Móda a krása

29. března 2016 04:20

Lucie Průchová

Domácí barvení vlasů: triky, které vám ho usnadní

Ať už se barvíte pravidelně, nebo se na první pokus teprve chystáte, mohly by vám přijít vhod vyzkoušené triky i pár zajímavých novinek.

Na startu

1/ Před nanášením barvy se vlasy nemyjí, barva se nanáší na suché pramínky. Nejprve je pořádně rozčesejte, aby se odstranily zbytky stylingu – tužidla či laku na vlasy. Lépe se barví vlasy 2-3 dny po umytí, méně kloužou.

2/ Stává se to dokonce i v salonu, když kadeřnice nemá svůj den - při nanášení tmavých barev snadno ujede ruka a barva skončí na čele, krku, uších. Než začněte, naneste na tato místa trochu pleťového krému. Po dokončení aplikace barvy skvrny hned odstraňte vatovým tamponem s trochou pleťové vody nebo odličovacího mléka.

3/ Barva se smývá pouze vodou, nikoliv šamponem, aby se ve vlasovém vláknu zafixovala. Začněte oplachování tak, že hlavu pořádně namočíte a barvu napěníte, jako by to byl šampon. Díky tomu se z vlasů snadněji vymyje. U tmavých barev smývejte tak dlouho, dokud z vlasů nestéká čirá voda.

4/ Na barvení si oblékněte staré tričko, určené na vyhození, nejlépe tmavé, a nechte si ho pro tuto příležitost. Když si pouze zakryjete ramena ručníkem, mohl by vám při barvení sklouznout a skvrny od domácích barev jsou téměř nevypratelné.

5/ Není jednoduché najít ideální odstín, ale když se vám výsledná barva líbí, utrhněte si část krabičky se značkou barvy a číslem odstínu. Dejte si ho do peněženky, pak se nestane, že za pár týdnů budete zoufale stát v drogerii před regálem plným barev.

Jak na to: nanášení barvy na dlouhé vlasy

1/ Rozdělte vlasy pěšinkou uprostřed. Barvu naneste podél pěšinky na obě strany. Vytvořte další pěšinku asi o 2 cm dále a pokračujte po celé ploše hlavy.

2/ Zbytek barvy naneste na konečky. Pomocí prstů promasírujte vlasy od kořínků dolu, aby se barva rozprostřela po celé délce.

3/ Vlasy stáhněte dozadu do copu a stočte je do volného uzlu, příliš neutahujte, aby k barvě mohl vzduch, nutný pro chemický proces barvení.

Nejčastější problémy

Problém: Překročíte dobu barvení.

Řešení: Použijte kuchyňskou minutku, nebo si natáhněte budík na mobilním telefonu.

Problém: Výsledná barva není jednotná.

Řešení: Začněte barvu nanášet zezadu dopředu, když vzadu více chytne, nebude to tak nápadné.

Problém: Často barvené vlasy jsou poškozené.

Řešení: Při dalším barvení barvu nanášejte jen na odrosty, je zbytečné zatěžovat vlasy po celé délce

Stojí za vyzkoušení

Pro blondýnky: zesvětlování vlasy hodně namáhá, proto ocení barvicí systém, který se skládá ze tří šetrných kroků. Ošetřující kúry před barvením, krémové barvy s rychlým účinkem a následného pečujícího balzámu. Advance Techniques Avon, 180 Kč

Pro delší vlasy: bývají sušší, protože kořínky nezvládnou vyživit je po celé délce, proto se z nich barva rychleji vymývá a snadno se poškodí. Přidání olivového, avokádového a karité oleje do barvicí hmoty vlasy chrání i po nabarvení a barva déle vydrží. Color Naturals Garnier, 100 Kč

Pro náročné vlasy: šedé pramínky vyžadují barvu, která je dokonale zakryje, ale současně potřebují přísun pečujících látek. Ceramidy je vyhlazují, složka Pro-Keratin oživuje a posiluje, kolagen má vyplňující účinky. Excellence Creme L´Oreal Paris, 150 Kč

Pro přirozený efekt: možná toužíte mít nádherné vlasy, které i po obarvení vypadají jako dílo matky přírody. Vytvoří ho barva, která kombinuje odstíny plné přirozených světlejších a tmavších odlesků. Natural & Easy, 135 Kč

Pro moderní styl: tmavovlásky, které touží po výrazné změně - zářivém odstínu, který se nedá přehlédnout, se jí dočkají díky přelomové technologii, která původní barvu zesvětlí a vytvoří novou v jednom kroku. Vibrant Colors Syoss, 135 Kč

Foto archiv firem

Sdílejte článek
Štítky styl

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.