Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Fenomenální Iris Apfel: 95letá designérka a módní ikona

Nejnovější trendy ignoruje, má ráda bohatost vycházející z hippies, kterou uklidí do elegantnější podoby - taková je Iris Apfel. Fascinující dáma "v letech", kterou jen instagramu sleduje téměř půl milionu fanoušků.
Vydáno: 25.02.2017, Martina Hrušková
Iris Apfel pro Happy Socks
Iris Apfel pro Happy Socks Autor: archiv Happy Socks
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pětadevadesátiletou designérku interiérů a celosvětově uznávanou módní ikonu proslavil její výstřední vkus a dokonalý cit pro barvy a jejich kombinace. V 50. letech založila se svým manželem Carlem textilní firmu Old World Weavers, jejíž nejvýznamnější zakázkou byla péče o interiér Bílého Domu, a to v období úřadování hned devíti amerických prezidentů: od Trumana přes Kennedyho až po Billa Clintona.

Zlomová výstava

Na výsluní ji však přivedla výstava v Metropolitan Museum of Art v New Yorku, která se konala v jejím už hlubokém důchodovém věku. Rara avis, nebo "vzácný ptáček", jak pojmenovala svou výstavu barvami chrlícího a extravagantními doplňky zářícího šatstva, se stala hotovou senzací, která ji zaručila místo mezi módními návrháři.

Chcete mít v šatníku kousek od Iris Apfel? Žádný problém!

V rámci loňského veleprojektu Local Hero oslovila značka Happy Socks prostřednictvím svých distributorů patnáct umělců po celém světě. Českou republiku zastupoval malíř Pasta Oner, zastřešující kolaborací celého projektu se pak stala limitovaná edice od americké návrhářky Iris Apfel, která vesele pokračuje i do jarní sezóny. A celé se nese v duchu oblíbeného Irisina mota:
“Více je vždycky více a méně je nuda” :-)

No uznejte sami, není Iris jednoduše skvělá?

Článek je zařazen v: móda, ponožky, design, fashion, New York, módní ikona, Iris Apfel, Happy Socks, veselé ponožky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama