Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Celulitida: Dejte jí letos konečně kopačky aneb U vás jí pšenka nepokvete

Pokouší se o vás deprese, když si jen představíte, že v létě bude vaše celulitida zase na očích, a vy kvůli tomu máte blízko k mrtvici?
Vydáno: 31.05.2016, Martina Hrušková
Celulitida – Dejte jí letos konečně kopačky aneb u vás jí pšenka nepokvete

Nevyšilujte, nezajídejte tento šílený fakt dortem či tabulkou mléčné čokolády, kterou slupnete na posezení, a raději zvedněte zadek a jděte na to od lesa a tak, aby se ta mrcha ve formě pomerančové kůže rozhodně neměla v plánu vrátit.

Celulitida – Dejte jí letos konečně kopačky aneb u vás jí pšenka nepokvete Foto:

Pokud se chcete zbavit dolíků, které vám na kůži v oblasti zadečku a hýždí naskákaly, je třeba zmapovat, v jaké fázi se vaše celulitida nachází. Jsou celkem čtyři a ta poslední je tou, kdy s tímto strašákem všech žen prostě už neuděláte vůbec nic. Zůstane vám proto jediné, začít ji mít ráda třeba jako vzpomínku na těhotenství. A říkáte si, proč? Nejčastěji má celulitida na naše pozadí namířeno v období, kdy se tělo zmítá pod náporem hormonů, což jasně definuje například těhotenství, puberta, pravidelné užívání umělých hormonů, ať už v podobě antikoncepce, nebo na podporu vyvolání menstruace či ve stadiu menopauzy. Takže s tímto pozor. Možná máte další skvělý důvod, proč zatracovanou antikoncepci prostě raději neužívat (tedy pokud ji nevyžaduje zdravotní stav). Možností, jak se chránit před mateřským bříškem, je totiž v dnešní době hned několik a nesou si mnohem menší zdravotní obtíže.

Ale vraťme se k etapám, které celulitidu charakterizují. První zmínky o pomerančové kůži přicházejí nepozorovaně, a to doslova, kdy kožní náznaky vyplavou na povrch v okamžiku, kdy pokožku zmáčknete. Ve druhé za její viditelnost může zatnuté svalstvo a v předposledním stadiu je vidět stále. No a v tom posledním, čtvrtém, vám může zadělat na spoustu problémů, které se vám nebudou líbit ani na pohled ani z hlediska zdraví (otoky, nafouknutá pokožka, apod.).

Článek

Otoky, celulitida... I to je důsledek špatně kolující lymfy Foto:

Lymfa: Proč tu svou co nejdřív rozhýbat

Soustava, která zbavuje naše tělo toxických látek. Jak lymfa funguje a k čemu slouží lymfodrenáž?

Když ji mám, znamená to, že jsem prostě tlustá?

Tak to vůbec ne, i když je dokázáno, že ženy, co trpí nadváhou až obezitou, mají vesměs celulitidu viditelnější. Ale v žádném případě není pravidlem, že pomerančová kůže zdobí pouze a jenom baculky, ale dokáže se důkladně vyřádit i na štíhlých ženách. No řekněte, není to skvělé uklidnění? Třeba ji má i vaše výstavní kolegyně! Rozhodně je dobré to vědět, alespoň na uklidnění, viďte?

Pokud vás trápí, tímto na ni zaútočte!

Zbavte se jí, pomocník číslo jedna: Jednoznačně vyvážená strava

Zredukujte z vašeho dosahu, baru, spíže i ledničky, všechny hříchy (sladké, slané, tučné) Nejenom vám přidávají kila navíc a tím i opticky i pár roků, ale navíc podporují vznik celulitidy. Takže začněte změnou, co vám navíc přihraje i shození nějakých těch kil, a to se rozhodně počítá. Zvlášť když je tady za chvilku léto a chlapi se už nemohou dočkat.

Jak bojovat se striemi?

Strašák jménem strie: Jak s nimi bojovat?

 

Inspirace na jídelníček:

Ráno: Tvarohová pomazánka, žitný chléb, rajčátka, okurka, sklenice čisté vody, sklenice ovocné šťávy
Svačina: Smoothie – jahody, broskev, baby špenát, ovesné vločky a šťáva z čerstvého kokosu
Oběd: Pstruh pečený na mandlích s bříškem plněným bylinkovým máslem, celozrnný toast, zeleninový salát
Svačina: Knäckebrot, lučina, šunka a okurka
Večeře: Salát z červené čočky s druhy oblíbené zeleniny. Bylinkový čaj

Ať lymfa nezahálí

Za vznikem celulitidy vězí mnohdy i lymfa, co se líně „vleče“ naším organismem. Dokonale ji rozpohybuje cílená masáž, lymfodrenáž a v neposlední řadě sport.

Celulitida – Dejte jí letos konečně kopačky aneb u vás jí pšenka nepokvete Foto:

Hýbejte se

Pohyb pomáhá celkově, a navíc rozhodně platí, že ve zdravém těle zdravý duch. Hormony štěstí, co sport násobí, nás nebudou nutit k tomu, abychom vymetli zásobu mlsků, a navíc se celkově budeme brát s nadhledem.

Ultra sexy a přiléhavé oblečení

Jasně, tu a tam to pochopíme, ale pokud ve slim džínách, co vás stahují zbytečně moc, budete chodit pořád, tak celulitidu ještě podpoříte. Takže jí to rozhodně nedarujte.

Čtveřice tipů na závěr

  • Jezte citrusy obsahující látky, kvůli kterým celulitida snáze splaskne.
  • Nikdy nevěřte na zázraky, hubnoucí a kosmetické sliby. V kráse taky platí, že to, co si neoddřete, tak prostě nemáte. Takže pokud nepohnete zadkem a nezměníte životní styl na zdravý, tak krémy na celulitidu ani nekupujte, protože vám samy o sobě nepomohou.
  • Zajděte si zatančit břišní tance, zaplujte na pilates a zajděte si zaběhat. Omezte alkohol, cigarety, kávu a nadbytek soli.
Reklama
Článek je zařazen v: zdraví, cvičení, dieta, hubnutí, diety, celulitida, zdravý životní styl, lymfa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama