Elektrizují vám vlasy? 5 triků, jak tomu zabránit

Elektrizují vám vlasy? 5 triků, jak tomu zabránit

Už je to tady. Ochladilo se, nasadili jsme bundy a čepice a pramínky se změnily v poletující svatozář. Zatrhněte jim to!

Bavlněná šála

Elektrický náboj vzniká především třením vlasů o syntetické materiály zimních bund. Když si pořídíte velkou bavlněnou šálu a omotáte si s ní ramena, pramínky získají žádoucí izolaci. Pokud máte vlasy delší než na ramena, smotejte je do volného drdolu nebo copu, který do šály schováte. Ochráníte je nejen před elektrizováním, ale také před škodlivými vlivy zimního počasí.

Přísun hydratace

Snadněji se nabíjejí přesušené vlasy a kupodivu jim teď v zimě může mráz krást vodu ještě více než letní radovánky na slunci. Okamžitou i dlouhodobou závlahu pramínkům dopřeje hydratační šampon. Jeho výhodou je také to, že se dá používat tak často, jak potřebujete, třeba každý den. Protože všeobecně se v zimě vlasy rychleji mastí, především kvůli smogu venku a vytápění uvnitř.

TIPY:

Intenzivní hydratační šampon s výtažky z leknínu a aloe vera

Hydro Care Nivea, 78 Kč

Vyživující kondicionér s marockým arganovým olejem pro všechny typy vlasů

Advance Techniques Avon, 89 Kč

Super zábal

U vlasů delších než k ramenům zařaďte do zimní péče pravidelné týdenní zábaly. Použijte buď vlasový kondicionér, nebo masku vybranou podle aktuálního stavu vlasů, ideálně silnější výživnou. Systém zábalu spočívá ve třech vrstvách. První je dostatečné množství péče, nanesené na umyté a ručníkem prosušené vlasy. Následuje těsný obal z potravinové fólie nebo menší igelitové tašky. Do třetice dostatečně velký froté ručník, aby z něj šel uvázat turban. V zábalu vydržte co nejdéle, minimálně půl hodiny.

TIP:

Luxusní intenzivní vlasová maska s výtažkem z kaviáru s hloubkovým účinkem

Ultime, 200 Kč

Ochranná vrstva

Žádoucí vlhkost, která zmírňuje sklony k elektrizování, vlasy ztrácejí při tepelné úpravě. Jenže právě teď v zimě se bez fénu těžko obejdeme. Zkuste vlasy nechat co nejdéle schnout volně, tvar získávají stejně až těsně před uschnutím, proto není nutné týrat je horkem nadmíru. Než fén zapnete, použijte nesmývající péči. Vmasírujte ji především do spodních dvou třetin délky vlasů. Zabráníte vysoušení nejen při fénování, ale také vlasy budou odolnější celkově v průběhu dne.

TIP:

Nesmývací olejový elixír na vlasy s arganovým olejem a olejem z hroznových jadérek

Nutri Shine ALCINA, 440 Kč

Rychlá prevence

Před oblékáním a odchodem ven můžete vlasy nadopovat blahodárnými látkami ve spreji. V kadeřnických salonech seženete specialisty proti elektrizování, ale stejný účinek mají i minerální spreje, které znáte z pleťové péče doporučené pro letní období. Sprcha vlasy zavlaží, minerální složky proniknou do hloubky pramínků, které pak snadněji odolávají tvorbě statického náboje. Spreje jsou jemné, nemusíte se bát, že si zničíte účes. Stříkejte ze vzdálenosti 20 cm, především na konečky vlasů.

TIP:

Mineralizovaná voda ve spreji

obohacená o výtažek se sněžné horské řasy

Hydrogenia Syncare, 231 Kč, www.syncare.cz

Anna Krátká/foto archiv firem

Sdílejte článek
Štítky zima šála

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.