec podpatky se poprvé objevily už ve starověkém Řecku. Tento typ obuvi se potom do módy vrátil koncem 16. století v podobě pantoflů na hodně vysokých platformách. Měřily dokonce až 60 centimetrů. Zajímavostí je, že žena na nich nebyla schopná chodit sama, potřebovala pomoc služebné.

Vysoké platformy jsou oblíbené dodnes, ale samozřejmě v modernizované podobě. Na platformách se chodí výrazně lépe než na podpatcích, poskytují větší stabilitu, vizuálně prodlouží nohy a působí žensky.

Boty na platfomě jsou k dostání v neuvěřitelném množství provedení: korkové, slaměné, konopné nebo kombinující vícero různých materiálů. Seženete jak úplně jednoduché, co se týče zdobení, tak i výraznější – některé sandálky zdobí perforace, přezky či pásky, některé mají metalickou povrchovou úpravu, jiné zase zajímavé prošívání. A barvy? Určitě nezkazíte nic klasikou v podobě černé, béžové, či tmavě modré. Ale nebojte se ani výraznějších barev – je léto, tak kdy jindy, no ne? :)

Prohlédněte si naši obsáhlou fotogalerii a vyberte si:

Sdílejte článek
Štítky Starověké Řecko

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 6. 2024

Usmívejte se dnes na svět, Berani. Buďte vděční za věci, které máte, a za lidi kolem sebe. Umocněte v sobě příjemný, hřejivý pocit a šiřte tuto lásku mezi ostatní. Toto je pro vás velmi expanzivní období, ve kterém můžete dosáhnout poměrně hodně, pokud se do toho pustíte. Vyzařujte svou pravou povahu každou buňkou svého těla a sledujte, jak se vám naskýtají příležitosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.