Móda a krása

25. února 2017 07:30

Martina Čerňanská

Fenomenální Iris Apfel: 95letá designérka a módní ikona

Nejnovější trendy ignoruje, má ráda bohatost vycházející z hippies, kterou uklidí do elegantnější podoby - taková je Iris Apfel. Fascinující dáma "v letech", kterou jen instagramu sleduje téměř půl milionu fanoušků.

Pětadevadesátiletou designérku interiérů a celosvětově uznávanou módní ikonu proslavil její výstřední vkus a dokonalý cit pro barvy a jejich kombinace. V 50. letech založila se svým manželem Carlem textilní firmu Old World Weavers, jejíž nejvýznamnější zakázkou byla péče o interiér Bílého Domu, a to v období úřadování hned devíti amerických prezidentů: od Trumana přes Kennedyho až po Billa Clintona.

Zlomová výstava

Na výsluní ji však přivedla výstava v Metropolitan Museum of Art v New Yorku, která se konala v jejím už hlubokém důchodovém věku. Rara avis, nebo "vzácný ptáček", jak pojmenovala svou výstavu barvami chrlícího a extravagantními doplňky zářícího šatstva, se stala hotovou senzací, která ji zaručila místo mezi módními návrháři.

Chcete mít v šatníku kousek od Iris Apfel? Žádný problém!

V rámci loňského veleprojektu Local Hero oslovila značka Happy Socks prostřednictvím svých distributorů patnáct umělců po celém světě. Českou republiku zastupoval malíř Pasta Oner, zastřešující kolaborací celého projektu se pak stala limitovaná edice od americké návrhářky Iris Apfel, která vesele pokračuje i do jarní sezóny. A celé se nese v duchu oblíbeného Irisina mota:“Více je vždycky více a méně je nuda” :-)

No uznejte sami, není Iris jednoduše skvělá?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.