Chcete delší vlasy? 6 potravin pro rychlejší růst

Chcete delší vlasy? 6 potravin pro rychlejší růst

Losos

Losos je chutná ryba, kterou lze upravit na tisíc způsobů, je přímo nabitá vitaminem D a proteiny, které růst vlasů podpoří. Obsahuje i omega-3 mastné kyseliny, které zaručí, že vaše vlasy budou pěkně zdravé a lesklé.

Žlutá paprika

Tahle zelenina obsahuje až pětkrát víc vitaminu C než citrony, což je dobrá zpráva i pro období chřipek. Vitamin C posiluje vlasové kořínky a brání zvýšené lámavosti vlasů.

Vejce

Vajíčka obsahují hodně bílkovin, ale i lecitin, selen, vitaminy skupiny B – např. pro vlasy prospěšný biotin, který pomáhá proti padání vlasů.

Slunečnicová semínka

Kromě zajímavé chuti obsahují hodně vitaminu E, který zajistí dobré prokrvení vlasové pokožky a tím i zvýšený růst vlasů.

Avokádo

Dužina obsahuje kvalitní tuky: kyselinu palmitovou, linolovou. Je bohaté na minerální látky i vitamin B. Je skvělé do salátu, ale i jen tak, nakrájené na plátky, osolené a opepřené. Podobně jako z vajíček si můžete i z avokáda udělat masku – rozmixujete ho se zakysanou smetanou a nanesete na 15 minut na vlasy. Pak omyjte běžným způsobem.

Oříšky

Dejte si hrst oříšků denně a vaše vlasy si budou libovat v dostatku biotinu, který vaše vlasy nabudí k růstu. Nejvíce ho obsahují mandle.

Sdílejte článek
Štítky jídlo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.