Chcete delší vlasy? 6 potravin pro rychlejší růst

Chcete delší vlasy? 6 potravin pro rychlejší růst

Losos

Losos je chutná ryba, kterou lze upravit na tisíc způsobů, je přímo nabitá vitaminem D a proteiny, které růst vlasů podpoří. Obsahuje i omega-3 mastné kyseliny, které zaručí, že vaše vlasy budou pěkně zdravé a lesklé.

Žlutá paprika

Tahle zelenina obsahuje až pětkrát víc vitaminu C než citrony, což je dobrá zpráva i pro období chřipek. Vitamin C posiluje vlasové kořínky a brání zvýšené lámavosti vlasů.

Vejce

Vajíčka obsahují hodně bílkovin, ale i lecitin, selen, vitaminy skupiny B – např. pro vlasy prospěšný biotin, který pomáhá proti padání vlasů.

Slunečnicová semínka

Kromě zajímavé chuti obsahují hodně vitaminu E, který zajistí dobré prokrvení vlasové pokožky a tím i zvýšený růst vlasů.

Avokádo

Dužina obsahuje kvalitní tuky: kyselinu palmitovou, linolovou. Je bohaté na minerální látky i vitamin B. Je skvělé do salátu, ale i jen tak, nakrájené na plátky, osolené a opepřené. Podobně jako z vajíček si můžete i z avokáda udělat masku – rozmixujete ho se zakysanou smetanou a nanesete na 15 minut na vlasy. Pak omyjte běžným způsobem.

Oříšky

Dejte si hrst oříšků denně a vaše vlasy si budou libovat v dostatku biotinu, který vaše vlasy nabudí k růstu. Nejvíce ho obsahují mandle.

Sdílejte článek
Štítky jídlo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2023

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.