Móda a krása

24. ledna 2016 04:40

Lucie Průchová

Chcete vypadat mladší? Není nic jednoduššího

Každý by chtěl vypadat na osmnáct. Skromnějším ženám ale úplně postačí, budou-li vypadat alespoň o několik let mladší.

A to je jednodušší, než si mnohé dámy myslí. Rozhodně vás nebudeme nutit běhat denně dvacet kilometrů, k obědu konzumovat mořské řasy a nechat si plastickým chirurgem ořezat celé tělo. Soustřeďme se spíše na malé opatrné změny či drobné triky, které vedou k tomu, že si lidé z vašeho okolí řeknou: Tedy, to je ale mladice!

Uvažujte mladě

Přesně tak. Propašujte do své hlavy mladé myšlenky. Zkuste se vcítit do toho, jak jste uvažovali, když jste chodili na střední školu. Tam nikdo nepoužívá pochmurné fráze typu: V mém věku už mi to tolik neběhá. Když jsem byla ve vašem věku, byla jsem daleko pečlivější. Na tohle už jsem stará. Na růžovou barvu už nemám věk... Nenutíme vás navštěvovat technopárty, rapovat či mluvit neslušně, zcela postačí, budete-li se co nejvíce usmívat, pokusíte-li se životem co nejvíce bavit a sem tam udělat něco výstředního, nečekaného či akčního. Cokoli. Jděte na Sněžku, řekněte muži ve vašem okolí, že se vám líbí, oblečte si něco, co má třásně či nepravidelné cípy.

Noste všechno možné. I růžovou

Možná že máte chuť se s přibývajícími léty oblékat nenápadně, prostě tak, jak se dříve odívaly paní v letech. Styl by se mohl jmenovat: Naše teta Božka. Převládají myší barvy či naopak beztvaré haleny s velikými květy, budící ovšem zlověstný dojem. A tak zvolte spíše opak stylu Naše teta Božka: džíny, džínové sukně, krátká přiléhavá trička. Inspirujte se u středoškolaček kráčejících ráno do školy. Teplá minisukně, barevné zimní punčocháče, tenisky s beránkem, bundička do pasu, růžová čepice a v první řadě úsměv a optimismus. Optimistům se daří lépe, déle si uchovají mládí a lépe se vyrovnají s realitou. Na rtech noste pozitivní náladu, koutky mírně zvedněte a nechte "zmrznout" v milém úsměvu. Posíláte tak mozku signál, na jehož základě dochází k uvolňování endorfinů, hormonů, které dokážou navodit dobrou náladu.

Vyvarujte se havraní černi

Účes volte rozpustilý, ležérní, pozor na vlasy zastřižené do stejné délky, tudy cesta nevede. Mladistvě působí postupně sestříhané pramínky vlasů kolem obličeje. Nedbalý "rozcuch" kromě toho zakryje případné vrásky. Barvu vlasů pečlivě vybírejte, vycházejte při tom ze své vlastní. Havraní čerň vám několik let přidá, navíc zvýrazní nedostatky pleti. Nedobrou službu udělají rovněž příliš výrazné odstíny: sytě rezavá, platinová blond. Zato oválná tvář a plnější líce vám nějaký ten rok uberou. Nemůžete mít vše, proto je třeba si vybrat: Buďto několik kilogramů navíc, trošku plnější boky a bříško, ale mladistvý vzhled, anebo postava modelky, která nemá ani gram tuku navíc, ale také má vyhublou tvář a vypadá starší. Tmavé rtěnky přenechte raději středoškolačkám, používejte světlejší.

Nebojte se změn

Vezměte si příklad ze studentů, vrhají se do všeho po hlavě. Jste-li ovšem konzervativní a poněkud úzkostlivá dáma, asi by vás nebylo snadné přesvědčit, abyste všeho nechala a odletěla za poznáním a novými zážitky do Jižní Ameriky s cílem nadlouho se utábořit v Ohňové zemi. Ostatně vaši přátelé by z toho mohli usoudit, že vám přeskočilo, a dělali by si o vás starosti. O něco jednodušší a pochopitelnější bude změnit například účes. Po léta osvědčený sestřih už je možná tak trochu... nudný. Udělejte radikální krok. Kratší účes omlazuje, nicméně ostříhat se "na ježka" nelze doporučit, dámám to nesluší. Měnit partnera jen kvůli omlazení nedoporučujeme. Pokud je v pořádku, rozhodně si ho ponechte.

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.