Móda a krása

31. května 2016 04:50

Martina Čerňanská

Celulitida: Dejte jí letos konečně kopačky aneb U vás jí pšenka nepokvete

Pokouší se o vás deprese, když si jen představíte, že v létě bude vaše celulitida zase na očích, a vy kvůli tomu máte blízko k mrtvici?

Nevyšilujte, nezajídejte tento šílený fakt dortem či tabulkou mléčné čokolády, kterou slupnete na posezení, a raději zvedněte zadek a jděte na to od lesa a tak, aby se ta mrcha ve formě pomerančové kůže rozhodně neměla v plánu vrátit.

Pokud se chcete zbavit dolíků, které vám na kůži v oblasti zadečku a hýždí naskákaly, je třeba zmapovat, v jaké fázi se vaše celulitida nachází. Jsou celkem čtyři a ta poslední je tou, kdy s tímto strašákem všech žen prostě už neuděláte vůbec nic. Zůstane vám proto jediné, začít ji mít ráda třeba jako vzpomínku na těhotenství. A říkáte si, proč? Nejčastěji má celulitida na naše pozadí namířeno v období, kdy se tělo zmítá pod náporem hormonů, což jasně definuje například těhotenství, puberta, pravidelné užívání umělých hormonů, ať už v podobě antikoncepce, nebo na podporu vyvolání menstruace či ve stadiu menopauzy. Takže s tímto pozor. Možná máte další skvělý důvod, proč zatracovanou antikoncepci prostě raději neužívat (tedy pokud ji nevyžaduje zdravotní stav). Možností, jak se chránit před mateřským bříškem, je totiž v dnešní době hned několik a nesou si mnohem menší zdravotní obtíže.

Ale vraťme se k etapám, které celulitidu charakterizují. První zmínky o pomerančové kůži přicházejí nepozorovaně, a to doslova, kdy kožní náznaky vyplavou na povrch v okamžiku, kdy pokožku zmáčknete. Ve druhé za její viditelnost může zatnuté svalstvo a v předposledním stadiu je vidět stále. No a v tom posledním, čtvrtém, vám může zadělat na spoustu problémů, které se vám nebudou líbit ani na pohled ani z hlediska zdraví (otoky, nafouknutá pokožka, apod.).

Když ji mám, znamená to, že jsem prostě tlustá?

Tak to vůbec ne, i když je dokázáno, že ženy, co trpí nadváhou až obezitou, mají vesměs celulitidu viditelnější. Ale v žádném případě není pravidlem, že pomerančová kůže zdobí pouze a jenom baculky, ale dokáže se důkladně vyřádit i na štíhlých ženách. No řekněte, není to skvělé uklidnění? Třeba ji má i vaše výstavní kolegyně! Rozhodně je dobré to vědět, alespoň na uklidnění, viďte?

Pokud vás trápí, tímto na ni zaútočte!

Zbavte se jí, pomocník číslo jedna: Jednoznačně vyvážená strava

Zredukujte z vašeho dosahu, baru, spíže i ledničky, všechny hříchy (sladké, slané, tučné) Nejenom vám přidávají kila navíc a tím i opticky i pár roků, ale navíc podporují vznik celulitidy. Takže začněte změnou, co vám navíc přihraje i shození nějakých těch kil, a to se rozhodně počítá. Zvlášť když je tady za chvilku léto a chlapi se už nemohou dočkat.

Inspirace na jídelníček:

Ráno: Tvarohová pomazánka, žitný chléb, rajčátka, okurka, sklenice čisté vody, sklenice ovocné šťávySvačina: Smoothie – jahody, broskev, baby špenát, ovesné vločky a šťáva z čerstvého kokosuOběd: Pstruh pečený na mandlích s bříškem plněným bylinkovým máslem, celozrnný toast, zeleninový salátSvačina: Knäckebrot, lučina, šunka a okurkaVečeře: Salát z červené čočky s druhy oblíbené zeleniny. Bylinkový čaj

Ať lymfa nezahálí

Za vznikem celulitidy vězí mnohdy i lymfa, co se líně „vleče“ naším organismem. Dokonale ji rozpohybuje cílená masáž, lymfodrenáž a v neposlední řadě sport.

Hýbejte se

Pohyb pomáhá celkově, a navíc rozhodně platí, že ve zdravém těle zdravý duch. Hormony štěstí, co sport násobí, nás nebudou nutit k tomu, abychom vymetli zásobu mlsků, a navíc se celkově budeme brát s nadhledem.

Ultra sexy a přiléhavé oblečení

Jasně, tu a tam to pochopíme, ale pokud ve slim džínách, co vás stahují zbytečně moc, budete chodit pořád, tak celulitidu ještě podpoříte. Takže jí to rozhodně nedarujte.

Čtveřice tipů na závěr

  • Jezte citrusy obsahující látky, kvůli kterým celulitida snáze splaskne.
  • Nikdy nevěřte na zázraky, hubnoucí a kosmetické sliby. V kráse taky platí, že to, co si neoddřete, tak prostě nemáte. Takže pokud nepohnete zadkem a nezměníte životní styl na zdravý,tak krémy na celulitidu ani nekupujte, protože vám samy o sobě nepomohou.
  • Zajděte si zatančit břišní tance, zaplujte na pilates a zajděte si zaběhat. Omezte alkohol, cigarety, kávu a nadbytek soli.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.