Móda a krása

13. ledna 2016 04:45

Lucie Průchová

Cvičení proti vráskám: Obličejová gymnastika, která omlazuje

Cvičení proti vráskám: Obličejová gymnastika, která omlazuje

Stejně jako pravidelný pohyb zkrášluje tělo, cvičením si můžete vylepšit i tvář. Pravidelné cvičení platí na vrásky a posiluje ochabující pokožku.

Co se děje

Cvičení napíná a posiluje obličejové svaly, což vede k pevnější a hladší pokožce. Bříšky prstů ji při něm současně masírujete a aktivujete reflexní body. Pokožka se uvolní, prokrví a zkrášlí. Kombinace cviků, masáže a krémů ubere tváři pár let.

Jak na to

Přidejte si cvičení mezi večerní kosmetické rituály. Pečlivě si vyčistěte pokožku a naneste noční krém. Sedněte si před zrcadlo, ve kterém uvidíte celou tvář, krk a dekolt.

Cvičení aktivuje svaly, ovšem hlídejte si, aby se během něj pokožka zbytečně nemačkala do vrásek, nemračte se a nepitvořte.

Každý cvik opakujte 3x. Proveďte postupně celou sestavu nebo si vyberte cviky pro partie, které potřebují omladit.

Uvnitř článku vám také ukážeme 5 tipů krémů, které se hodí k použití společně s těmito cviky. Účinek bude dokonalejší...

Cvik 1

Konečky prstů položte do středu čela, malíčky pod obočí. Lehce tlačte na pokožku a zároveň prsty posouvejte směrem ke spánkům. Oči otevřete dokořán, obočí povytáhněte, čelo nekrčte. Vydržte pět vteřin a přitom jemně tiskněte malíčky k sobě.

Cvik 2

Prsty opřete u vnějších koutků. Jemně stáhněte dolní víčko směrem ven. Podívejte se na strop, ale obočí nezvedejte. Zkuste mrknout, ale nezavírejte oči. Jen zapojte svaly okolo očí, abyste pod prsty cítila stah. Napočítejte do pěti, uvolněte.

Cvik 3

Stiskněte rty a vtáhněte je dovnitř úst. Pak spodní ret povytáhněte nahoru a usmějte se koutky úst. Brada se napne. Podél úst přiložte dlaně. Tlačte na koutky úst směrem nahoru, napočítejte do pěti. Pak pro uvolnění nakreslete na čelistním kloubu pár kroužků pro uvolnění.

Cvik 4

Našpulte rty do tvaru O. Horní ret uvolněte, aby se nekrčil. Ukazováčky přiložte k nosu, palec pod bradu. Pokožku tlačte do stran, napočítejte do pěti. Cvičte 3x. Pak promasírujte čelistní klouby pro uvolnění.

Cvik 5

Dlaně přeložte na krku levou přes pravou. Vystrčte bradu dopředu, mírně zvedněte hlavu, ale nezatěžujte příliš krk. Podívejte se vzhůru, napočítejte do pěti. Pak přitiskněte jazyk na horní patro, ucítíte tah ve svalech na krku a na podbradku. Uvolněte. Na závěr uvolněte čelistní klouby masáží a ústa tím, že je několikrát otevřete.

Anna Trnková

Kompletní program – Přidejte k cvičení některý z těchto omlazujících krémů... 1. Noční hlídka

Dopraví do pokožky koenzym Q10, který funguje jako zásobárna energie a posílí přirozenou regeneraci.

Q10 plus Nivea, 315 Kč

2. Totální pokrytí

Specialista pokryje všechny nároky pleti – vyživuje, zpevňuje, hydratuje, sjednocuje tón pleti, zmírňuje hluboké vrásky.

Anew Ultimate Avon, 600 Kč

3. Proti stresu

Přírodní látky zklidňují stresem podrážděnou pokožku, posilují ochrannou bariéru a chrání před slunečním zářením.

Stress Control Alcina, 588 Kč

4. Intenzita

Osvědčená omlazující složka, kyselina hyaluronová ve vysoké koncentraci zmírňuje vrásky a dodává pleti plnost.

Revitalift Filler L´Oreal Paris, 380 Kč

5. Žehlička

Krém na vyhlazení vrásek s rozjasňujícím efektem a jemným barevným odstínem, který zastoupí make-up.

BB DermaBotexin Syncare, 1382 Kč, v lékárně

Sdílejte článek
Štítky Nivea pokožka obočí kloub

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.