zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Domácí barvení vlasů: triky, které vám ho usnadní

Barvení vlasů zvládnete i doma...
Autor: Archiv firem Barvení vlasů zvládnete i doma...
pruchol , Vydáno: 29.03.2016
Ať už se barvíte pravidelně, nebo se na první pokus teprve chystáte, mohly by vám přijít vhod vyzkoušené triky i pár zajímavých novinek.

reklama

Na startu

1/ Před nanášením barvy se vlasy nemyjí, barva se nanáší na suché pramínky. Nejprve je pořádně rozčesejte, aby se odstranily zbytky stylingu – tužidla či laku na vlasy. Lépe se barví vlasy 2-3 dny po umytí, méně kloužou.

2/ Stává se to dokonce i v salonu, když kadeřnice nemá svůj den - při nanášení tmavých barev snadno ujede ruka a barva skončí na čele, krku, uších. Než začněte, naneste na tato místa trochu pleťového krému. Po dokončení aplikace barvy skvrny hned odstraňte vatovým tamponem s trochou pleťové vody nebo odličovacího mléka.

3/ Barva se smývá pouze vodou, nikoliv šamponem, aby se ve vlasovém vláknu zafixovala. Začněte oplachování tak, že hlavu pořádně namočíte a barvu napěníte, jako by to byl šampon. Díky tomu se z vlasů snadněji vymyje. U tmavých barev smývejte tak dlouho, dokud z vlasů nestéká čirá voda.

4/ Na barvení si oblékněte staré tričko, určené na vyhození, nejlépe tmavé, a nechte si ho pro tuto příležitost. Když si pouze zakryjete ramena ručníkem, mohl by vám při barvení sklouznout a skvrny od domácích barev jsou téměř nevypratelné.

5/ Není jednoduché najít ideální odstín, ale když se vám výsledná barva líbí, utrhněte si část krabičky se značkou barvy a číslem odstínu. Dejte si ho do peněženky, pak se nestane, že za pár týdnů budete zoufale stát v drogerii před regálem plným barev.

 

5 tipů, jak přírodní cestou omezit padání vlasů

5 tipů, jak přírodní cestou omezit padání vlasů

 

Jak na to: nanášení barvy na dlouhé vlasy

1/ Rozdělte vlasy pěšinkou uprostřed. Barvu naneste podél pěšinky na obě strany. Vytvořte další pěšinku asi o 2 cm dále a pokračujte po celé ploše hlavy.

Barvení vlasů zvládnete i doma... Foto:

 

2/ Zbytek barvy naneste na konečky. Pomocí prstů promasírujte vlasy od kořínků dolu, aby se barva rozprostřela po celé délce.

Barvení vlasů 2 Foto:

 

3/ Vlasy stáhněte dozadu do copu a stočte je do volného uzlu, příliš neutahujte, aby k barvě mohl vzduch, nutný pro chemický proces barvení.

Barvení vlasů 3 Foto:

 

Nejčastější problémy

Problém: Překročíte dobu barvení.

Řešení: Použijte kuchyňskou minutku, nebo si natáhněte budík na mobilním telefonu.

 

Problém: Výsledná barva není jednotná.

Řešení: Začněte barvu nanášet zezadu dopředu, když vzadu více chytne, nebude to tak nápadné.

 

Problém: Často barvené vlasy jsou poškozené.

Řešení: Při dalším barvení barvu nanášejte jen na odrosty, je zbytečné zatěžovat vlasy po celé délce

 

Co nás čeká v roce 2016?

GALERIE: 18 nejdivočejších barev vlasů v roce 2015

 

Stojí za vyzkoušení

Pro blondýnky: zesvětlování vlasy hodně namáhá, proto ocení barvicí systém, který se skládá ze tří šetrných kroků. Ošetřující kúry před barvením, krémové barvy s rychlým účinkem a následného pečujícího balzámu. Advance Techniques Avon, 180 Kč

avon Foto:

 

Pro delší vlasy: bývají sušší, protože kořínky nezvládnou vyživit je po celé délce, proto se z nich barva rychleji vymývá a snadno se poškodí. Přidání olivového, avokádového a karité oleje do barvicí hmoty vlasy chrání i po nabarvení a barva déle vydrží. Color Naturals Garnier, 100 Kč

garnier Foto:

 

Pro náročné vlasy: šedé pramínky vyžadují barvu, která je dokonale zakryje, ale současně potřebují přísun pečujících látek. Ceramidy je vyhlazují, složka Pro-Keratin oživuje a posiluje, kolagen má vyplňující účinky. Excellence Creme L´Oreal Paris, 150 Kč

loreal Foto:

 

Pro přirozený efekt: možná toužíte mít nádherné vlasy, které i po obarvení vypadají jako dílo matky přírody. Vytvoří ho barva, která kombinuje odstíny plné přirozených světlejších a tmavších odlesků. Natural & Easy, 135 Kč

schwards Foto:

 

Pro moderní styl: tmavovlásky, které touží po výrazné změně - zářivém odstínu, který se nedá přehlédnout, se jí dočkají díky přelomové technologii, která původní barvu zesvětlí a vytvoří novou v jednom kroku. Vibrant Colors Syoss, 135 Kč

syoss Foto:

 

Foto archiv firem

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama